fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

зйомки серіалу Чорнобиль

Розпочалися зйомки нового документального серіалу “Чорнобиль” з музичним оформленням від гурту “ONUKA”

505

Стартували зйомки українсько-німецького документального серіалу “Чорнобиль”, в якому ЧАЕС вперше буде знята з води, а також зсередини реактора. Саундтрек та музичне оформлення до стрічки напише гурт “ONUKA”.

Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на пресреліз кінокомпанії “ММД ПРО”. Проєкт став переможцем 14 пітчингу Держкіно та знімається кінокомпанією “ММД ПРО” у копродукції з німецьким продакшном Looks Film.

“Чорнобиль” – документальний серіал, в якому йдеться не лише про трагедію, що сталась на Чорнобильській атомній електростанції, а й про події, які цьому передували. Творці глибоко занурилися в історію й у кожному епізоді покажуть різні етапи: зведення перших реакторів атомної електростанції і їхній запуск, розбудову перспективного міста Прип’ять, катастрофу і її наслідки для нашого теперішнього та майбутнього.

“Коли ми взялися за цей проєкт, я звідусіль чув лише одне запитання: у чому ж його унікальність? Так от, наш “Чорнобиль” – це не серіал про трагедію. Це стрічка, яка показує життя міста-мрії, розкриває передумови і причини трагедії, показує обличчя людей, які вірили в краще майбутнє і будували його, і які все втратили за один день. Наш проєкт – про зв’язок поколінь і зв’язок між подіями тих часів і майбутнім кожного з нас”, – розповів продюсер серіалу Роман Мартиненко.

зйомки серіалу Чорнобиль

Фото: Держкіно

У “Чорнобилі” зібрані унікальні свідчення безпосередніх учасників подій – людей, які жили утопічною ідеєю “міста майбутнього” і які бачили все на власні очі. Окрім того, у проєкті вперше будуть розкриті ексклюзивні архівні матеріали, інформація з яких замовчувалася роками.

Документальний серіал “Чорнобиль”, окрім комплексного підходу, має ще кілька козирів: команда проєкту вперше зніматиме ЧАЕС з води, а також зсередини реактора. Уперше відеоінтерв’ю дасть головний архітектор міста Прип’ять Марія Проценко. Свої історії розкажуть головний інженер ЧАЕС Микола Штейнберг, пожежний Петро Хміль, старший інженер управління на четвертому енергоблоці Олексій Бреус, підполковник ПВС Сергій Володін, партсекретар атомної електростанції Сергій Парашин, пілот Ігор Письменський та інші.

зйомки серіалу Чорнобиль

Над створенням проєкту працює українська команда на чолі з продюсером серіалу Романом Мартиненком (кінокомпанія “ММД ПРО”) і режисером Андрієм Алферовим. Німецька знімальна група продакшну Looks Film: продюсер Гуннар Дедіо, автори і сценаристи проєкту Дірк Шнайдер та Аріане Рікер.

За темою: Саундтрек до серіалу “Чорнобиль” допомогли робити українці (відео)

Ексклюзивний саундтрек, а також музичне оформлення до серіалу спеціально пише гурт “ONUKA”.

Проєкт створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно та німецького телеканалу ZDF. Зйомки документального українсько-німецького серіалу “Чорнобиль” триватимуть до кінця осені. Прем’єра проєкту в Україні запланована на весну 2022 року.

Читайте також

Фільми про Чорнобиль: від хронік у перші дні аварії на ЧАЕС до серіалу “Чорнобиль”