fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Тепер я турок

«Тепер я турок, не козак…»: завершилися зйомки фільму з Віктором Ждановим у головній ролі

1 091

Одеська кіностудія завершила знімальний процес драми «Тепер я турок, не козак…» режисера Віллена Новака про кохання українки та єврея на тлі довоєнного періода.

Це є одним з наймасштабніших кінопроектів в Україні, – повідомляє PR-служба Одеської кіностудії, яка виступає виробником картини. – У стрічці «Тепер я турок, не козак…» зображено побут довоєнного Маріуполя, непрості відносини співжиття різних національностей, події Другої світової війни на території України, колабораціонізм, знищення єврейського населення.

“Кінокартина закликає до терпіння і людяності, до взаємодопомоги та любові”, – йдеться в повідомленні.

Зйомки стрічки «Тепер я турок, не козак…» проходили як на території Одеси, так і області. Однією з основних локацій фільму стало село Ковалівка Біляївського району.

Тепер я турок

У фільмі зображене довоєнне життя в невеликому українському місті на березі Азовського моря. 17-річні Фрося і Льончик у вирі першого пристрасного кохання і мріють одружитися. Але Фрося українка, а Льончик єврей. Дуже важко батькові дівчини поріднитися з таким. Олексій Іванович добра людина, але своєрідний православний вірянин. Як йому поступитися своїми переконаннями та пустити в сім’ю іновірця?

Вагітність Фросі. Першій день війни. Льончик на фронт. Окупація. Розбомблений танцмайданчик, доноси, мародерство, фашистський терор стосовно євреїв, розстрілюють усіх, навіть дітей мішаної крові…

Тепер я турок

Одну з головних ролей у стрічці виконав Віктор Жданов («Захар Беркут», «Додому», «Кіборги. Герої не вмирають»). Також у фільмі зіграли: Ірина Мельник, Ольга Радчук, Артем Вільбік («Я тебе знайду», «Суддя», «Готель «Купідон»), Олексій Горбунов, Георгій Делієв, Анастасія Борисова.

Поряд із відомими і досвідченими акторами до акторського складу картини увійшло багато нових молодих облич, серед яких: Роланд Мішко, Анастасія Марків (учасниця 10-ого сезону телепрограми «Х-Фактор») та Максим Горай.

Тепер я турок

Автором сценарію фільму виступив письменник та драматург Євген Митько. Твір є автобіографічним – сам Євген Миколайович народився в Маріуполі у 30-ті роки та пройшов окупацію. Наприкінці 90-х років сценарист висловив бажання, щоб режисером картини виступив тільки Вілен Новак. Та понад 20 років сценарій чекав на реалізацію.

Фільм «Тепер я турок, не козак…» є поєднанням поколінь, адже режисер-поставник картини Віллен Новак – представник «старої школи» («Вторгнення», «Дві версії одного зіткнення», «Гу-га», «Принцеса на бобах»), а оператор-поставник – молодий Данило Дедков, який до цього зняв повнометражний фільм «Це я». Художник-постановник проєкту – Віктор Фомін, композитор – Володимир Гронський. Генеральний продюсер – Андрій Осіпов.

Минулого року проект виграв 11 пітчинг Державного агентства з питань кіно. Бюджет стрічки становить 46,2 млн грн, з яких 80% коштом державної підтримки. Попереду фільм чекає монтажно-тонувальний період.

Вихід кінокартини на великі екрани запланований у 2021 році.

Читати також

«Киснева станція»: в Україні знімуть фільм про Мустафу Джемілєва (тизер)