fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Депортація 44-46

306

Жанр: Історичний, Художньо-документальний

Країна: Україна

Виробник: UM-Group

Дистриб’ютор: кінокомпанія “Сіневерс”

Режисер: Олеся Моргунець-Ісаєнко

Сценарист: Тарас Лазер

Оператор-постановник: Євгеній Кирей

Художник-постановник: Владлен Одуденко

Композитор: Оксана Моргунець

Режисер анімації: Ольга Гаврилова

Режисер монтажу: Роман Синчук

Продюсери: Олена Яковенко, Артем Денисов

Прем’єра: 9 вересня 2021 року

У ролях: Лариса Руснак, Дарина Новікова, Ірина Лазер, Вадим Курилко

Фільм режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко присвячений примусовому виселенню українців з території сучасної південно-східної Польщі до УРСР. У фільмі використано хронікальні кадри, тогочасні газети, історичні фотографії та мапи, а історії депортованих відтворено в ігровому й анімаційному сюжетах.

Картина структурно поділена на 4 частини, відповідно до кількості етапів депортації. Кожна із частин містить історичні факти про період 1944-1946 років – із документами, картами, фото, газетами та хронікою. Синхронно з історичною документальною оповіддю розгортається ігровий сюжет із допитом “переселенки” в кабінеті КДБ через 20 років після закінчення депортації, за звинуваченням у розповсюдженні неправдивої інформації про примусову сутність переселення.

Цікаві факти:

  • Дата початку прокату обрана невипадково, оскільки саме 9 вересня 1944 року в Любліні між Польським комітетом національного визволення та урядом УРСР було укладено угоду про обмін населенням, що поклало початок масовій депортації понад 480 тисяч українців Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини та Західної Бойківщини.
  • Прем’єра фільму “Депортація 44-46” відбулася у 2021 році на кінофестивалі “Молодість”. Стрічка режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко буде презентовано 5 серпня в межах проєкту “Покази українських фільмів в Кракові”.
  • Науковий консультант картини – історик Роман Кабачій. Із польського боку сценарій рецензував професор Жешувського університету Ян Пісулінський, а з українського – професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Сергійчук.
  • У фільмі звучать пісні Ірини Лазер і гурту Mavka.
  • Кінопроєкт цієї стрічки з робочою назвою “Переселення 44-46” став одним із переможців 12-го конкурсного відбору Держкіно. Фільм створено кінокомпанією “UM-Group”.

Читайте новини фільму:

Вийшов офіційний трейлер документального фільму «Депортація 44-46»

Фільм “Депортація 44-46” має вийти в кінотеатрах навесні

У Києві тривають зйомки фільму “Депортація 44-46”