fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Руте­нія. Повернення коду нації

Фільм “Рутенія. Повернення Коду Нації” презентує аутентичну українську абетку

3 607

Дослідницький документальний фільм “Рутенія. Повернення Коду Нації” розказує історію народження унікального українського шрифту, який може стати новим брендом України.

У лютому було завершено виробництво документального фільму з робочою назвою “Рутенія. Бренд України”. Про це повідомляє прес-служба Держкіно. “Реліз фільму режисера Антоніни Готфрід про аутентичну українську абетку в Україні планується у 2020 році”, – розповіли вони.

За словами авторів фільму, “Рутенія. Повернення Коду Нації” показує історію виникнення писемності в Європі та створення унікального українського шрифту: “Ми “одягаємо” бренд Україна разом із кращими спеціалістами: художниками, дизайнерами, маркетологами, істориками, тату-майстром та видатним каліграфом, лауреатом Шевченківської премії Василем Чебаником, який відтворив аутентичну українську абетку – РУТЕНІЮ, і перетворив її на стильний, вражаючий і модний шрифт”.

Рутенія. Повернення Коду Нації

Режисером картини є Антоніна Готфрід, автори сценарію – Наталія Яковлева та Антоніна Готфрід, продюсер фільму – Наталія Яковлева. Виробник – кінокомпанія “Банк Ідей”.

У фільмі коментарі спеціалістів перебиваються графічними мікро-роликами, кожен з яких є графічною презентацією однієї з літер Рутенії, і таким чином за весь фільм презентується вся абетка.

Також використано матеріали та результати багаторічних досліджень кандидата історичних наук Олександра Босого, авторський доробок Василя Яковича Чебаника та матеріали проєкту Дмитра Лісенбарта “Графіка Української мови”.

“Хотів подарувати рідній мові впізнаване обличчя та відійти від Росії та прізвиська “нарєчіє”, – пояснює Василь Чебаник.

Зараз рутенію вже оцифровано та можна придбати на комп’ютер. Нею вже користуються Києво-Могилянська академія, Національна академія мистецтв та не тільки, – розказує проєкт #ШоТам?.

Кінопроєкт цього історико-дослідницького фільму з робочою назвою “Рутенія. Бренд Україна” став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору Держкіно і отримав державну підтримка на виробництво (створення) розміром 579 тис. 525 грн. (78,52 % загальної вартості виробництва фільму).

Нагадаємо, 25 лютого, у 149-ту річ­ницю народження української поетеси Лесі Укра­їнки, у київській публічній бібліотеці ім. Лесі Українки автор сценарія та продюсер фільму Наталія Яковлева представила документальний фільм Антоніни Ґотфрід „Руте­нія. Повернення коду нації“.

Фільм акцентує увагу на питанні: хто ми, як зароджувалась наша мова, який графічний одяг має носити українська мова тощо.

Читайте також

“Олекса Довбуш”, “Слов’яни“: як створюється автентична зброя для кіно