У Львові стартують “Дні українського кіно”
В рамках фестивалю “Дні українського кіно” у львівському кінотеатрі “Коперник” покажуть фільми “Наші котики”, “Вусатий фанк”, “Фокстер і Макс” та інші. Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Подію організовує кураторське об’єднання Wiz-Art за підтримки Львівської міської ради. “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходів. Усі покази пройдуть з 12 по 15 листопада.
Українське кіно не просто є, воно круте та оптимістичне. Але це не точно. Чому так? Бо ми, як народ, не завжди розуміємо істерика це в нас чи страждання, боремось ми чи насміхаємось, іронізуємо чи віримо. Залежно як на то все глянути. Втім ми, як і наше кіно, особливі та цікаві, наповнені змістом та рефлексіями. І пора себе такими полюбити. І посміятись з себе. Ці фільми зроблять ваш і наш листопад веселішим. Приходьте і не забувайте про власну безпеку і безпеку ближніх.
З 12 по 15 листопада у кінотеатрі “Коперник” в рамках фестивалю “Дні українського кіно” дивимось шість вітчизняних фільмів і обговорюємо їх з автор(к)ами та експерт(к)ами:
- “Безлюдна країна”, реж. Корній Грицюк – квитки
- “Зарваниця”, реж. Роман Хімей та Ярема Малащук – квитки
- “Наші котики”, реж. Володимир Тихий – квитки
- “Вусатий фанк”, реж. Олександр Ковш – квитки
- “Izi”, реж. Андреа Маньяні – квитки
- “Фокстер і Макс”, реж. Анатолій Матешко – квитки
Вхід вільний за попередньою реєстрацією.
Розповідаємо детальніше про кожну стрічку програми.
Безлюдна країна
Дія фільму відбувається у 2020 році. В результаті підписання низки міжнародних договорів українцям відкрилися кордони усіх країн світу. Люди почали масово виїжджати за кордон у пошуках кращого життя, і вже за кілька тижнів країна стала практично безлюдною. Канадський кінорежисер вирішив відвідати Україну, аби дізнатися, чи щасливі ті люди, які залишилися, та чому.
Псевдодокументальний художній фільм зняв у 2018 році режисер Корній Грицюк (Поїзд «Київ-Війна»). Роль президента України у стрічці зіграв телеведучий та співзасновник «Громадського радіо» Андрій Куликов.
Зарваниця
Документальний фільм Яреми Малащука та Романа Хімейи розповідає про паломницький центр, розташований на роздоріжжі католицького і православного світу – “новому Єрусалимі” в Західній Україні. Щороку тисячі віруючих спрямовуються до Зарваниці, долаючи довгий шлях через міста і села, щоб дістатися до місця, де на їхнє переконання в XIII столітті з’явилася Діва Марія.
Стрічка не позбавлена гумору і показує простих людей, які обмінюються новинами, фотографують, дають інтерв’ю і бачать чудеса.
Наші котики
За сюжетом, події фільму розгортаються у 2014 році на початку війни. Це трагікомічна історія пригод трьох бійців АТО, що трапляється з ними під час бойового чергування на “найглухішій” з усіх можливих позицій фронту.
Повна назва фільму – “Наші котики або Як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану”. У 2020 році розпочато виробництво другої частини неполіткоректної комедії, де четверо друзів, аби врятувати Україну, зануряться у повний небезпек жіночий монастир МПЦ.
Вусатий фанк
Документальний фільм “Вусатий фанк” досліджує Золоту епоху української музики 70-х років через творчість ВІА Водограй, Мрія, Світязь, Володимира Івасюка, Назарія Яремчука та інших.
Після періоду “відлиги”, в СРСР почали створюватися музичні колективи, покликані стати аналогами західних рок-груп. Вони отримали назву ВІА – “вокально-інструментальні ансамблі”. Наступне десятиліття стало “золотою” епохою української поп-музики. Фільм досліджує феномен українського “вусатого фанку”, який не втратив актуальності й досі. Режисером фільму виступив колишній менеджер гуртів “Скрябін” та “Океан Ельзи” – Олександр Ковш.
Ізі
Фільм розповідає про 40-річного італійця-невдаху на ім’я Ісідоро, який за проханням брата везе з Італії у високогірне карпатське село труну із тілом загиблого на будівництві українського заробітчанина.
Копродукційний українсько-італійський комедійний фільм знімали у Прикарпатті та в італійському місті Градо неподалік Венеції.
Фокстер і Макс
Творчий, але самотній школяр Макс втікає з дому й ховається під мостом. Там він знаходить балончик з нано-фарбами, і малює графіті собаки. Неочікувано намальоване хлопцем графіті оживає та перетворюється в пса-наноробота з суперможливостями.
Роль собаки-супергероя Фокстера виконав vlogger YouTube, учасник шоу «Україна має талант. Діти» – пес Амадей. Ходять чутки, що виробники розглядають ідею зробити другу частину фільму.
Читайте також