fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільм "забуті"

Фільм “Забуті” про події в т.н. ЛНР вийде в прокат 3 вересня

773

Фільм “Забуті” Дарії Онищенко вийде в кінотеатральний прокат 3 вересня. Драма розповідає історію кохання тих, хто не забув ким є насправді, і про кого не маємо права забути ми.

Про це повідомляє PR-служба стрічки. Українська прем’єра картини спільного виробництва зі Швейцарією відбулася на відкритті Київського міжнародного кінофестивалю “Молодість”.

Фільм “Забуті” говорить про те, що коли війна нищить все навколо: пізнавані пейзажі, знайомих людей, звичне життя — залишається стиснути кулаки і не дати зруйнувати себе. Ця боротьба об’єднала вчительку Ніну та сімнадцятирічного Андрія. Пристрасть, яка спалахнула між ними — чи не єдина зброя проти усього божевілля, що відбувається навколо. Події фільму — це не лише хроніки сьогодення, це актуальна спроба розібратися в тому, на що здатне кохання.

фільм "забуті"

Важливою частиною стрічки є відеоперформанс Марії Куліковської. Марія власноруч розстріляла шість фігур-зліпків, створених у процесі зняття форм з тіла художниці, і відлитих в балістичному милі, та зіграла роль пропагандистської журналістки. Ця сцена відтворює реальні події, які сталися у 2014 році зі скульптурами художниці на території захопленого бойовиками так званої “ДНР” арт-центру сучасного мистецтва “Ізоляція” у Донецьку. Роботи були використані як мішені і розстріляні для візуалізації того, що “відбудеться з усіма, хто не згоден з мораллю і принципами Д/ЛНР”.

По темі: Дарія Онищенко, режисер фільму “Забуті”: Під час пандемії ми всі забули про війну

фільм "забуті"

фільм "забуті"

Дивіться офіційний український трейлер “Забуті”: відео

У картині зіграли: Марина Кошкіна (“Із зав’язаними очима”“Захар Беркут”, “Віддана”, “Будинок “Слово”, “Кіборги”, телесеріал “I будуть люди”), Данило Каменський (“Сторожова застава”), Василь Кухарський, Олексій Горбунов, Анастасія Халпахчі, Марія Куликовська.

Світова прем’єра “Забутих” відбулася на Варшавському міжнародному кінофестивалі в рамках конкурсної програми “1-2”, де фільм було відзначено Спеціальною премією журі. Також проєкт стрічки був представлений у рамках секції Work-in-progress Одеського міжнародного кінофестивалю, де отримав приз Українського Інституту як проєкт з найбільшим міжнародним потенціалом.

По темі: Фільм Дар’ї Онищенко “Забуті” відзначений журі на Варшавському міжнародному кінофестивалі

Фільм знятий у копродукції України та Швейцарії, за підтримки Міністерства культури України та Федерального управління культури Швейцарії. Режисером виступає Дар’я Онищенко. Сценаристи: Дар’я Онищенко, Клаудія Лєманн. Оператор: Ероль Зубчевич. Продюсери: Ігор Савиченко, Клаудія Лєманн, Дмитро Кожема. Режисер монтажу: Саймон Гуткнехт. Композитор: Мартін Скальський. Звук: Олександр Шатковський.

фільм "забуті"

Нагадаємо, Дар’я Онищенко наразі працює також над біографічним фільмом “Малевич”. Попередня дебютна стрічка режисерки “Істальгія” здобула визнання на міжнародних кінофестивалях, отримала багато призів, вийшла в широкий кінопрокат та була однією з найперших копродукційних картин в Україні, зробленою відповідно до Європейської Копродукційної Конвенції.

Проект “Доступне кіно” підготував версію офіційного трейлера стрічки зі звукоописом та розгорнутими субтитрами, а за допомогою спеціальних додатків Earcatch та Subcatch для смартфонів, глядачі з порушенням зору та слуху зможуть подивитися фільм у кінотеатрах.

Читайте також

“Тарас. Повернення”: фільм про Шевченка вийде в прокат 17 вересня