fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ваш Василь

«Ваш Василь»: фільм про поета Стуса покажуть у Будинку Кіно

1 011

Відкритий показ документального фільму «Ваш Василь», за участю творчої групи стрічки, відбудеться 19 листопада. Вхід вільний.

Організаторами події виступають творці документальної стрічки «Ваш Василь». Як повідомляється, показ відбудеться до 31-ї річниці перепоховання Василя Стуса, Юрія Литвина та Олекси Тихого, 19 листопада о 18:30 в Будинку Кіно (Київ, вул. Саксаганського, 6). Вхід вільний.

У фільмі про постать справжнього Василя Стуса розповідають його рідні – сестра Марія та син Дмитро, а також однодумці та товариші. Реальна історія життя поета, побудована на уривках з віршів, щоденників, листів, виступів та фрагментів з допитів. «Ваш Василь» – саме так Стус підписував свої листи рідним та друзям з ув’язнення.

Авторка ідеї та сценаристка фільму про Стуса – Світлана Рудюк. Режисери – Світлана Рудюк та Олександр Авшаров. Оператори-постановники – Христина Лизогуб та Костянтин Пономарьов. Продюсер стрічки – Артем Денисов. Компанія виробник – АС «УМ-Груп» на замовлення Міністерства культури України.

Головною музичною темою фільму став трек львівського репера «Паліндрома» («Кашляючий Ед») на вірш Василя Стуса «Ще й до жнив не дожив». В відеоряд до треку крім кадрів із самого фільму “Ваш Василь” режисерів Олександра Авшарова і Світлани Рудюк також увійшли кадри з документальної кінострічки про Василя Стуса “Просвітлої дороги свічка чорна” 1992 року та фільму “Тіні забутих предків” 1965-го, день прем’єрного показу якого став вирішальним для подальшої долі Стуса.

Українська прем’єра документальної стрічки “Ваш Василь” відбулася на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі “Молодість”. Цікаво, що спеціально для фільму був створений шрифт, який відтворює почерк Стуса з листів до рідних. І з нагоди прем’єри творча команда стрічки виклала шрифт в мережу для вільного використання.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що фільм про Василя Стуса покаже канал «1+1». Точна дата й час показу поки невідомі. Слідкуйте за нашими новинами, а cinema.in.ua простежить за всіма іншими.

Читайте також

Фільм «Чубай. Говорити знову» про видатного поета вийде в січні (трейлер)