fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Другий «Кіновернісаж просто неба» показує українське кіно безкоштовно

408

«Халепа на 5baksiv», «Спадок брехні», «Все буде ОК!», «Війна химер», «Тарас. Повернення», «Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво», «Місто, яке зникає» та «Об’єктивно» — українські фільми, які покажуть 2-8 липня у розкладі другого тижня літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба».

Продовжуються безкоштовні покази другого літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба» у парку Шевченка в Києві, які організовує кінокомпанія UP UA STUDIO за підтримки Державного агентства України з питань кіно та за сприяння Київської міської державної адміністрації та Шевченківської РДА. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходу.

Важливе оновлення❗з 2 липня початок всіх сеансів перенесено на 21:30.

Програма другого тижня показів українського кіно «Кіновернісажу просто неба»:

2 липня«Халепа на 5baksiv», реж. Мирослав Латик, 2019 р.

Зухвала молодіжна комедія про дрібного шахрая Хом’яка, який разом із друзями Максом та Зеником вважаються головними підозрюваними у вбивстві. Слідчі мають знайти відповіді. Та серед них є “кріт”, і для нього слідство є лише прикриттям для іншої операції. Головні герої потрапляють у епіцентр розборок невідомих силовиків та місцевого авторитету, які полюють за головним доказом – флеш-картокою, на якій є відео державного злочину. І коли здається, що все пропало і життя скінчилось, у Хом’яка народжується смілива ідея.

3 липня«Спадок брехні», реж. Ед Бол, 2020 р. (копродукційний)

За сюжетом Мартін Бакстер, колишній оперативник МІ6, змушений повернутись у світ шпигунства, коли молода українська журналістка Саша Степаненко попросила його допомоги у розкритті шокуючої правди про секретні операції міжнародних спецслужб. Знаючи як працює система, герой вплутується в шпигунські інтриги.

4 липня«Все буде ОК!», реж. Тарас Бенюк, 2020 р., спеціальна гостя показу — Ірма Вітовська

Картина розповідає про дівчину Лізу, яка втрачає бізнес і коханого. Замість Польщі, куди вона їхала на заробітки, Ліза опиняється без грошей і речей в передноворічному гірськолижному курорті Буковель. Тут з нею відбуваються несподіванки, курйози і новорічні чудеса. Головна героїня знайде тут і кохання, і дружбу.

5 липня«Війна химер», реж. Анастасія та Марія Старожицькі, 2017 р.

У центрі сюжету стрічки – історія подорожі бійця на позивний «Лавр», Валерія Лавренова, який вижив, та його дівчини Анастасії, режисерки фільму, до лінії фронту і спроби спільного життя після всього побаченого і пережитого. Він був добровольцем на фронті, вона приїхала туди одразу після битви. Він потрапив в Іловайський котел, втратив найближчих побратимів, вона, подорожуючи розбитими містами, намагається зрозуміти сутність війни та кохання. І обоє відверто розповідають один одному, що відчувають під час військових дій, виходу з котла, спроби жити разом і нової, вже спільної подорожі на передову.

6 липня«Тарас. Повернення», реж. Олександр Денисенко, 2019 р.

За сюжетом, того літа поет, засланий на військову службу в російську царську армію, отримує звістку від друзів про помилування його царем Олександром II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тарасові, й не видає наказ про його звільнення. Більше того, до форту із таємною місією прибуває агент з Петербурга…

7 липня«Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво», реж. Михайло Костров, 2019 р. (дитяче)

Фільм відправляє глядача у часи відважних козаків із Запорозької Січі. Їхні подвиги давно не дають спокою підступному Чорту, і він вирішує укласти парі зі Святим Петром. Якщо йому вдасться підкорити і утримати до Різдва найбільш хороброго козака Семена, він зможе знищити весь козацький рід. Але Семен так просто не здається, а чари Чорта на нього зовсім не діють.

8 липня — фільми про Київ «Місто, яке зникає» (документальний), «Об’єктивно» (ігровий, короткометражний), реж. Віктор Придувалов

Фільм «Місто, яке зникає» у стилі доку-арт про Київ та сучасні проблеми столиці. Стрічка актуалізує питання занедбаного стану старовинних будинків Києва та пошуку дієвих механізмів збереження архітектурної спадщини міста…

У центрі фільму «Об’єктивно» – Валерій Юрієвич, власник великої будівельної кампанії, який проводить нараду в своєму офісі. Він вимагає від менеджерів швидко, навіть з порушенням закону, отримати дозвіл на будівництво будинку в сквері. Після завершення наради секретар Валерія приносить йому посилку, що її надіслав йому старий друг. Вміст посилки – привіт з далекої юності. Сто старих фотографій, фотоапарат «Київ» та прощальний лист від друга, в якому той каже про свою смерть і просить Валерія зробити кілька фотографій в місцях їхньої юності. Валерій вирушає виконувати останнє прохання померлого. Як друг, навіть, який пішов з цього життя, допоміг Валерію прийняти єдине правильне рішення. Цей фільм-новела про те, що не все вимірюється матеріальними благами. Є щось важливіше, і нам самим вирішувати що саме.

Початок сеансів щодня о 21:30. Вхід вільний!

Нагадаємо, із 25 червня по 25 серпня щодня о 21:30 у парку Шевченка біля пам’ятника Шевченка в Києві працює другий літній кінотеатр «Кіновернісаж просто неба» — показують безкоштовно найкращі українські кінохіти останніх років для киян і гостей столиці.

За задумом організаторів, кожен день тижня присвячується певній тематиці. Так, понеділок є днем документальних стрічок, вівторок — історичних і ретроспективних фільмів, а середа уже традиційно є днем дитячого кіно. Четвер буде присвячено артхаусним або короткометражним фільмам. А у дні вікенду на глядачів чекає масове та пригодницьке кіно.

Чекайте на наступний анонс програми у липні. Слідкуйте за нашими новинами, а cinema.in.ua простежить за всіма іншими.

Кіновернісаж

Читайте також

Фільм-подорож “Зарваниця” про паломників та пошуки дива вийде у прокат 15 липня