fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

топ кінопроектів

ТОП кінопроєктів, які перемогли на 14-му пітчингу Держкіно

909

“Мирний 21” Сеітаблаєва, “Демони” Ворожбит, історичні фільми про княгиню Ольгу, Малевича та Мустафу Джемілєва, а також комедії, Sci-Fi-стрічки, теми АТО, Чорнобиля та інше – які фільми і хто з виробників отримають держпідтримку за результатами 14-го підчингу.

На початку жовтня Рада з державної підтримки кінематографії затвердила перелік кінопроєктів-переможців 14-го конкурсного відбору Держкіно. Про реакцію частини кіноспільноти на результати відбору ми вже писали, як і про позицію самої Ради стосовно скандалу. Цього разу розглянемо власне проєкти фільмів переможців, значна частина яких втім вийде не раніше 2022 року.

Хто знімає фільм і про що він розповість, який бюджет і які цікаві відомості про картину вже є – з 32 художніх повнометражних стрічок “Нове українське кіно” обрало 13, які цілком можуть стати кінохітами в майбутньому.

Мирний 21

Режисер: Ахтем Сеітаблаєв (“Кіборги”, “Захар Беркут”)

Жанр: військова драма

Синопсис: прикордонник Добер має план, як “залівачити” на контрабанді, але тут у Луганську настає “Русская весна”. Тепер він мусить не тільки врятувати своє життя і родину, а й постояти за прикордонний загін, у котрому служить.

Бюджет: загальний бюджет – 35,5 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки – 28,3 млн грн.

Що відомо про фільм: зйомки картини виробництва МПЦ “Фор-Пост” стартують у травні 2021 року. Сценарій написав Ярослав Яріш (“ЕКС”). Продюсерами виступають Олександр Дріз та Дмитро Малічев. Кінотеатральну прем’єру в Україні заплановано на березень 2022 року.

мирний 21

Люксембург, Люксембург

Режисер: Антоніо Лукіч (“Мої думки тихі”)

Жанр: трагікомедія

Синопсис: протилежні за характером брати-близнюки дізнаються, що батько, який покинув їх у дитинстві, помирає в далекому для них Люксембурзі. Один з братів – Коля – вирішує поїхати до нього, в той час, як інший – Василь – робить усе можливе, аби перешкодити брату виїхати з країни. Численні перепони, які спіткають Колю, більше нагадують випробування мужності: тепер Коля, який звик тікати від проблем, не здається навіть тоді, коли виходу немає. Врешті-решт несподівано для них самих, брати вдвох вирушають на зустріч з батьком. Однак, чи виправдає ця подорож сподівання братів?

Бюджет: загальний бюджет –  42,3 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки –  29,6 млн грн.

Що відомо про фільм: “Люксембург, Люксембург” – нова робота автора “Мої думки тихі” Антоніо Лукіча. Продюсери фільму – Володимир Яценко (“Атлантида”, “Додому”, “Дике поле”) й Анна Соболевська (“Додому”). Виробництво здійснюватиме кінопродакшен ForeFilms. Зйомки заплановані на березень-травень 2021 року. Кінотеатральну прем’єру в Україні заплановано на листопад 2022 року.

Демони

Режисер: Наталія Ворожбит (“Спіймати Кайдаша”, “Погані дороги”)

Жанр: драма з елементами містики

Синопсис: безхатько з Росії на ім’я Славік потрапляє до гоголівських місцин близ Сорочинців. Там він знайомиться з Нінкою, яка згоджується його прихистити на зиму. З часом йому доведеться зіткнутися з містичними особливостями цього селища та таємничою особистістю господині.

Бюджет: загальний бюджет –  30,4 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки –  24, 3 млн грн.

Що відомо про фільм: новий проєкт лауреатки цьогорічного Венеційського кінофестивалю (за фільм “Погані дороги”) Наталії Ворожбит “Демони” – адаптація однойменної п’єси режисерки. Продюсери – Дмитро Мінзянов, Юрій Мінзянов. Зйомки планують розпочати в Україні влітку 2021 року. Запланована дата національного прем’єрного показу – жовтень 2022 року.

Ти – космос

Режисер: Павло Остріков

Жанр: Sci-Fi

Синопсис: проєкт художнього фільму “Ти – Космос” – це історія останнього кохання у Всесвіті. За сюжетом, після потужного вибуху, що зруйнував Землю, космічний далекобійник Андрій – єдина людина у всьому Всесвіті. Доки Вона не надсилає сигнал із загубленої космічної станції. Попри всі складнощі та обставини, Андрій вирішує побачити ЇЇ.

Бюджет: загальний бюджет – 31 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки – 24, 8 млн грн.

Що відомо про фільм: Продюсери фільму – Володимир Яценко та Анна Соболевська, які також продюсують “Люксембург, Люксембург” Антоніо Лукіча. Виробництво здійснюватиме кінопродакшен ForeFilms. Зйомки заплановані на листопад 2021 року. Кінотеатральну прем’єру в Україні заплановано на листопад 2022 року.

Ти - космос

Антропоцен

Режисер: Мирослав Слабошпицький (“Плем’я”)

Жанр: екологічний трилер

Синопсис: творці називають фільм “космічною одіссеєю” двох дозиметристів у Чорнобильській зоні відчуження.

Бюджет: загальний бюджет –  49,3 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки –  24,8 млн грн.

Що відомо про фільм: зйомки картини виробництва ТОВ “Клеос Арт” стартують вже у листопаді 2020 року. Продюсерами виступають Олег Кохан та Олексій Макухін. Попередній фільм автора сценарію та режисера Мирослава Слабошпицького “Плем’я” став одним із найбільш титулованих фільмів сучасного українського кінематографу, а також десятки мільйонів переглядів на YouTube. Кінотеатральну прем’єру його нової стрічки “Антропоцен” в Україні заплановано на осінь 2021 року.

антропоцен

«Свято Хризантем»

Режисер: Семен Мозговий (“Історія Зимового саду”)

Жанр: науково-фантастична драма

Синопсис: людство вимирає, але науковці знаходять стару жінку, вкриту бутонами хризантем, що вижила після ядерного вибуху. Молода лікарка намагається допомогти їй відновити пам’ять і свою особистість, через що опиняється у центрі конфлікту між державою, яка хоче дізнатися таємницю бабусі, і людьми, які вірять у пришестя нового месії.

Бюджет: загальний бюджет – 10,9 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки – 10,9 млн грн.

Що відомо про фільм: “Свято хризантем” порушує проблему цінності людського життя, а також її крихкості й унікальності. У картині зіграють Анастасія Шевченко (співачка Стасік), Людмила Мозгова, Дмитро Ярошенко (“Наші котики”“Заборонений“), Роман Ясиновський, Андрій Палатний, Ірина Полонська, Наталія Полонська та Микита Скоморохов. Виробник – ТОВ “Мейнстрім Пікчерз”, продюсери – Артем Колюбаєв та Олександр Чепига. Зйомки мають стартувати вже у жовтні 2020 року, запланована дата прем’єрного показу – травень 2022 року.

Малевич

Режисер: Дар’я Онищенко (“Істальгія”, “Забуті”)

Жанр: історична драма

Синопсис: в основі байопіку — історія протистояння абстракціоніста Казимира Малевича з відомим конструктивістом Володимиром Татліним, які все життя змагались за визнання своєї творчості. Фільм розповість також про таємниці з життя великого художника Казимира Малевича, історію його дитинства в Україні та формування як митця під впливом української народної творчості.

Бюджет: загальний бюджет – 35  млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки – 28 млн грн.

Що відомо про фільм: зйомки біографічного фільму “Малевич” про автора знаменитої картини “Чорний квадрат” заплановані на літо 2021 року. Ідея створення стрічки належить продюсерці Анні Паленчук (“Істальгія”, “Герой мого часу”, “Номери”). Головний консультант проєкту — Тетяна Філевська, відома своїм документальним фільмом про життя та творчість Казимира Малевича, а також авторка книг, які розповідають про життя Малевича в Україні. Реліз стрічки в Україні заплановано на осінь 2022 року.

малевич

Де гроші?

Режисер: Михайло Хома (“DZIDZIO Перший раз”)

Жанр: комедія

Синопсис: піаніст-авантюрист Міша, щоб знайти гроші на визволення друга з-під арешту, влаштовується працювати до старої власниці таємничого будинку-квесту. Але він не знає, що питання “Де гроші?” цікавить не тільки його. Всі в цьому будинку шукають гроші.

Бюджет: загальний бюджет – 27 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки – 21,6 млн грн.

Що відомо про фільм: Окрім Дзідзьо в комедії зіграють Ада Роговцева, Леся Нікітюк і Сергій Либа. Зйомки стартують у квітні 2021 року. Продюсери – Анатолій Безух та Діана Юраш. Попередня дата прем’єри в Україні – 18 листопада 2021 року.

Киснева станція

Режисер: Іван Тимченко (“Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”)

Жанр: біографічна драма

Синопсис: багаторічний політв’язень та невтомний борець за права кримських татар Мустафа Джемілєв відбуває чергове покарання у якутському селищі Зорянка. Тим часом, троє людей прямують до нього через величезну країну, і наміри в них дуже різні – побачити, знищити, захистити.

Бюджет: загальний бюджет – 32,3 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки – 17,8 млн грн.

Що відомо про фільм: зйомки картини виробництва ПП “Цифрова платформа” стартують в березні 2021 року. Продюсером виступає Світлана Соловйова. Автори сценарію Михайло Бриних та Іван Тимченко. Орієнтовна прем’єра – осінь 2022 року.

Скажене весілля 3

Режисер: Любомир Левицький (“#Selfieparty”, “Тіні незабутих предків”)

Жанр: комедія

Синопсис: цього разу одружитись планує наймолодший з родини Середюків — Захар. Традиційно для дітей Василя, для створення сім’ї він обрав екзотичну пару – дочку циганського барона, красуню Раду.

Бюджет: загальний бюджет – 16 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки – 7,7 млн грн.

Що відомо про фільм: зйомки картини вже завершено. До своїх ролей повернуться усі актори попередніх серій. Молодих наречених зіграють Катерина Файн і В’ячеслав Хостікоєв. Продюсери – Юрій Горбунов, Ірина Костюк і Надія Коротушка. Цікаво, що творці стрічки запросили найменшу суму допомоги від Держкіно у порівнянні з іншими, а саме – 7,7 млн грн, що дає їм можливість, враховуючи збори попередніх картин, знову повернути гроші до бюджету. Фільм може вийти в кінотеатрах вже до кінця поточного року.

винник весілля

Ольга

Режисер: Клей Штауб

Жанр: історична драма

Синопсис: велична постать княгині Ольги – однієї з засновниць Київської Русі. Її боротьба за збереження незалежності держави від зовнішніх і внутрішніх ворогів.

Бюджет: загальний бюджет – 154 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки – 30 млн грн.

Що відомо про фільм: виробник – “Сінемадей”. Продюсери – Юрій Карновський, Скотт Медник, Юрій Прилипко. Жанр – історична екшн-драма. Початок зйомок – травень 2021 року. Заплановані допрем’єрні покази у листопаді 2022 року.

ольга

Сусідка

Режисер: Наталія Пасеницька (“Порядна львівська пані”)

Жанр: комедія

Синопсис: на святкуванні 40-річчя затятого холостяка Петра друзі б’ються з ним об заклад, чи зможе Петро протриматись під одним дахом із жінкою бодай тиждень. Так у смарт-квартирі гульвіси з’являється Вероніка – елегантна вчителька музики, молодша сестра його найкращого друга, яка щойно пішла від чоловіка-тирана й не має даху над головою. Але сюрпризом для Петра стає поява дітей Вероніки, двійнят-першокласників, що перевертають життя чоловіка догори дриґом.

Бюджет: загальний бюджет – 14 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки – 9 млн грн.

Що відомо про фільм: сценарій до фільму написала Ірена Карпи, на головні ролі розглядаються Тіна Кароль та Михайло Кукуюк (“Наші котики”, “Свінгери”). Виробник – ТОВ “Еф філмз”, продюсери – Андрій Ногін, Олеся Ногіна, Андрій Фесяк. Прем’єру комедії планують під Новий 2022 рік.

сусідка

Батько

Режисер: Олег Масленников

Жанр: військова драма

Синопсис: молодому і талановитому актору приходить з військкомісаріату повістка. Він змушений покинути сцену та вже невдовзі опиняється в зоні АТО. Його батько, колишній кадровий військовий, який проживає в Бельгії, дізнається з новин про військові дії в Україні і повертається додому. Але син про це нічого не знає. Після безлічі карколомних пригод в зоні АТО, підрозділ сина і підрозділ його батька з’єднується.

Бюджет: загальний бюджет – 35 млн грн. Орієнтовний обсяг державної підтримки – 28 млн грн.

Що відомо про фільм: над стрічкою працює “Кінокомпанія 2016”, яка до того створила фільм “Пекельна хоругва або Козацьке різдво”. Власне фільм знімають за сценарієм Костянтина Лінартовича, який зіграв одну з головних ролей в казці. Зйомки мають розпочатися у травні 2021 року. Попередня дата релізу – 15 червня 2022 року.

Читайте також

За підсумками пітчингу: 7 нових фільмів, які отримають від Держкіно фінансування