fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Гуцулка Ксеня

Два українські фільми відібрано до Міжнародного кінофестивалю в Котбусі

761

Українські фільми “Гуцулка Ксеня” Олени Дем’яненко та “Бульмастиф” Анастасії Буковської відібрано до програми 30-го Міжнародного кінофестивалю в Котбусі (Німеччина).

Як повідомляє Держкіно, на одному із найважливіших кінофестивалів Східної Європи – Міжнародному кінофестивалі у Котбусі (Film Festival Cottbus) – цьогоріч покажуть повнометражний фільм “Гуцулка Ксеня” Олени Дем’яненко та короткометражну стрічку Анастасії Буковської “Бульмастиф”.

Фільм “Гуцулка Ксеня” Олени Дем’яненко буде представлений у програмі Hits Міжнародного кінофестивалю в Котбус серед фільмів, що завоювали найбільшу популярність глядачів у країнах походження. Мюзикл демонструватиметься у фестивальному залі з глядачами. А ось дебютну стрічку Анастасії Буковської “Бульмастиф” відібрано до конкурсної програми короткометражних фільмів Міжнародного кінофестивалю в Котбусі. До Short Film Competition увійшло 11 фільмів зі Східної Європи, які мають шанс отримати головний приз конкурсної програми та спеціальний приз за режисуру.

Повнометражний художній фільм “Гуцулка Ксеня” режисерки Олени Дем’яненко вийшов в національний прокат 7 березня 2019 року. За основу літературного сценарію було взято лібрето однойменної оперети Ярослава Барнича, Продюсерами виступили Олена Дем’яненко та Дмитро Томашпольський.

Романтичний фільм-мюзикл цьогоріч отримав дві нагороди від Національної кінопремії “Золота Дзиґа” – за Найкращу пісню “Мавка-Русалка” фрік-кабаре Dakh Daughters та Найкращу музику, написану спільно з композитором Тимуром Полянським.

Сюжет стрічки розвивається у 1938 році. У карпатське селище Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка на ім’я Ксеня, прибувають колишні односельці, а нині – американські емігранти, для того, щоб знайти наречену для молодого Яро. Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою…

Головні ролі у фільмі виконали: Варвара Лущик (Україна), Максим Лозинський (США), Олів’є Бонжур (Бельгія), Ігор Цішкевич (США), Олег Стефан (Україна), Катерина Молчанова (Україна), Наталка Кобізька (Україна), Маруся Чуприненко (Україна) та інші.

Фільм створений “Кінокомпанією Гагарін Медіа”. Покази “Гуцулки Ксені” пройшли у 23-х країнах світу, фільм отримав Гран-прі Міжнародного кінофестивалю в місті Атамі (Японія).

По темі: В мережу офіційно виклали мюзикл “Гуцулка Ксеня” (дивитись онлайн)

Гуцулка Ксеня

Дебютна стрічка Анастасії Буковської “Бульмастиф” – це історія про ветерана АТО, який прагне віднайти себе у мирному житті: випадкова зустріч із собакою бійцівської породи та пошук її господаря повертають його до життя.

Національна прем’єра фільму відбулась 24 серпня в рамках 49-го КМКФ “Молодість”, де стрічка отримала “Скіфського оленя” в Міжнародному конкурсі, приз Екуменічного журі та спеціальний диплом журі Національного конкурсу.

Крім того, “Бульмастиф” був номінований на Національну премію кінокритиків КІНОКОЛО: “Найкращий короткометражний ігровий фільм” та “Найкращий актор” (Євген Ламах).

Фільм виробництва FAMILY PRODUCTION STUDIO, продюсери Данило Каптюх, Микита Буковський та Анастасія Буковська. Головні ролі виконали Євген Ламах, Ніна Антонова та Олексій Горбунов. Кінопроєкт соціальної драми “Бульмастиф” став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно.

Бульмастиф

Цьогоріч Міжнародний кінофестиваль у Котбусі (Film Festival Cottbus), який є одним із найважливіших кінофестивалів Східної Європи, триватиме з 3 до 8 листопада 2020 р. в онлайн- та офлайн-форматах.

Читайте також –

Український мюзикл «Гуцулка Ксеня» з’явився на Amazon Prime Video