fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільми

За підсумками пітчингу: 7 нових фільмів, які отримають від Держкіно фінансування

1 067

«Я і Фелікс», «Чорнобильський Робінзон», «Подвійний імельман», «Самородки» – які ще фільми отримають державну фінансову підтримку за результатами 13-го підчингу.

9 липня рада з державної підтримки кінематографії назвала 7 повнометражних фільмів-дебютів, які отримають фінансування за підсумками 13-го пітчингу. Кожен з них претендував на 100% фінансування, при цьому максимальна сума не мала перевищувати 12 млн грн. “Нове українське кіно” зібрало усе, що відомо на даний час про сімку фільмів-переможців.

«Я і Фелікс»

Виробник: ТОВ «Лайм Лайт»

Режисер: Ірина Цілик

Бюджет: 11 999 000 грн.

Синопсис: це автобіографічна історія дорослішання, яку описав чоловік Ірини Цілик, український письменник Артем Чех у своєму романі «Хто ти такий?» У центрі сюжету – дружба маленького хлопчика з колишнім контррозвідником Феліксом, який став частиною його сім’ї. Дія відбувається в 90-х роках.

Що відомо про фільм: головні ролі у фільмі зіграють український письменник Юрій Іздрик та син режисерки, проте вибір акторів не остаточний. Можливі референси в бік таких фільмів, як «400 ударів», «У пошуках Фореста», «Що гнітить Гілберта Грейпа» тощо. Продюсери – Володимир Яценко («Додому», «Дике поле») та Анна Соболевська («Додому»).

Продюсери сподіваються показати стрічку на фестивалях класу А, зокрема в Каннах, Венеції, Торонто та на «Санденсі». Кінотеатральну прем’єру в Україні заплановано на 4 листопада 2021 року.

Дивіться офіційний тизер фільму «Я і Фелікс»: відео

«Скажи Україна»

Виробник: ТОВ «Мир і ко продакшн»

Режисер: Сергій Лисенко

Бюджет: 11 938 000 грн.

Синопсис: фільм засновано на реальних подіях і спочатку планувався як документальний. За сюжетом, оператор-документаліст Ден знімає важливі історичні події України: від Майдану до війни на Донбасі. Він вирішує приєднатися до волонтерів, але водночас дізнається, що його донька втратила слух. Чоловік опиняється перед важким вибором – виконувати свою роботу чи повернутися до сім’ї.

Що відомо про фільм: На головну роль претендує Ігор Аронов. Продюсери – Мирослав Гай та Кирило Нечмоня. Прем’єру планують на 2022 рік.

«Коли нам було 15»

Виробник: ТОВ «Діджітал Реліджн»

Режисер: Анна Бурячкова

Бюджет: 14 366 000 грн.

Синопсис: це історія про підлітків 90-х, які вирішують дорослі проблеми. Головна героїня 15-річна Тоня в пошуках порятунку від небезпечного хлопця стає членом зграї в новій школі. Тут вона зустрічає перше кохання, знайомиться зі своєю тілесністю і робить моральний вибір. Але чи можна залишитись у зграї собою?

Що відомо про фільм: Спів-авторка сценарію Марина Степанська («Стрімголов»), операторка-постановниця Олена Чеховська, продюсери – Віталій Шереметьєв та Наталія Лібет («Стасіс»).

Зйомки нового фільму відбудуться в Києві в 2021 році. Кінотеатральний реліз планується на 2022 рік.

Дивіться перший офіційний тизер «Коли нам було 15»: відео 18+

«Самородки»

Виробник: ТОВ «База Філмз»

Режисер: Ольга Золотарьова

Бюджет: 12 000 000 грн.

Синопсис: Бажаючи розбагатіти, двоє друзів-простаків їдуть до Житомирської області копати бурштин, але потрапляють в епіцентр збройного протистояння бандитських угруповань.

Що відомо про фільм: головні ролі в цій пригодницькій комедії зіграють комедійні актори Олексій Супрун та Сергій Сус, також відомі, як Петя Бампер і Сус. Також у фільмі зіграє Олексій Тритенко (“Чорний ворон”, “Хайтарма”). Продюсер – Артем Колюбаєв, автор сценарію – Сергій Алімов.

«Чорнобильський Робінзон»

Виробник: ТОВ «Кіновир»

Режисер: Сергій Гаврилюк

Бюджет: 11 957 000 грн.

Синопсис: головний герой проводить 13 років у Зоні відчуження, але коли вибирається звідти, розуміє, що потрапив у ще більш жорстокий світ.

Що відомо про фільм: сценарій фільму написав Мирослав Слабошпицький, який працював у Чорнобилі. Головну роль у стрічці має виконати Іван Шаран (“Шляхетні волоцюги”). Продюсери – Катерина Шевченко та Мирослав Слабошпицький.

«Ля Палісіада»

Виробник: ТОВ «Віател»

Режисер: Філіп Сотниченко

Бюджет: 1 999 000 грн.

Синопсис: Колишній судовий психіатр згадує закриту справу 25-річної давнини, коли посадили невинну людину. Через пострадянський нуар режисер хоче показати, як вплинули 90-ті роки на сучасну Україну.

По темі: “Ля Палісіада”: дивіться тизер фільму про смертну кару 90-х в Україні

Що відомо про фільм: під час написання сценарію до фільму, було проведено консультації з істориками, воєнними та психіатрами задля реалістичного висвітлення подій та часу у кадрі. “Ляпалісіада” – це один з видів мовної надмірності: твердження або зауваження, зміст якого окреслений попередньою фразою, що межує з абсурдністю.Продюсери – Галина Криворчук і Сашко Чубко.

Дивіться тизер фільму: відео

«Подвійний імельман»

Виробник: ТОВ «Ейдетік Пікчерз»

Режисер: Віра Яковлєва

Бюджет: 11 986 000 грн.

Синопсис: подвійний імельман – це фігура вищого пілотажу. За сюжетом, після падіння українського літака члени екіпажу опиняються на окупованій Росією території на Донбасі і змушені поодинці вибиратися звідти, а для цього їм доведеться провернути «подвійний імельман» зі своїм життям. Головна героїня – мама одного з членів екіпажу, яка намагається допомогти сину вибратися.

Що відомо про фільм: сценарій до фільму написала Ірен Роздобудько, яка багато спілкувалася з людьми з окупованих територій. Ролі виконають: Лариса Руснак, Істан Розумний, Ваталій Іванченко, Олексій Тритенко та інші. Продюсер – Роман Негрієнко.

Читайте також

Від Пекельної хоругви до Кайдашів: де дивитись онлайн українське кіно 2020 року