fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

День українського кіно: чи є шанс у нього знову стати всесвітньо відомим

173

День кіно відзначають вже 23-й раз. Проте цьогоріч по-справжньому для нього є привід, бо День українського кіно ми нарешті відзначаємо з трьома десятками гарних кінострічок, більшість з яких зроблені року нинішнього. А чимало з них навіть отримали міжнародні перемоги.173 фільми знятих за останні 5 років – це рекорд за усі роки незалежності України. Збільшення фінансування з 63 до 500 тисяч гривень . Українське кіно збирає нагороди у Європі. Тепер ми можемо пишатися не лише такими стрічками як “За двома зайцями”, але й новими визнаних на європейських кінофестивалях.

Під час перегляду українських фільмів і сміються, і плачуть. Комедія, “Скажене весілля” збирала в кінотеатрах аншлаги. Поки українці реготали – дистриб’ютори заробили рекордні 50 мільйонів гривень.

Трейлер фільму “Скажене весілля”: дивіться відео

Виробництвом українських фільмів переймається не стільки Держкіно, хоч останніми роками фінансування значно збільшилося. Іноземні інвестори, зокрема, допомагають просувати наше кіно на європейський ринок.

Світова прем’єра “Додому” відбулася на Каннському кінофестивалі, а українська — на Одеському, де фільм “Додому” отримав Гран-прі. Незабаром він з’явиться в українських кінотеатрах. Головні ролі виконали відомий актор Ахтем Сеітаблаєв і аматор Ремзі Білялов. Це історія про батька, який забирає тіло вбитого на Донбасі сина, і намагається поховати до заходу сонця. Як вимагає ісламська традиція.

Трейлер фільму “Додому”: дивіться відео

Загалом, фільми про україно-російську війну цікаві закордонному глядачу. Так, у минулому році приз каннського фестивалю у секції “Особливий погляд” отримала емоційна стрічка Сергія Лозниці “Донбас” А от серед російських дипломатів викликав шквал критики. Мовляв, життя та події на Сході показано – неправдиво.

Трейлер фільму “Донбас”: дивіться відео

А цього року ще одна картина про війну “Атлантида” Валентина Васяновича взяла нагороду Венеціанського кінофестивалю. У фільмі йдеться про майбутню перемогу України у конфлікті з проросійськими силами на Донбасі. Кіномитці кажуть, наше кіно цьогоріч цікаве світу, як ніколи раніше.

Фільм  “Атлантида” здобув перемогу: дивіться відео 24 каналу

Цьогоріч наша кіноіндустрія б’є рекорди. За 9 місяців 2019 року українці в прокаті встигли побачити 21 вітчизняну стрічку і ще 8 має вийти до кінця року. А зараз на екранах кінотеатрів йде скандальний фільм про Василя Стуса “Заборонений”. Для того, щоб він не вийшов на екран кум Путіна Медведчук робив усе можливе. Адже адвокатом поета, який не захищав, а звинувачував, був саме він. Проте фільм таки вийшов.

Дивіться трейлер фільму “Заборонений” про Василя Стуса:

А днями у Києві відкрили перший музей кіно у якому показують і розказують про витоки українського кіномистецтва. На початку 20 століття  українське кіно було дуже популярне у світі, і у нас є можливість спробувати зробити себе через кіно популярним знову.

Джерело: 24 канал