fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Державний похорон

Як ховали Сталіна: «Державний похорон» Сергія Лозниці на тиждень виклали онлайн

1 137

Новий фільм Сергія Лозниці «Державний похорон», заснований на унікальних архівних матеріалах, всього тиждень буде доступний до перегляду онлайн.

Телевізійна прем’єра повнометражного документального фільму Сергія Лозниці «Державний похорон» про радянського диктатора Йосипа Сталіна відбулася 11 травня на телеканалі «Настоящее время». Ще тиждень, до 18 травня, стрічка буде доступна для перегляду онлайн на сайті телеканалу за посиланням.

Кінокартина «Державний похорон» («Государственные похороны», «Прощание со Сталиным») ґрунтується на архівних заборонених кінохрониках, знятих в СРСР з 5 до 9 березня 1953 року, коли країна ховала Йосипа Сталіна. За словами режисера, «взагалі фільм не про Сталіна – це про людей». Тема картини народилася з попередньої – «Процес» (2018), також заснованої на документальних матеріалах. Тоді від співробітниці Красногорського архіву кінофотодокументів режисер вперше дізнався про двохстах коробках з траурних березневих днів 1953 го року.

«Я розмовляв з багатьма людьми, свідками похорону, і багато хто говорить те саме, що і поет Бродський у своєму есе. Він писав про те, що творилося в класі, коли їх на коліна поставили, наказали їм ридати», — розповів Сергій Лозниця про процес підготовки картини.

Дивіться фрагмент фільму Сергія Лозниці “Державний похорон”: відео

Автор сценарію та режисер: Сергій Лозниця. Монтаж – Даніеліус Коканаускіс. Звукорежисер: Володимир Головницький. З архівами працювали: Владилен Вірний. Спродюсували фільм: Сергій Лозниця, Марія Шустова. Виробництво стрічки здійснено нідерландською компанією ATOMS & VOID у співпраці з Studio Uljana Kim (Литва) та за підтримки телеканалу «Настоящее время».

Прем’єра стрічки відбулася на Венеціанському кінофестивалі у 2019 році (Італія), фестивалі в Торонто (Канада), “Артдокфесті” (Латвія) та інших.

Телеканал також виклав інтерв’ю з режисером Сергієм Лозницею про роботу з кіноархівами і про те, що на його погляд змусило 2 мільйони людей годинами слідувати за труною вождя.

Нагадаємо, український кінорежисер Сергій Лозниця – один з найвідоміших сучасних режисерів, володар призів Каннського і ще десятків інших престижних кінофестивалів світу як за документальне, так і за ігрове кіно, отримав державну премію імені Олександра Довженка 2019 року за створення ігрового, повнометражного фільму «Донбас».

Державний похорон

Державний похорон

Читайте також

Режисер Сергій Лозниця зніме фільм “Бабин Яр”