fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

брехлива історія

Виходить серіал «Козаки. Абсолютно брехлива історія» (цікаві факти)

2 164

Прем’єра пригодницького комедійного серіалу «Козаки. Абсолютно брехлива історія» відбудеться вже сьогодні, 17 листопада, на ICTV. Ділимося найцікавішими фактами.

12-серійний екшн «Козаки. Абсолютно брехлива історія» – про епоху Козацтва та пригоди простого хлопця Івана на Запорізькій Січі – режисера Олександра Березаня виходить вже сьогодні о 21:30 на ICTV. Телеканал підготував для LIGA.Life кілька цікавих фактів про проєкт. “Нове українське кіно” також зробило добірку персональних постерів та бекстейдж відео – ділимось з вами.

Про серіал

Творці заявляють, що це буде наймасштабніший комедійний серіал про козаків на телебаченні. “Робота над картиною була складною і кропіткою. Тут шість повнометражних фільмів з точки зору наповнення і пластики. У серіалі багато дійових осіб, в кадрі постійно з’являються екшн-сцени. Ми багато уваги приділяємо гумору”, – розповідає режисер Олександр Березань.

брехлива історія

Фото ICTV

Про зйомки

Зйомки тривали 5 місяців. Серіал з 12 серій почали знімати в липні 2019 року і майже без перерв працювали до листопада. Доводилося знімати вночі. Знімальна команда 10 разів виїжджала на натурні зйомки вночі, щоб створити потрібні кадри.

“Знімати в таких умовах складно, особливо коли це історична стрічка. У нас не сучасна історія, тому ніяких джерел світла, крім вогню, свічок і смолоскипів не може бути. При такому освітленні іноді потрібні додаткові п’ять хвилин, щоб хоча б знайти людину на майданчику. Доводилося зі спалахом на телефоні ходити по території”, – розповідає креативний продюсер Олег Зборовський.

брехлива історія

Фото з відкритих джерел

Про локації

Більшу частину серій зняли в Національному музеї побуту в Пирогово. Музей просто неба став селом Краснопілля, в якому відбуваються 30% подій серіалу. Запорізьку Січ відтворювали в музеї на острові Хортиця в Запоріжжі. Команда провела там місяць, залишивши після зйомок декорації, які тепер доповнюють експозицію Хортиці. Також зйомки проходили в Хотинській фортеці, Бучацькому і Коростишівському кар’єрах, Києво-Печерській лаврі, на берегах Київського моря і в інших околицях Києва.

брехлива історія

Фото ICTV

Про мову серіалу

Більшість героїв спілкується українською мовою, а для повного занурення в епоху та події, а також достовірності деякі персонажі будуть говорити російською, польською та навіть татарською.

Російською спілкуватиметься московська знать – Московський Цар (Георгій Делієв) і його боярин Федір (Михайло Гаврилов). Акторові Михайлу Кукуюку, який грає турецького посла Петра, довелося в серіалі говорити турецькою мовою. Для нього спеціально виводили фонетику і розписували все по звуках, після чого він озвучував слова.

“Він навіть лайки озвучував. Якось він перепитав у своїх друзів турків про значення цих слів, після чого дуже був здивований. Виявляється, йому ми підібрали дуже жорсткі лайки”, – ділиться креативний продюсер Олег Зборовський.

брехлива історія

Фото з відкритих джерел

Творці серіалу також представили персональні постери героїв серіалу. Ознайомитися з фактими про головних героїв можна за посиланням. Найголовнішу роль зіграв актор театру імені Лесі Українки Юрій Дяк. Він зіграє хитрого спритника Івана, який грабує московського царя.

брехлива історія

Актор Юрій Дяк. Фото ICTV

Його товариша, Назара – чесного спадкового козака, якого поважає уся Січ,  грає Андрій Ісаєнко.

брехлива історія

Актор Андрій Ісаєнко

Розумний та хитрий кошовий отаман – Остап Ступка.

брехлива історія

Актор Остап Ступка

Головну жіночу роль вольової красуні Мар’яни втілила Міла Сивацька. Зустрічається з Назаром, але до кінця не може розібратися в своїх почуттях. В селі її знають, як позашлюбну доньку кошового.

брехлива історія

Акторка Міла Сивацька

Актор Олександр Мельник грає Характерника. Правду про його походження не знає ніхто, а козаки вважають, що йому не менше 300 років.

брехлива історія

Актор Олександр Мельник

Дивіться бекстейдж з-за лаштунків знімального майданчика серіалу «Козаки. Абсолютно брехлива історія»: відео

За сюжетом комедії, події розгортаються у XVI столітті. Молодий селянський хлопець Іван викрадає коштовності у московського царя, щоб викупити матір з турецького полону. Серед награбованого опиняється магічна сережка, яка робила владику непереможним. Розгніваний цар відправляє на пошуки зухвальця свого найкращого воїна – нещадного Федора. Ховаючись від переслідувача, Іван втрачає скарб, а цінний артефакт потрапляє на Запорізьку Січ. Тепер хлопця і його товаришів чекає довга подорож, щоб повернути реліквію, врятувати матір і не попастися в лапи ворога.

Нагадаємо, комедія «Козаки. Абсолютно брехлива історія» брала участь в конкурсі Міністерства культури, тому 50% бюджету – це державні кошти, а інші 50% – телеканал ICTV. Загальна сума бюджету – близько 33 млн грн.

Читайте також –

Фільм “Бойові мистецтва. Козаки” потрапив у ТОП-рейтингів турецького телебачення