fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Верховна Рада ухвалила закон про підтримку креативних індустрій

450

Важливо! У Верховній Раді прийняли закон №3377 про підтримку креативних індустрій у зв’язку з COVID-19. Документ, зокрема, передбачає державну субсидію для кінематографії в обсязі до 100% від кошторису кіно, а також зниження орендної плати за майно, яким заклади культури не могли користуватись у період карантину.

16 червня Верховна Рада України ухвалила закон №3377 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», повідомляється на сайті ВР.

За законопроєкт №3377 закон про підтримку креативних індустрій віддали 343 голоси. Зокрема, закон для кіно та реклами передбачає:

– поширення державної підтримки кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроекту: для національних ігрових фільмів, анімаційних фільмів, документальних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських), телевізійних фільмів, телевізійних серіалів та фільмів-дебютів, в обсязі до 100% включно загальної кошторисної вартості розвитку відповідного кінопроекту;

– доопрацьовано поняття «Грант» з урахуванням проблематики його практичного застосування. Надається визначення поняттю «грант інституційної підтримки»;

– призупинено до кінця року статтю, яка встановлює обов’язковість резервування не менше 12% на промо-заходи та фестивалі (призупинили, щоб Рада з держпідтримки могла перерозподілити кошти на пряму підтримку кінопроектів).

Читаємо більше про ухвалення закону №3377 за посиланням. Наразі законопроєкт має підписати президент України.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада підтримала законопроєкт №3377 про допомогу сфері культури, креативним індустріях, туризму, малому та середньому бізнесу. За законопроєкт проголосувало 260 народних депутатів.

Читайте також –

Марина Кудерчук, голова Держкіно: На створення нових фільмів залишається 88,3 млн гривень