fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Памфір” виграв фінансування Hubert Bals Fund, які фінансують експериментальне кіно

601

Проєкт українського фільму “Памфір” став одним із 5 переможців із понад 40 проєктів з усього світу та отримав грант у розмірі 53 000 євро в секторі підтримки копродукційних фільмів HBF+Europe: Minority Co-production Support.

«Hubert Bals Fund – це один із найбільш знакових фондів у Європі, які фінансують експериментальне кіно та авторські пошуки режисерів з усього світу. Це п’ята картина серед сучасних українських фільмів, яка заручилась підтримкою цієї структури», – говорить режисер та сценарист Дмитро Сухолиткий-Собчук.

За сюжетом, Памфір хоче бути хорошим сім’янином, але доля дає йому випробування, де він звертає з чесного шляху заради своєї сім’ї. Біблійний сюжет про Авраама, поставлений на канонах грецької трагедії на тлі українського національного карнавалу Маланки.

памфір

Окрім української стрічки фонд підтримав ще 4 проєкти – з Таїланду, Колумбії, Малайзії та Мексики.

«Фонд заснований одним із найбільших кінофестивалів світу в Роттердамі, тож окрім гранту він надає потужну інформаційну промоцію. Крім того проєкти, що раніше були підтримані фондом, мають можливість змагатись за нагороду Dutch post-production award, яка складає 50000 євро на етапі завершення виробництва фільму», – зазначає продюсерка фільму Олександра Костіна/

У 2019 році «Памфір» став переможцем 11-ого пітчингу Держкіно (ігрові повнометражні авторські фільми спільного виробництва) і отримав підтримку Польського Інституту Кіно (PISF). Виробництво повнометражного фільму підтримав також швейцарський фонд Visions Sud Est на суму майже 1,4 млн грн. (50 000 швейцарських франків).

По темі: Біблійний сюжет на тлі свята Маланки: про що зніматимуть драму “Памфір”

Дмитро Сухолиткий-Собчук

Девелопмент проєкту здійснювався за підтримки Українського Культурного Фонду. Режисер працював над сценарієм в резиденції Каннського міжнародного кінофестивалю Cinéfondation Residence. Також проєкт був розроблений у двох найвпливовіших сценарних майстернях – TorinoFilmLab (Script&Pitch) та Midpoint Intensive.

Виробництво фільму здійснює компанія BOSONFILM, продюсер Олександра Костіна, спільно з MADANTS (Польща) та Les Films D’Ici (Франція). Реліз стрічки “Памфір” Дмитра Сухолиткого-Собчука запланований на 2022 рік.

Читайте також

Зйомки нового фільму Олега Сенцова “Носоріг” розпочнуться восени