fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Ціна правди”: Джамала записала саундтрек до історичного трилера про Голодомор в Україні

224

В четвер, 28 листопада, в український прокат виходить фільм, що розповідає історію валлійського журналіста Ґарета Джонса, що першим відкрито заговорив про Голодомор в Україні.

Автором однойменного саундтрека, що прозвучить у фінальних титрах фільму “Ціна правди” стала співачка, що голосно на увесь світ розповіла про геноцид власного народу у пісні 1944, з якою перемогла в міжнародному пісенному конкурсі Євробачення 2016. Так само голосно вона розповість світу про геноцид українського народу в 1932 — 1933 роках у фільмі про Голодомор.

“Мене вразила історія, яка стала основою для фільму. Події стрічки розгортаються під час одного з найбільш трагічних періодів, який замовчувався десятиліттями. У центрі оповідання звичайний журналіст, який проявляє справжній героїзм, щоб донести інформацію про Голодомор до світової громадськості. Як ми знаємо, люди, які не бояться і борються за правду, платять за це високу ціну. Мені близька ця ідея, вона багато в чому перегукується з моєю творчістю”, — коментує співачка Джамала.

Слова до пісні “Ціна правди” Джамала написала у співавторстві із Вікторією Платовою. Музику до фільму написав польський композитор Антоні Комаса-Лазаркевич.

Прем’єра кліпу на пісню “Ціна правди” відбудеться напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів та української прем’єри фільму.

“Ми вдячні, що до роботи над таким важливим фільмом, як “Ціна правди”, приєдналася Джамала. Пісня, яку Джамала написала, викликає неймовірно сильні емоції, і повністю відповідає сенсам і посилам історії фільму. Прем’єра пісні й музичного відео відбудеться найближчим часом, і ми сподіваємось, що наша спільна робота знайде в аудиторії відгук і допоможе відчути глибше ту історію, яку розповідає Аґнєшка Голланд у своєму фільмі”, — зазначає продюсер стрічки Єгор Олесов.

Нагадаємо, що фільм українським глядачам та представникам засобів масової інформації особисто представить режисерка Аґнєшка Голланд.

Синопсис

Фільм Ціна правди розповідає про страшні відкриття, які зробив валлійський журналіст Ґарет Джонс в Україні, чиї статті про Голодомор надрукували провідні світові ЗМІ.

У 1933 році вельський репортер Ґарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на “радянську утопію”, яка не має нічого спільного з реальністю. І Ґарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману “Колгосп тварин” Джорджа Орвелла.