fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Чому мій ноутбук не заряджається, що робити?

394

Чому мій ноутбук говорить”підключено, але не заряджається?” Це поширене питання, і ми маємо відповіді для вас у цьому посібнику. Дуже неприємно, коли вам здається, що ви заряджаєте акумулятор ноутбука, але нічого не відбувається. Отже, тут ми розглянемо найпоширеніші причини цієї проблеми та те, що ви можете з ними зробити.

Однією з основних причин, чому люди купують ноутбуки, є те, що їм подобається використовувати їх, коли вони не мають доступу до розетки. Тим не менш, якщо акумулятор вашого ноутбука повністю розряджений, ви не зможете запустити свій ноутбук, не кажучи вже про використання нею.

3 найпоширеніші проблеми

Хоча може бути кілька причин, чому акумулятор ноутбука не заряджається, коли він підключений до електричної розетки, три найпоширеніші причини, як правило, такі:

  1. Поганий акумулятор
  2. Проблема з адаптером живлення
  3. Розетки не працюють

Якщо проблема в батареї або зарядці, і ви вирішили замінити один з цих компонентів, але ви не знаєте як це зробити, спробуйте по моделі ноутбука знайти деталь на сайті ZETO.UA.

З цих трьох перші два найбільш поширені. Якщо акумулятор вашого ноутбука старий, можливо, він втратив здатність заряджатися. Це може статися з часом, і ви нічого не зможете з цим зробити, крім як замінити акумулятор.

Навіть новий ноутбук може мати поганий акумулятор. Хоча нові збої в роботі акумулятора зустрічаються досить рідко, вони трапляються. Будь-яка проблема з акумулятором може перешкодити його заряджанню, тому, якщо ви підозрюєте, що це проблема, то перевірте акумулятор. Експерт з тестування акумулятора скаже вам, винен ваш акумулятор чи ні.

Наступна найбільш ймовірна проблема – несправний адаптер живлення. Якщо є проблема з адаптером живлення, можливо, ви не отримуєте достатнього струму для зарядки акумулятора ноутбука. Це не завжди легко виявити, оскільки ваш ноутбук може працювати ідеально, якщо підключити адаптер до електричної розетки.

Знову ж таки, якщо ви підозрюєте, що адаптер живлення винен, це можна перевірити. Деякі прості тести з мультиметром визначать, все в порядку чи ні. Зазвичай на адаптерах живлення надруковані вихідні характеристики, тому перевірити це буде легко тим, хто знає як це робити.

Якщо ви підключите адаптер живлення свого ноутбука до розетки, що не працює, то ви не повинні отримувати підтвердження “підключено” від ноутбука. Хоча можливо, що мережева розетка може мати тимчасову несправність (працює лише іноді), ці випадки зустрічаються рідко.

Існує дуже простий спосіб перевірити наявність проблеми з розеткою – просто підключіть адаптер ноутбука до розетки, яка на вашу думку працює, і подивіться, чи заряджається акумулятор. Якщо ви виявили проблему з розеткою у вашому домі чи офісі, вам слід звернутися за професійною допомогою.

Одне, про що ми не згадували – це налаштування управління акумулятором для вашого ноутбука. Іноді це може бути «невдало», що може завадити правильній зарядці акумулятора вашого ноутбука.

Перевірте свої з’єднання

Завжди краще починати з основ, якщо ваш ноутбук підключений, але не заряджається. Найпростіша перевірка, яку ви можете зробити – це переконатися, що всі підключення до живлення правильні. По-перше, ви можете перевірити, чи роз’єм адаптера живлення надійно вставлений у зарядний порт вашого ноутбука.

Адаптер живлення буде містити в собі трансформатор, який знижує напругу мережі до набагато меншої напруги, необхідної для роботи вашого ноутбука. На одному кінці буде підключено мережевий кабель, тому переконайтеся, що там хороше з’єднання.

Нарешті, вам потрібно перевірити, що ви правильно вставили штепсельну вилку в розетку та чи вимикач увімкнено. Юзери часто не вмикали мережевий вимикач, а потім звинувачували акумулятор свого ноутбука в тому, що він не заряджається. Якщо ви використовуєте подовжувач, то обов’язково буде вимикач живлення.

Якщо з підключеннями все гаразд, можливо, у мережі є несправність. Знайдіть мережеву розетку, яка працює (підключіть щось інше, щоб перевірити це), а потім підключіть адаптер ноутбука до цього і подивіться, чи все добре.

Легка перевірка акумулятора

Більшість ноутбуків мають знімні батареї, і ви можете виконати цей тест, лише якщо вийняти акумулятор з ноутбука. Вимкніть ноутбук і вийміть вилку з розетки. Вийміть акумулятор ноутбука, дотримуючись вказівок виробника. Як правило, це дуже легко зробити. Існує якась форма затискача, що утримує його.

Після того, як ви вийняли акумулятор з ноутбука, натисніть і утримуйте кнопку «включення» на комп’ютері протягом короткого періоду, оскільки це зніме залишок заряду, що залишився у вашому ноутбуці. Тепер знову вставте ноутбук у розетку та ввімкніть його.

Якщо ваш ноутбук живиться нормально, ймовірно, у вас проблеми з акумулятором. Це може бути щось просте, наприклад проблема з підключенням. Вимкніть ноутбук і знову від’єднайте його від розетки.

Перш ніж поставити акумулятор назад, подивіться на контакти, на них можна помітити явні проблеми. Вставте акумулятор ноутбука у відсік і перевірте, чи контакти розташовані належним чином. Якщо ви не бачите тут проблеми, то вам пора замінити стару батарею.

Якщо ви не можете вийняти акумулятор з ноутбука (він не знімний), вам потрібно буде відкрити ноутбук, щоб видалити його. Не робіть цього, якщо ваш ноутбук ще на гарантії. Поверніть апарат туди, де ви його придбали, і нехай вони усунуть проблему за вас. Відкриття ноутбука, який все ще знаходиться на гарантії, призведе до його втрати.

Зарядні пристрої та порти

Ваш ноутбук повинен отримувати достатньо енергії, щоб він працював і заряджав акумулятор. Якщо у вас сучасний ноутбук, може бути порт USB-C, куди ви підключаєте адаптер живлення. На ноутбуці можуть бути інші порти USB-C, тому переконайтеся, що ви підключили адаптер до потрібного порту.

Іноді адаптери живлення перестають працювати, і люди замінюють їх іншими дешевими адаптерами, а не купують у виробника. Це може бути дуже небезпечним, оскільки ви можете пошкодити внутрішні компоненти свого ноутбука, якщо адаптер подає більшу напругу або струм.

У кращому випадку адаптер живлення для копіювання може не забезпечувати достатнього струму для зарядки акумулятора та підтримки роботи ноутбука. Якщо вам доведеться замінити кабель USB-C для адаптера живлення, переконайтеся, що він правильний. Деякі кабелі USB-C не в змозі забезпечити достатню потужність вашого ноутбука для роботи та зарядки акумулятора.

Перевірте налаштування живлення

Незважаючи на те, що ви перевірили підключення до всіх налаштувань живлення, рекомендується провести більш ретельну перевірку. Уважно огляньте всі кабелі, щоб перевірити, чи не було пошкоджень. Проведіть пальцями по довжині кожного кабелю, щоб відчути, чи немає випирань.

Ваш адаптер живлення пахне горілим? Якщо це так, єдине, що ви можете зробити, це замінити його. Не використовуйте адаптер живлення, що пахне електричним горінням. Це може бути дуже небезпечно.

Уважно вивчіть порт зарядки на ноутбуці. Коли ви підключаєте адаптер живлення, він повинен щільно прилягати. Якщо ви помітили, що з’єднання розривається, ви можете спробувати трохи покрутити роз’єм, щоб перевірити, чи підключення хороше. Якщо роз’єм має якісь пошкодження, його потрібно замінити.

Можливо, сміття може накопичуватися в порту зарядки вашого ноутбука. Це не завжди легко побачити, тому вам може знадобитися ліхтарик, щоб перевірити це належним чином. Якщо ви бачите сміття всередині, то можете очистити його за допомогою невеликого і м’якого предмета, наприклад, зубочистки або зубної щітки.

Ви не хочете, щоб кабель адаптера живлення вашого ноутбука навчався і тягнув за порт зарядного пристрою. Якщо це так, на порту зарядного пристрою виникне зайве навантаження, яке може призвести до його пошкодження. Не дозволяйте трансформатору або «цеглині» просто бовтатися в повітрі, потягнувши за кабель адаптера і напруживши зарядний порт.

Перевірте використання ресурсів

Можливо, це не апаратна проблема, яка спричиняє проблему зарядки акумулятора вашого ноутбука. Якщо щось дуже сильно працює на вашому ноутбуці, можливо, не вистачає ресурсів для зарядки акумулятора, а також для підтримки роботи ноутбука.

Ваш адаптер живлення може не забезпечити достатньо енергії для зарядки акумулятора, якщо ваш ноутбук працює надто інтенсивно. Коли вашому процесору та пам’яті доведеться наполегливо працювати, вони будуть викликати більше тепла, а вентилятор вашого ноутбука працюватиме більше, щоб утримувати машину в холодному стані. Для цього буде потрібно більше енергії.

Будь-які процеси, які споживають високий рівень обчислювальних ресурсів, швидко розрядять ваш акумулятор. Щоб перевірити це, можна відкрити диспетчер завдань для свого ноутбука з ОС Windows. Тут ви можете побачити, який рівень ресурсів використовується. Якщо використання ресурсу центрального процесора особливо велике, закрийте процеси, які викликають це.

Подивіться на налаштування живлення

Навряд чи налаштування живлення Windows перешкоджатимуть зарядці акумулятора вашого ноутбука, але може виникнути проблема, коли ваша конфігурація вимикає ваш ноутбук при певному рівні зарядки акумулятора.

Найефективніші параметри живлення для вашого ноутбука, ймовірно, будуть налаштуваннями за замовчуванням, тому ввімкніть їх, якщо у вас інша конфігурація. Деякі ноутбуки мають спеціальні програми, які можуть призвести до проблем із зарядкою акумулятора. Наприклад, у ноутбуках Lenovo можуть виникнути проблеми в цій сфері. Якщо існує програма для зарядки, переконайтеся, що вона правильно налаштована. Налаштування програм ви можете знайти на офіційних сайтах, таких як, Dell.com, HP.com, Lenovo.com і Apple.com.

Ви можете спробувати відключити будь-які додатки, щоб перевірити, чи покращує це ситуацію із зарядкою акумулятора.

Ви використовуєте правильні драйвери?

Можливо, ви не знаєте, що Windows використовує спеціальні драйвери для правильного зв’язку з акумулятором. Іноді може виникнути проблема з драйверами, тому найкраще, що ви можете зробити, це видалити їх та встановити заново.

Перевірте у виробника вашого ноутбука, чи є у них найновіші драйвери для акумулятора. Зазвичай ви зможете завантажити їх з їх веб-сайту. Якщо є нові драйвери, видаліть старі та встановіть їх.