fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Пливе човен

«Пливе човен»: саундтрек до фільму «Вулкан» отримав музичну премію «Yuna»

1 845

Пісня українського етно-гурту ДахаБраха (DakhaBrakha) «Пливе човен» – саундтрек до драми Романа Бондарчука «Вулкан» – здобула нагороду Національної музичної премії «Yuna» в номінації «Найкраща пісня до фільму».

Оголошення переможців 9-ї Національної музичної премії «Yuna» відбулось 9 липня, – повідомляється на офіційному сайті премії. Найкращою піснею до фільму у 2020 році стала пісня «Пливе човен» – саундтрек гурту ДахаБраха (DakhaBrakha) до фільму «Вулкан» Романа Бондарчука.

ДахаБраха

Кліп до пісні «Пливе човен» зняв особисто режисер стрічки. Над відео також попрацювали: оператор – Вадим Ільков, оператор другої камери – Денис Мельник, режисер монтажу – Віктор Онисько, колорист – Дмитро Василенко. Продюсери – Олена Єршова, Володимир Філіппов, Андрій Ящишин, Сабіна Асадова та Дар’я Аверченко.

Фільм «Вулкан» – ігровий дебют українського режисера Романа Бондарчука, який взяв участь у понад 30 кінофестивалях та преміях в різних куточках світу. Цьогоріч фільм був номінований на Золоту Дзиґу у восьми номінаціях, серед яких взяв три – за “Найкращу чоловічу роль другого плану” (Віктор Жданов), “Найкращу операторську роботу” (Вадим Ільков) та “Найкращий звук” (Борис Петер). Світова прем’єра драми відбулася 1 липня 2018 року на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах.

Стрічка розповідає історію Лукаса — перекладача ОБСЄ, який переживає кризу середнього віку. Він вирушає на кордон з Кримом у складі моніторингової місії. Після декількох дивних збігів обставин Лукас залишається сам у маленькому містечку і врешті опиняється в хаті місцевого дивака Вови. Наслідуючи його, Лукас повільно занурюється у світ, який виходить за межі уяви. В цих дивних місцях, де кожен день може стати останнім, Лукас отримує шанс почати життя спочатку.

По темі: Українські саундтреки у світовому кіно

Переможець у номінації «Найкраща пісня до фільму» був обраний вперше в історії вручення Національної музичної премії «Yuna». За перемогу змагалися українські музиканти, які написали саундтреки спеціально для українських фільмів, що виходили у прокат з 1 листопада 2018 року до 31 жовтня 2019 року.

Серед номінантів на премію також були Антитіла із піснею “Lego” (“Я, ти, він, вона”), БЕZ ОБМЕЖЕНЬ — “Колискова” (“Заборонений”), Океан Ельзи — “Перевал” (“Захар Беркут”), та Христина Соловій — “Холодно” (“Крути 1918”).

Читайте також –

“Вільна”: саундтрек до фільму “Віддана” отримав музичну премію “Золота Жар-Птиця”