fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Мирний-21 Ахтема Сеітаблаєва

Багато екшн сцен та важка військова техніка: стартували зйомки фільму «Мирний-21» Ахтема Сеітаблаєва

404

У Києві розпочалися зйомки воєнної драми «Мирний-21» Ахтема Сеітаблаєва, заснованої на реальних подіях червня 2014 року на Сході України. Прем’єра стрічки запланована на квітень 2022 року.

Про це повідомляє PR-служба фільму. «Мирний-21» – це історія луганського прикордонного загону, бійців якого сепаратисти та російські спецслужби безрезультатно намагалися змусити зрадити свою країну.

«Ця історія варта, щоб її почули та відчули всі ті люди, які дізнаються про неї на території кіно», – зазначив режисер та продюсер фільму Ахтем Сеітаблаєв.

Перші сцени були відзняті в Михайлівському соборі в центрі Києва. Там же, на Михайлівській площі, режисер та продюсер стрічки Ахтем Сеітаблаєв розбив тарілку на честь першого знімального дня.

«Мирний-21» зібрав потужний акторський склад, більшість з акторів вже працювали з режисером Ахтемом Сеітаблаєвим. Відтак у фільмі зіграють: Заслужений артист України Віктор Жданов та Роман Ясіновський («Кіборги»), Заслужений артист України Андрій Самінін, Андрій Мостренко, Олексій Тритенко («Хайтарма»), Лорена Колібабчук та Максим Девізоров («Номери»). Також у стрічці з’являться: зірка воєнних драм «Черкаси», «Крути 1918», «Іловайськ 2014. Батальйон Донбас» Євген Ламах, Павло Лі («Штольня», «Тіні незабутих предків», «SelfieParty»), Народна артистка України Лариса Руснак, Сергій Фролов, Марія Штофа та Зоя Власенко.

Перед акторами постало непросте завдання відтворити на екрані персонажів, які засновані на біографії реальних людей. Відтак образ головного героя, мужнього командира прикордонного загону Олександра Авдєєва ґрунтується на персоналії Дейнеко Сергія Васильовича, Голови Державної прикордонної служби України, який в червні 2014 року очолював Луганський прикордонний загін. Саме цей загін вступив у збройне протистояння з проросійськими терористами, а його історія стала основою для фільму «Мирний-21».

«Вперше я дізнався про подвиг Сергія Дейнеко та Луганського прикордонного загону у 2014-му. Це був рік, коли я на власні очі бачив анексію Криму та схеми, які за цим стояли. Півострів майже безкровно перейшов до рук Росії через місцевий фактор. Принаймні, саме він фігурував як одна з головних причин в інфопросторі. У Луганську ситуація була аналогічна: 85% особового складу Луганського прикордонного загону були місцевими. Ця земля була їм рідною, а люди навколо – найближчими у світі. Але, на відміну від кримського сценарію, прикордонники залишилися вірними присязі та боронили державність України попри кровні зв’язки та всі хитрощі російських спецслужбовців», — розповів Ахтем Сеітаблаєв.

За словами режисера, у 2020 році на Берлінському кінофестивалі кінопродюсер Павло Сушко поділився з ним мрією зняти фільм про історію захисту Луганського прикордонного загону, підкресливши, що це кіно про героїзм прикордонників зможе зняти лише він.

Над «Мирним-21» працювали одразу три сценаристи. Ярослав Яріш та Сергій Касторних – досвідчені автори, а ось Анатолій Коцюрба працював над сценарієм до фільму вперше. Річ у тім, що він чинний полковник Державної прикордонної служби. Анатолія запросили, аби максимально точно й коректно показати на екрані специфіку військової служби. Також, зважаючи на сюжет, у фільмі буде багато екшн сцен, а спеціально для зйомок Збройні сили України нададуть справжню важку військову техніку.

Мирний-21 Ахтема Сеітаблаєва

Зйомки воєнної драми «Мирний-21» пройдуть у Києві та у Військовій частині міста Васильків Київської області (Об’єднаний навчальний центр Повітряних Сил). Оператор фільму – Юрій Король, продюсери – Ахтем Сеітаблаєв, Дмитро Малічев.

Нагадаємо, проєкт стрічки «Мирний-21» Ахтема Сеітаблаєва став одним із переможців 14-го пітчингу Державного агентства України з питань кіно та отримав підтримку у розмірі 80% від загального бюджету, який становив 31,25 млн грн. Виробництвом фільму займається продакшн «Istmen Films».

Прем’єра фільму запланована на квітень 2022 року.

Мирний-21 Ахтема Сеітаблаєва

Читайте також

Прем’єри осені 2021: які нові фільми вийдуть в кінотеатрах країни