fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Прем’єри осені

Прем’єри осені: українські фільми, на які слід чекати цього сезону

1 931

Українські фільми «Забуті», «Тарас. Повернення», «Фортеця Хаджибей», «Атлантида», «Земля блакитна, ніби апельсин», «Із зав’язаними очима» та інші – на які прем’єри осені варто чекати в кінотеатрах країни.

Цієї осені на великих екранах з’явиться чимало новинок українського кіно  — гучні довгоочікувані художні і документальні фільми 2020 року з оновленими датами кінотеатрального релізу. “Нове українське кіно” підготувало список нових кінокартин, на які, дотримуючись рекомендацій безпечного кінопереглядуможна сходити в кінотеатри цієї осені.

Увага! Інформація постійно оновлюється. Перевіряйте дані про сеанси на сайтах кінотеатрів вашого міста. 

Забуті

Реліз в Україні: 3 вересня 2020

Про фільм: Драма Дарії Онищенко розповідає історію кохання тих, хто не забув ким є насправді, і про кого не маємо права забути ми.

Світова прем’єра “Забутих” відбулася на Варшавському міжнародному кінофестивалі в рамках конкурсної програми “1-2”, де фільм було відзначено Спеціальною премією журі.

Сюжет: Фільм “Забуті” говорить про те, що коли війна нищить все навколо: пізнавані пейзажі, знайомих людей, звичне життя — залишається стиснути кулаки і не дати зруйнувати себе. Ця боротьба об’єднала вчительку Ніну та сімнадцятирічного Андрія. Пристрасть, яка спалахнула між ними — чи не єдина зброя проти усього божевілля, що відбувається навколо. Події фільму — це не лише хроніки сьогодення, це актуальна спроба розібратися в тому, на що здатне кохання.

У картині зіграли: Марина Кошкіна (“Із зав’язаними очима”“Захар Беркут”“Віддана”“Будинок “Слово”“Кіборги”, телесеріал “I будуть люди”), Данило Каменський (“Сторожова застава”), Василь Кухарський, Олексій Горбунов, Анастасія Халпахчі, Марія Куликовська.

Фільм знято у копродукції України та Швейцарії, за підтримки Міністерства культури України та Федерального управління культури Швейцарії.

Режисером виступає Дар’я Онищенко. Сценаристи: Дар’я Онищенко, Клаудія Лєманн. Оператор: Ероль Зубчевич. Продюсери: Ігор Савиченко, Клаудія Лєманн, Дмитро Кожема. Режисер монтажу: Саймон Гуткнехт. Композитор: Мартін Скальський. Звук: Олександр Шатковський.

Драму буде адаптовано для незрячих та нечуючих глядачів. До нього буде виготовлено звукоопис для незрячих людей та розгорнуті субтитри для нечуючих глядачів, які зможуть переглянути стрічку, завантаживши перед тим спеціальні додатки Earcatch та Subcatch на свій смартфон.

Де ти, Адаме?

Де ти, Адаме?

Реліз в Україні: 3 вересня 2020

Про фільм: Документальний фільм режисера Олександра Запорощенко про життя ченців найдревнішого монастиря Святої Гори Афон в Греції.

Всі персонажі у фільмі є реальними людьми. Продюсер стрічки — диякон Олександр Плиска, протягом 10-и років щорічно проводив у монастирі Дохіар чверть року. Там він жив пліч-о-пліч з монахами, поділяючи з ними побут, труд і молитву. Саме ця обставина дала можливість показати зазвичай приховане, але насичене життя братії монастиря Святої Гори Афон зсередини, передати його неповторну атмосферу.

Сюжет: Усі події розгортається у стародавньому монастирі Дохіар, що стоїть на Святій Горі Афон, на південно-західному узбережжі півострова Афон, що омивається водами Егейського моря. Стрічка делікатно відхиляє завісу, яка зазвичай приховує чернече життя на Афоні, особисті радості, сподівання та слабкості кожного монаха. Завдяки цьому ченці постають перед глядачем у всій їхній живій, теплій самобутності.

Ключової постаттю фільму є старець монастиря, ігумен Григорій (Зуміс), нині покійний. Його багаторічний досвід пастирського служіння збагатив його глибоким і проникливим розумінням ввірених його піклуванню душ, із їхнім непозбувним прагненням відновитися до стану, властивого Адаму до гріхопадіння.

Сценарист та оператор-постановник стрічки — Олександр Запорощенко, композитор — Святослав Луньов, звукорежисер — Олександр Пустарнаков, корекція кольорів — Марина Ткаченко.

Оригінальна мова стрічки — грецька з українськими субтитрами. Переклад: Монах Мартірій (Кухкюнен), Володимир Теліженко, Монах Авель (Щулькін), Черниця Нектарія (Мак Лі). Дистриб’ютор фільму в Україні — Must See Movie.

Тарас. Повернення

Тарас. Повернення

Реліз в Україні: 24 вересня 2020

Про фільм: Романтично-драматична сага “Тарас. Повернення” Олександра Денисенка розповідає про останні місяці заслання Тараса Шевченка в російській царській армії.

Картина отримала призи за кращий художній фільм на Міжнародному кінофестивалі “Бруківка” в м. Кам’янець-Подільський та на кінофестивалі “Місто мрії” в м. Рівне.

Сюжет: Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує звістку від друзів про помилування його царем Олександром II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тараса, й не видає наказ про його звільнення. Більше того, до форту із таємною місією прибуває агент з Петербурга…

У ролях: Борис Орлов, Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Роман Луцький, Ганна Топчій, Акинет Оринтай.

Режисер та автор сценарію: Олександр Денисенко. Оператор: Олександр Кришталович. Художник: Ігор Філіппов. Композитор: Мирослав Скорик. Виробництво Продюсерського центру “Інсайтмедіа”, дистриб’ютор SVOEkino”.

 

Передчуття (оновлено)

Фільм "Передчуття"

Реліз в Україні: 8 жовтня 2020

Про фільм: Драматичний художній фільм “Передчуття” метра українського кінематографа В’ячеслава Криштофовича розповыдаэ про універсальну історію про життя, любов і зраду, талант і посередність

Сюжет: сюжет обертається навколо повільного життя провінційного приморського містечка N, яке раптом порушує локальний скандал, що розгортається навколо чоловіка, який пішов з життя. Про місце його поховання знають лише дружина та друг, але вони категорично відмовляються повідомити про це іншим. Таким нібито був заповіт небіжчика, дивака, закоханого у море. Кожен з героїв шукає відповіді на власні питання, проте шукає їх зовні, в соціумі, в інших, а тому не знаходить. Відчуття тривоги розлите просто неба. Щось має статися.

Кінопроект стрічки “Передчуття” став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Картина створена українською компанією Garnet International Media Group спільно з Wandal Production (Словаччина) та Taura (Литва) за підтримки Словацького аудіовізуального фонду.

Основними локаціями для зйомок фільму стали краєвиди Одеси та Чорноморська. Виробництво кінокартини завершилося у травні 2019 року.

Міжнародна прем’єра картини відбулася 27 серпня 2020 року на київському кінофестивалі “Молодість”. 20 вересня “Передчуття” стане фільмом-закриття Запорізького кінофестивалю “ZIFF” 2020.

Весільний спадок (оновлено)

Весільний спадок

Реліз в Україні: 14 жовтня 2020

Про фільм: повнометражний документальний фільм «Весільний спадок» виробництва FILM.UA Group вийде в обмежений кінотеатральний прокат з 14 жовтня в мережі кінотеатрів «Планета Кіно» – у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові та Сумах.

Сюжет: Автори етнографічного фільму-реконструкції відтворили автентичну українську весільну традицію, такою, якою вона була наприкінці XIX – початку XX століть. Головні учасники весілля, традиційні обряди, оригінальні костюми та атрибути, унікальна музика, співи та пісні, спеціально записані для фільму, а також коментарі провідних українських етнографів, колекціонерів, істориків, музикантів тощо – все це дозволило створити унікальний та дуже важливий для сучасної України фільм.

Глядач побачить яскраву та різноманітну весільну традицію восьми областей країни: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької.

«Весільний спадок» є частиною етнографічного кіновсесвіту під назвою «Спадок». Дивіться офіційний трейлер проєкту “Спадок”:

Продакшн: FILM.UA Television за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Борщ. Секретний інгредієнт (оновлено)

Борщ фільм

Реліз в Україні: 14 жовтня 2020

Про фільм: травел фільм вийде в обмежений кінопрокат у мережі кінотеатрів Планета Кіно. Відомий фуд блогер Євген Клопотенко разом з авторами фільму під час подорожі знайшли 190 різних рецептів борщу, але до фільму ввійшли тільки найунікальніші з них.

Сюжет: у фільмі «Борщ. Секретний інгредієнт» Євген Клопотенко відправляється в подорож Україною, щоб знайти унікальні рецепти борщу, розкрити секретні інгредієнти, які роблять цю страву неповторною. Він хоче з’ясувати – який український борщ – справжній, що найголовніше в рецепті, що відрізняє, а що об’єднує українців різних регіонів.

Виробник фільму – FILM.UA Group за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Креативна продюсерка – Наталка Якимович. Режисер фільму – Дмитро Кочнєв, оператор-постановник – Євген Сахно, ведучий – Євген Клопотенко. Тревел фільм «Борщ. Секретний інгредієнт» режисера Дмитра Кочнєва отримав фінансування за результатами Конкурсу соціально вагомого контенту про єдину та різноманітну Україну – PITCH UA.

Фортеця Хаджибей

Фортеця Хаджибей

Реліз в Україні: 15 жовтня 2020

Про фільм: Історично-пригодницький істерн “Фортеця Хаджибей” Костянтина Коновалова – кінострічка для сімейного перегляду про дружбу і кохання, боротьбу добра і зла, шляхетність і підступ.

Сюжет: Події відбуваються наприкінці XVIII століття в період російсько-турецької війни за території Північного Причорномор’я. Козак Андрій має передати важливу інформацію у Стамбул. Для цього йому треба визволити з темниці батька своєї коханої – турецької красуні Фатіми. Молоді люди наважуються на ризиковану операцію.

Ролі в фільмі виконують: Олександр Соколов, Дерен Талу, Іраклій Маруашвілі, Катерина Шевченко, Юрдаер Окур, Олег Симоненко, Олександр Половець, Георгій Делієв, Дмитро Рибалевський, Денис Фалюта, Сюхан Самьєлі, Вячеслав Український, Володимир Міняйло, Ігор Волосовський, Анатолій Дриженко, Ірина Новосьолова.

Автори сценарію картини – Євген Тимошенко та Костянтин Коновалов, за участі Мірзи Давітая. Оператор-постановник — Володимир Гуєвський, художник-постановник — Володимир Філіппов, композитор — Мустафа Язичиоглу. Продюсери: Андрій Осіпов, Юрій Калиновський, Олександр Омельянов (Україна), Заза Урушадзе, Мірза Давітая (Грузія) та Ердал Кучук і Ондер Асру (Туреччина).

Виробництво стрічки – Одеська кіностудія за підтримки Держкін. Фільм створено у копродукції з Georgian International Film (Грузія) та AISI film (Туреччина). Українськими ко-продюсерами виступили Національна кіностудія ім. О.Довженка, Тернопільська кінокомісія та Інсайт Медіа.

 Парфенон / Stasis (оновлено)

парфенон

Реліз в Україні: 29 жовтня 2020

Про фільм: повнометражним ігровим дебютом Мантаса Кведаравічюса. Світова прем’єра стрічки відбулась на “Тижні критиків” 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю у вересні 2019 року.

Сюжет: Фільм базується на трирічному етнографічному дослідженні Мантаса Кведаравічюса в Афінах, Одесі та Стамбулі. Курди, суданці, українці, греки – зі сквотів, таємних кафе, підземних мечетей, борделів, залишених заводів – та їхні розповіді складають сюжет фільму. Головні герої Гаріп, Софія, Мехді та Анна, а також кримінальна та любовна історії, що пов’язують їх у фільмі, вестимуть глядача крізь сьогоденне життя кожного з цих міст.

Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, у копродукції Литви, України та Франції. Основною виробничою компанією є Студія Уляна Кім (Уляна Кім), яка працює у спільному виробництві з українською ESSE Production House (Віталій Шереметьєв та Наталія Лібет) та французькою – Rouge International (Жюлі Ґайє, Антон Сенаой та Надія Турінцєв), а також власною виробничою компанією Мантаса Кведаравічюса – Extimacy Films.

Атлантида

«Атлантида» Валентина Васяновича

Реліз в Україні: 5 листопада 2020

Про фільм: Світова прем’єра фільму «Атлантида» Валентина Васяновича відбулася у рамках офіційної конкурсної програми «Горизонти» Венеційського кінофестивалю, де стрічка здобула історичну перемогу – її відзначили як найкращий фільм секції.

Сюжет: Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Усі ролі в картині зіграли непрофесійні актори; виконавці головних ролей – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду допомоги армії «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк.

Валентин Васянович працював над стрічкою як автор сценарію, режисер, оператор та співпродюсер. Продюсерами стрічки виступають Володимир Яценко («Додому», «Дике поле») та Ія Мислицька («Плем’я», «Присмерк»), міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво стрічки здійснила «Студія Гармата фільм».

Зірка Давида Черкаського (оновлено)

Зірка Давида Черкаського

Реліз в Україні: 5 листопада 2020

Про фільм: Документальний фільм з елементами анімації  “Зірка Давида Черкаського” розповідає про творчий шлях видатного режисера-мультиплікатора, автора класики “Острів скарбів” та “Пригоди капітана Врунгеля”.

У фільмі “Зірка Давида Черкаського” було використано безліч матеріалів: фрагменти оригінальних мультфільмів, фотографії, малюнки, ескізи та кінохроніка різних років. Фільм створений в дусі самого Маестро Черкаського, і присвячується його світлій пам’яті. Серед робіт режисера “Острів скарбів” (1988), “Пригоди капітана Врунгеля” (1978), “Лікар Айболить” (1984—1985), “Прощайте, фараони!” (1974), “Чарівник Ох” (1971) та інші.

Робота над картиною розпочалася у 2018-му році, ще за життя Давида Яновича. Тоді кінопроєкт режисера та автора сценарію Сергія Волкова з робочою назвою “Давид – свято довжиною в життя” став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Продюсером стрічки є Світлана Степаненко (кіностудія “Кінематографіст”). Дистриб’ютор – компанія Kinolife Distribution.

Поїзд «Київ – Війна» (оновлено)

Поїзд Київ – Війна

Реліз в Україні: 12 листопада 2020

Про фільм: Різні погляди – один напрямок. Повнометражний документальний фільм режисера Корнія Грицюка «Поїзд Київ – Війна»  розказує про реальних людей, які кожного дня курсують поїздом №126, що поєднує Київ з прифронтовою Костянтинівкою, «між миром і війною». Стрічка виробництва EasyLiving Films – це розмова про Україну в поїзді на Костянтинівку.

Світова прем’єра відбулась в рамках 49-го КМКФ «Молодість». Стрічка була номінована на третю Національну премію кінокритиків «Кіноколо» як «Найкращий документальний фільм», а також відібрана до конкурсної Національної програми фестивалю Kharkiv MeetDocs.

Сюжет: Фільм розповідає історії пасажирів поїзда «Київ – Костянтинівка», який за 12,5 годин долає відстань від мирної столиці до промислового містечка на сході країни за яким починається фронт. Цей час у поїзді пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами й переконаннями. Усі вони їдуть в одному напрямку і прагнуть дістатися миру.

«Поїзд Київ – Війна» — це голос людей, пошук діалогу і шлях до спільного майбутнього, де кожен голос буде почуто. Тут немає відбору матеріалу за переконаннями чи цензури через «незручні думки». Це реальні погляди жителів сходу України.

Зйомки відбувалися у потязі рейсу №126, а також на залізничних вокзалах Київа, Константинівки з серпня по грудень 2019 року. Зняли драму за 30 нічних поїздок між Києвом і прифронтовим містом Костянтинівка Донецької області. Саундтреком до фільму стала поезія Жадана «Їй 15» із музикою «Лінії Маннергейма». Реалізований проект за підтримки Українського культурного фонду та за підтримки «Укрзалізниці». Бюджет фільму – ₴ 2 150 000.

Земля блакитна, ніби апельсин

Земля блакитна, ніби апельсин

Реліз в Україні: 26 листопада 2020

Про фільм: Документальний фільм Ірини Цілик розповідає про життя і дорослішання у прифронтовій зоні та мистецтво в часи війни. Назва стрічки — це цитата з вірша поета-сюрреаліста Поля Елюара, яка, за словами режисерки, певною мірою передає сюрреалістичну суть балансування героїв між паралельними вимірами війни та миру.

Світова прем’єра “Землі блакитної, ніби апельсин” відбулася у конкурсній секції World Documentary Competition кінофестивалю “Санденс”, де стрічка отримала Премію за найкращу режисуру документального фільму. Українське кіно було вперше представлено у конкурсній програмі цього найвідомішого та найбільшого в США фестивалю незалежного кіно.

Сюжет: Документальна картина розповідає про сім’ю, яка живе в “червоній зоні” Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною і життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Сценарист – Ірина Цілик. Оператор – В’ячеслав Цвєтков. Монтаж – Іван Банніков, Ірина Цілик. Звукорежисер – Йонас Максвитіс.

Стрічку створено українською продакшн-компанією “Альбатрос Коммунікос” (продюсерка Анна Капустіна) та литовською продакшн-компанією “Мунмейкерс” (продюсерка Гєдре Жицкіте) за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Литовського фільмоцентру та IDFA Bertha Fund (Нідерланди).

Фільмування проходило у 2017—2019 роках у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області, а також у Києві.

Номери (оновлено)

Номери

Реліз в Україні: 19 листопада 2020

Про фільм: Антиутопія, гротест, драма режисерів Олега Сенцова та Ахтема Сеітаблаєва, створена за однойменною п’єсою Олега Сенцова.

Світова прем’єра картини відбулась минулого тижня в рамках програми Berlinale Special ювілейного Берлінського кінофестивалю.

Сюжет: Це розповідь про ув’язнене суспільство, яке намагається побороти свої страхи та отримати свободу. У світі Номерів все підпорядковується суворій системі й верховному правителю – Нулю. Десять героїв вже звикли бігти по колу робити все відповідно до книги Правил. У них немає можливості вибирати, як жити й кого любити. Але життя змінюється з появою нового жителя, якому не відомі чинні закони. Це руйнує спокій пасивної влади. Раптово непохитна віра Номерів розколюється на шматки. Вони хочуть самостійно вирішувати свою долю, отримати імена і створити новий світ, де будуть панувати їх закони.

Над стрічкою працював тандем двох режисерів — Олега Сенцова, який під час роботи над фільмом перебував у колонії суворого режиму на півночі Росії, та Ахтема Сеітаблаєва, який допомагав втілювати задум на знімальному майданчику разом з продюсеркою фільму Анною Паленчук.

У ролях: Олександр Ярема, Ірина Мак, Віктор Жданов, Лорена Колібабчук, Денис Роднянський, Олена Узлюк, Євген Черніков, Агата Ларіонова, Олександр Бегма, Марія Смолякова, Максим Девізоров, Євген Лебедін, Олег Карпенко, Олександр Лаптій, Віктор Андрієнко.

Виробництво: Україна (435 FILMS за підтримки Міністерства культури України), Польща (Apple Film Production за підтримки Polish Film Institute), Чехія (Česká Televize), Франція (Canal+).

«Козаки. Абсолютно брехлива історія» (оновлено)

брехлива історія

Реліз в Україні: 26 листопада 2020

Про фільм: 12-серійний екшн каналу ICTV про епоху Козацтва та пригоди простого хлопця Івана на Запорізькій Січі зняв режисер Олександр Березань та студією IQ Production за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Перший в історії українського телебачення український телесеріал, який з’явиться у великому кінопрокаті.

Сюжет: події комедії розгортаються у XVI столітті. Молодий селянський хлопець Іван викрадає коштовності у московського царя, щоб викупити матір з турецького полону. Серед награбованого опиняється магічна сережка, яка робила владику непереможним. Розгніваний цар відправляє на пошуки зухвальця свого найкращого воїна – нещадного Федора. Ховаючись від переслідувача, Іван втрачає скарб, а цінний артефакт потрапляє на Запорізьку Січ. Тепер хлопця і його товаришів чекає довга подорож, щоб повернути реліквію, врятувати матір і не попастися в лапи ворога.

Роль Івана виконав Юрій Дяк, а головну жіночу роль красуні Мар’яни втілила Міла Сивацька. У ролі головного антагоніста глядачі побачать Михайла Гаврилова. Також у серіалі знялися Андрій Ісаєнко, Остап Ступка, Михайло Кукуюк, Георгій Делієв, Лариса Руснак, Ігор Портянко, Дмитро Вівчарюк, Олександр Мельник, Тетяна Малкова та інші. Крім відомих акторів, у проекті «Козаки. Абсолютно брехлива історія» бере участь і популярний український фолк-рок-гурт Kozak System.

Проект «Козаки. Абсолютно брехлива історія» зібрав команду відомих фахівців. У режисерське крісло сів Олександр Березань (“Давай танцюй”, “Шляхетні волоцюги”). Генеральним продюсером стала Оксана Іванюк. Креативний продюсер – Олег Зборовський. Продюсери ICTV – Анастасія Штейнгауз та Ірина Храновська. Оператор-постановник – Сергій Ревуцький. Художник-постановник – Олександр Батенев («Кріпосна»). Художник із костюмів – Антоніна Белінська («Захар Беркут», «Сторожова застава»), художник із гриму – Ліліанна Хома («Сторожова застава», «Кіборги», «Кріпосна»). Виробництвом серіалу займалася студія IQ Production за підтримки Міністерства культури.

_________________________________________________________________

На цьому новинки кіно не закінчуються! Список майбутніх кінорелізів постійно оновлюється. Слідкуйте за нашими новинами, а cinema.in.ua простежить за всіма іншими.

Не пропустіть новинки кіно цієї осені та не забувайте дотримуватись рекомендацій безпечного кіноперегляду від МОЗ України! 😷 🍿

Читайте також –

Multiplex відкрив перший у Києві кінотеатр з технологією ScreenX (фотоогляд)