fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

ДахаБраха. Шлях

“ДахаБраха. Шлях”: фільм повернувся до зйомок після карантину (тизери)

523

Документальний проєкт “ДахаБраха. Шлях”, який розповідає про український етно-хаос гурт, презентували в рамках 14-го конкурсного відбору кінопроєктів за напрямом “Неігрові фільми”.

Про це порталу “Нове українське кіно” розповіли творці стрічки. “В планах на майбутнє – дозняти синхрони з героями в локаціях чотирьох мальовничих ландшафтів України та відео-портрети музикантів, поїхати разом з “ДахаБраха” в фольклорну експедицію та відзняти документальні сцени з їх життя поза музикою, – розповіла режисерка фільму Анна Корж.

“ДахаБраха. Шлях” – це історія про сучасний український етно-хаос гурт “ДахаБраха”, який робить величезний внесок в українську культуру, популяризацію культурного коду та етніки упродовж 15-ти років своєї кар’єри в різних куточках світу.

За два роки знімальна група проїхала з музикантами майже 40 000 км, побувала в 15-ти містах та в 4-х країнах: відзняла гастрольний тур у США, концерти в Франції, запис нового альбому в Бразилії. А також наприкінці 2019 року мультикамерною зйомкою було відзнято грандіозний концерт з нагоди 15-ти річчя “ДахаБраха” в київському Палаці Спорту.

Вже представлені два тизери майбутнього фільму “ДахаБраха Шлях”.

Після перерви, пов’язаної з обмеженнями через пандемію, команда фільму вже відзняла концерти гурту в Одесі та Херсоні в рамках Gogolfest. На даний момент знімає участь “ДахаБраха” в масштабному проєкті “Ковчег Україна” – концерті-хрестоматії української спадщини, ініціаторками якого стали диригентка Оксана Линів та культурна менеджерка, письменниця Ярина Винницька.

За словами режисерки, залишилось відзняти частину матеріалу в Україні та зайнятись пост-продакшеном. “Сподіваємось на підтримку в цьому Держкіно, адже, справді, це проєкт культурної презентації України в світі. Музика – унікальна мова, яку розуміють на будь-яких континентах, особливо якщо це пісні, що передаються з вуст в уста крізь час, зберігаючи генокод нації. В мотивах, що співають матусі та бабусі своїм дітям та онукам, зберігається історія, яку важливо зафіксувати”, – підкреслила Анна Корж.

даха браха шлях

Нагадаємо, фільм «ДахаБраха. Шлях» є спільним проєктом продюсерки з Чехії Оксани Капінос та режисерки Анни Корж. Зйомки стартували в 2018 році.

Прем’єра стрічки запланована на початок 2022 року.

Читайте також

«Пливе човен»: саундтрек до фільму «Вулкан» отримав музичну премію «Yuna»