fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Королі репу

«Королі репу»: Ірма Вітовська зіграє у фільмі в стилі ганста-репу

825

Музична драма «Королі репу» Мирослава Латика у стилі гангста-репа розрахована на аудиторію +15 і розповідає про молодь без прикрас. Одну з ролей у фільмі зіграє Ірма Вітовська.

На Київщині знімають музичний фільм «Королі репу» (Rap kings), знімальний процес якого закінчиться вже у вересні. В крісло режисера-постановника сів Мирослав Латик. Виробник – компанія «Kristi films».

Десь на трасі за Обуховом, між селами Григорівка і Германівка, узбіччям прогулюється розфуфирена діваха з шиньйоном і накладними віями. Біля неї зупиняється червоно-біла тюнінгована «копійка», де сидять два пацики в майках і з кепками-снепбек. «Привєт, Нін! Як дєла, як улов сьогодні?» – підстьобуючи питають вони. «Привєт, Джонні, Привєт, Казанчику. Переживаєте за тьотю Ніну? Та вобше нікого нема, наче вимерли всі. Я сяду до вас на мінуту, бо вже ноги не держать стояти». Нінка залазить у машину, знімаючи свої рожеві «лабутени», і починається комічно-печальний діалог «за жизнь» між молодшим і старшим поколінням.

У виробничому плані сцена триває всього 3 хвилини 40 секунд, але в ній – усе, що треба, аби побачити безперспективне життя сільської жінки, що ніби опустилася до проституції, початок історії двох друзів-хлопців, які мріють про музичну кар’єру реперів, і контраст між цими мріями і навколишнім життям, не здатним змінитися на краще, якщо ти не готовий брати на себе відповідальність за свої рішення. Бо роботи легкої і приємної немає, натомість є наркотики і кримінал, а мрії про музику – часом необґрунтовані, коли навколо – тільки поля кукурудзи і соняшнику.

Так “Детектор медіа” описує одну зі сцен з фільму «Королі репу» – зачин сильної та повчальної історії злету і падіння наївності та інфантильності.

Роль Нінки, не надто великої, але дуже промовистої ролі, зіграє володарка багатьох національних премій з кіномистецтва, у тому числі “Золота дзиґа” 2020, Ірма Вітовська («Мої думки тихі», «Брама», «Таємний щоденник Симона Петлюри», «Казка старого мельника», «Леся+Рома»).

Королі репу

Ірма Вітовська (Фото надані Kristi Films для Детектор медіа)

Королі репу

Ірма Вітовська

«В цьому направленії професії в мене ще не було ролей, але мені цікаво експериментувати, особливо коли класний сценарій, – розповідає Ірма Вітовська. – Та й з Мирославом ми давно знайомі. Нам було легко домовитися про трансформацію моєї героїні, інакше в мене не було б бажання грати звичайну проститутку. Мусило з’явитися рішення, тому виникла “біографія”, і “снісходітельне” ставлення до героїні переходить у жаль і потребу поставити себе на її місце – а як би я вчинила?».

Музична складова – одна з головних у фільмі. «Королі репу» – це історія про молодиків, «читаючих» реп. Одним з них став актор з майстерні Богдана Бенюка Міша Дзюба. Також у знімальному процесі візьмуть участь популярні українські реп-виконавці.

Королі репу

Міша Дзюба

За сюжетом, сімнадцятилітній випускник сільської школи – хлопець на прізвисько Казан – понад усе мріє стати відомим репером та підкорити серце своєї дівчини Свєти. Заради своїх мрій він готовий ризикнути, але обставини спрямовують його життя у іншому напрямку.

Дивіться перший офіційний тизер “Королі репу”: відео

Режисер-постановник – Мирослав Латик («Халепа на 5 Baksiv», незавершена через карантин картина «Максим Оса»). Автор сценарію – Роман Магрук. Продюсери – Юрій Мінзянов («Погані дороги», «Припутні», «Секс, і нічого особистого»), Дмитро Мінзянов. Це третій повнометражний фільм компанії «Kristi films» («Погані дороги», «Безславні кріпаки»).

«Є проста, весела перша частина, і складна, бандитська друга частина. Я хочу зробити історію сочно-яскраву, де буде багато хіп-хопу і тусовок, з музичною драматургією розвитку самого біту, від кумедних трешових треків типу “Сан Тропе” до складності і борзоти у фіналі», – розповідає режисер Мирослав Латик.

Королі репу

Мирослав Латик

Королі репу

Юрій Мінзянов та Ірма Вітовська

Вихід фільму «Королі репу» намічений на 2021 рік. Виробники обіцяють цікаву промо-акцію, з передуючими прем’єрі реп-батлами і «фіналом на прем’єрі фільму в одному з модних кінотеатрів».

Кінопроєкт музичної драми став одним із переможців Одинадцятого конкурсного відбору Держкіно. Розмір державної підтримки на виробництво (створення) фільму «Королі репу» розміром 20 млн 960 тис. грн. (80% загальної вартості виробництва фільму).

Читайте також –

“Квітка”: про співачку Квітку Цісик знімуть біографічний музичний фільм