fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

бокс-офіс

Бокс-офіс українських фільмів у жовтні 2020 року

565

Місяць відмітився виходом на великі екрани “Фортеці Хаджибей” та поверненням бойопіка “Заборонений” про Василя Стуса. І ось як у них склалося зі зборами.

Першою українською прем’єрою жовтня став історично-пригодницький фільм “Фортеця Хаджибей” режисера Костянтина Коновалова, який стартував в кінотеатрах на 191 екрані. За перший вікенд глядачі придбали на сеанси 5 101 квитків, що принесло фільму 474 219 грн. На другому тижні прокату фільм про козаків у Стамбулі переглянуло на три чверті менше людей, що принесло картині Одеської кіностудії додаткові 96 000 грн. За неповний місяць касові збори “Фортеці” склали близько 750 000 грн при бюджеті в 28 млн грн. Чекаємо на стрічку на онлайн-платформах.

В кінці жовтня, на хвилі хайпу довкола книги “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані, в прокат повернувся “Заборонений”. До вже 96 000 глядачів, які переглянули біографічну драму про видатного письменника роком раніше, приєдналося 886 глядачів, що принесло картині додаткові 103 000 грн. Таким чином, загальні збори стрічки склали трохи більше 7,8 млн грн при бюджеті в 44 млн грн.

В жовтні у вузький прокат також вийшли драма “Передчуття” В’ячеслава Криштофовича та два документальних фільми “Борщ. Секретний інгредієнт” і “Весільний спадок”. На дані про їх прокат скоріше за все чекати не варто – вузький прокат, як ніяк. Також 29 листопада у вузький прокат вийшов фільм “Парфенон” Мантаса Кведаравічюса.

В листопаді вже стартувала “Атлантида” – драма Валентина Васяновича, національний претендент на премію “Оскар” від України у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”. Все про її збори чекайте вже наступного місяця.

Ходіть на українське кіно в кінотеатри, а cinema.in.ua простежить, щоб ви нічого цікавого не пропустили.

Джерело даних: kino-teatr.ua