fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Бойові мистецтва. Козаки

Фільм “Бойові мистецтва. Козаки” потрапив у ТОП-рейтингів турецького телебачення

1 913

Фільм про бойове мистецтво українських козаків, знятий турецькою телекомпанією ТРТ в Запоріжжі на о.Хортиця, посів найрейтинговіші місця у своєму сегменті на турецькому телебаченні.

Про це у своєму Facebook повідомив посол України в Туреччині Андрій Сибіга. “Турецька знімальна група за власною ініціативою провела зйомки на острові Хортиця та на Запоріжжі. При чому повністю занурилися у місцевий побут, тренувалися та жили за козацькими звичаєми”, – розповів він.

Зйомки проходили в історико-культурному комплексі “Запорозька Січ”. Протягом п’яти днів ведучий програми “Savunma Sanatları”, турецький актор Нехар Ерен навчався у запорізьких козаків володінню різними видами зброї, а також досліджував їх звичаї та спосіб життя. Наостанок Нехар складав іспит, щоб показати, чому він навчився за час спілкування з козаками.

Перекладом фільму з турецької та його озвучкою займався запорожець Ян Шипула. Подивитись фільм “Бойові мистецтва. Козаки” онлайн можна нижче.

View this post on Instagram

Фільм знятий турецькою телекомпанією ТРТ в Запоріжжі на о.Хортиця. Нехар Ерен їздить по світу і вчиться бойовим мистецтвам в різних куточках планети. В цій серіі він потрапляє на Запорізьку січ, і має навчитися у козаків володінню різними видами зброї,а такожзвичаям і способу життя. #переклавіозвучив #українськаозвучка #українською #дивисьукраїнське #уотсзеар #шипула #яншипула #шотам #козаки #хортиця #запоріжжя #запорожье #кіно #zp

A post shared by Yan Shypula (@yan.shypula) on

Цей фільм – частина великого проєкту, в якому учасники знімальної групи з Анкари подорожували різними країнами світу, які славляться своїми воїнами, та вивчали їх секрети та звички та опановували навички боїв.

За словами актора та перекладача фільму “Бойові мистецтва. Козаки” Яна Шипули, сценарій проєкту створювався вже під час знімального процесу

“Я знімався в ролі козака, до якого в гості приїхав турецький пан, що їздить по всьому світу і вивчає етнічні мистецтва різних народів. Поза сценарієм пана прийняв мій отаман, він жив на Січі з моїми друзями козаками. Як такого готового сценарію української серії не існувало. Усі ідеї режисери реалізовували зі спілкування з працівниками історико-культурного комплексу, які змогли дати досить повне уявлення про матеріальну і духовну культуру Запорізького козацтва впродовж всього історичного періоду його існування”, – розповів АрміяInform Ян Шипула.

Нагадаємо, нещодавно в павільйонах Одеської кіностудії, в Грузії та Туреччині пройшли зйомки історично-пригодницького фільму “Фортеця Хаджибей”. Фільм розповідає про козака Андрія, який має передати важливу інформацію у Стамбул, для чого йому треба визволити з темниці батька своєї коханої – турецької красуні Фатіми. Наразі фільм перебуває на етапі постпродакшну.

Читайте також

“Фортеця Хаджибей”: історично-пригодницька стрічка вийде вже цієї осені