fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

українські саундтреки

Українські саундтреки у світовому кіно

1 607

Джамала, гурт “ДахаБраха”, Вєрка Сердючка та інші українські виконавці мають у своєму репертуарі пісні, що звучать у всесвітньо відомих фільмах. Слухайте найцікавіші українські саундтреки.

Музика вітчизняних виконавців лунає в таких відомих картинах, як комедійний бойовик “Шпигунка” з американськими кінозірками Джейсоном Стетхемом та Мелісою Маккарті у головних ролях, телесеріал “Фарґо” братів Коенів, новий копродукційний з Україною фільм “Ціна правди” та в інших. “Нове українське кіно” пропонує до перегляду добірку з п’яти саундтреків, які можна послухати просто на сторінці сайту.

Пісня “Ціна правди” – Джамала

Фільм “Ціна правди” (Польща, Україна, Британія, 2019)

Пісня 2019 року “Ціна правди” української співачки Джамали є саундтреком однойменного фільму польської режисерки Аґнєшки Голланд про валлійського репортера, який першим відкрито розповів світу через ЗМІ про Голодомор в Україні 1932−1933-го років.

ціна правди

Пісня звучить у фінальних титрах стрічки. Музику до пісні написала Джамала, текст – Джамала разом з Вікторією Платовою. До пісні також вийшов кліп, у зйомках якого взяли участь музиканти оркестру “Віртуози Києва”.

По темі: “Ціна правди”: Джамала записала саундтрек до історичного трилера про Голодомор в Україні

Кліп Джамали на пісню “Ціна правди”:

Пісня “Dancing Lasha Tumbai” – Вєрка Сердючка

Фільм “Шпигунка” (США, 2015)

Після успішного виступу на Євробаченні у 2007 році, пісня Вєрки Сердючки “Dancing Lasha Tumbai” неочікувано стала саундтреком до комедійного бойовика “Шпигунка” Пола Фіга з амерканськими кінозірками Джейсоном Стетхемом, Мелісою Маккарті та Джудом Лоу у головних ролях. Сам Андрій Данилко в образі Вєрки Сердючки також знявся в епізодичній ролі стрічки.

саундтреки

За сюжетом картини співачка виконує пісню просто неба на вулицях Парижа під крики захвату натовпу, де головні герої ведуть перестрілку. У цей час головна героїня намагається вихопити у неї мікрофон, щоб негайно попередити свого колегу про небезпеку.

Пісня в фільмі лунає у Парижі двічі: в аеропорту та на концерті. Крім того, до офіційного саундтреку фільму також увійшла пісня Сердючки “Spy Party”. Таким чином в американській комедії, на ряду з 50 cent, INNA та Scooter, звучать два українські саундтреки.

Уривок з фільму, де лунає пісня “Dancing Lasha Tumbai”:

Нагадаємо, “Dancing Lasha Tumbai” Вєрки Сердючки зайняла друге місце на конкурсі пісні “Євробачення” 2007 від України, а також здобула премію Марселя Безансона у категорії “Приз преси”.

Офіційний кліп на пісню “Dancing Lasha Tumbai”:

Пісня “Шо з-под дуба” – ДахаБраха

Телесеріал “Фарґо” (США, 2014-2017)

Пісня “Шо з-под дуба” українського музичного етногурту “ДахаБраха”, що увійшла в альбом 2007 року “Ягудки”, лунає в епізоді другого сезону американського телесеріалу “Фарґо” Ноєма Гоулі, знятого за однойменним фільмом 1996 року братів Коен. Кожен сезон кримінальної драми розповідає окрему історію.

фарго

Уривок з фільму, де лунає пісня “Шо з-под дуба”:

Цікаво, що пісня “Шо з-под дуба” пролунала не лише у серіалі “Фарґо”, але й у цілій низці кінематографічних робіт, серед яких український телесеріал “Спіймати Кайдаша” 2020 року.

Пісня “Шо з-под дуба” у виконанні гурту “ДахаБраха”:

Пісня “Through The Roof ‘n’ Underground” – Gogol Bordello

Фільм “Самогубці: історія кохання” (США, 2006)

Пісня “Through The Roof ‘n’ Underground” американського інтернаціонального панк-рок гурту “Gogol Bordello”, заснованого в Нью-Йорку українцем Євгеном Гудзем, стала саундтреком романтичної комедії “Самогубці: історія кохання” режисера Горана Дукіча. Стрічка розповідає про пригоди друзів в потойбічному світі самогубців.

саундтреки

Уривок з фільму, де лунає пісня “Through The Roof ‘n’ Underground”:

Інша пісня гурту “Gogol Bordello” – “Start Wearing Purple” є саундтреком до фільму “Все освітлено” Ліва Шрайбера за однойменним романом Джонатана Сафрана Фоєра. І хоча обидві пісні лише умовно можно віднести до українських саундтреків, обійти такий цікавий факт було б неприпустимо. До речі, сам вокаліст Євген Гудзь зіграв у фільмі одну із головних ролей.

Пісня “Through The Roof ‘n’ Underground”:

Хорова композиція “Щедрик”/”Carol of the Bells”

Фільм “Сам удома” (США,1990)

Один з найвідоміших різдвяних хорових творів українського композитора Миколи Леонтовича “Щедрик” звучить у багатьох фільмах. Серед них сімейна комедія “Сам удома” Кріса Коламбуса про пригоди пустуна Кевіна Маккалістера, якого випадкого залиши вдома самого, і якому доведеться протистояти грабіжникам-невдахам.

сам удома

Уривок з фільму, де лунає пісня “Щедрик”:

Всесвітньо відома обробка “Щедрик” належить до тих, над якими Микола Леонтович працював майже все життя. Щодо походження мелодії, точних відомостей не існує. Текстове першоджерело пов’язане з дохристиянською добою, коли новий рік починався ранньої весни з поверненням в Україну ластівок. У стрічці звучить третя версія композиції на слова Петра Вільговського, створена в 1914 році. Уперше “Щедрика” виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві.

“Щедрик” у виконанні Хора ім. Верьовки:

Читайте також:

Саундтреки весни: “Віддана”, “Пульс”, “Толока” та інші (слухати онлайн)