fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Захар Беркут

“Олекса Довбуш”, “Слов’яни“: як створюється автентична зброя для кіно

2 056

За останній час в український прокат вийшло чимало історичних фільмів: “Захар Беркут”, “Віддана”, “Сторожова застава”, “Король Данило”, в яких реквізити та обладунки є основним антуражем. Розповідаємо, як створюється автентична зброя для кіно в “Кузні Фантазій“.

“Кузню фантазій” заснував у 2015 році архітектор Максим Рог. З тих пір роботи його команди можна було побачити в багатьох історичних фільмах.

“Сторожова застава”

Український пригодницький фільм-фентезі “Сторожова застава”, знятий Юрієм Ковальовим за мотивами однойменного роману Володимира Рутківського, вийшов в широкий український прокат 12 жовтня 2017 року.

Для фільму “Сторожова Застава” у майстерні “Кузня фантазій” зроблено 95 щитів для масовки, булаву богатирську, щит і меч Добрині, шаблі та кінжали персонажам фільму для сцен битв.

“Віддана”

Український історичний фільм “Віддана” режисерки Христини Сиволап за мотивами роману «Фелікс Австрія» української письменниці Софії Андрухович, вийшов в український широкий прокат 16 січня 2020 року.

У кінострічці використовується шолом та деталі для уніформи часів Австро-Угорщини. Студії “Кузня фантазій” довелося попрацювати над реконструкцією за фотографіями та малюнками, адже автентичного не знайшли.

Кокарда вирізана з ювелірного воску, а потім відлита з поліуретану та пофарбована під метал. Модель шолома спочатку була виконана з сталі та пластику, а потім тиражувалася у скловолокні. Також були зроблені шкіряні пояси та підсумки.

“Захар Беркут”

Українсько-американський історичний фільм “Захар Беркут” режисерів Ахтема Сеїтаблаєва та Джона Вінна, за однойменною історичною повістю «Захар Беркут» Івана Франка, вийшла у прокат 10 жовтня 2019 року.

Стрічка насичена великою кількістю батальних сцен, складних трюків, фехтування на середньовічній зброї. Мечі наших предків та найманців-вікінгів, монгольські шаблі, сокири горців Карпат, луки й стріли, ножі й кинджали, різноманітні щити та інша автентична зброя для кіно були чи не основним антуражем картини.

Творча студія “Кузня фантазій” зробила значний внесок у стрічку «Захар Беркут». Кілька сотeнь одиниць зброї — наполeглива праця впродовж майжe року студії. Для знімального майданчика фільму було вироблено стільки, що всього й не злічити. Епічний меч Гарда (актор Олег Волощенко) також робота “Кузні”.

“Американські вимоги до безпеки виробів ми виконали за використання новітніх технологій та матеріалів, багато з яких раніше не використовували у вітчизняній кіноіндустрії”, – розказують у “Кузні фантазій”.

автентична зброя для кіно

Король Данило

Український історичний бойовик Тараса Химича “Король Данило”, сюжет якого має за основу життя історичної постаті короля Данила Романовича, вийшов в український прокат 22 листопада 2018 року.

Для фільму було виготовлено безліч зброї: “Мечі та шаблі, луки та арбалети, щити різних форм та розмірів – складно, цікаво, захоплююче. Українському кіно – бути!, ” – розповідають у “Кузні фантазій”.

Олекса Довбуш

Історико-пригодницька драма “Олекса Довбуш” режисера Олеся Саніна розповідає про одного з найвідоміших борців за свободу, легендарного ватажка опришків ‒ Олексу Довбуша. Прем’єра запланована на 10 листопада 2020 року.

Для фільму “Кузнею фантазій” було виготовлено копії гренадерських тесаків Австрійської імперії ХVIII ст. Зберігаючи зовнішні параметри оригіналу, вони придатні до використання каскадерами у зйомках батальних сцен та відповідають вимогам техніки безпеки. Виріб має вагу 307 грамів, вдвічі менше від оригіналу.

Сабля з бронзовим руків’ям, лезо з сталі 60с2 та піхви з деревини, з шкіри оздоблені латунними деталями. Довжина 95 см. Вага 1070 грамів.

Студія створила тесаки австрійської піхоти та дворянські костюмні шпаги.
Виготовлено їх у відповідності до історичних аналогів ХVІІІ ст, однак ці клинки не є зброєю, попри зовнішню схожість.

Піхотний тесак – із дюралюмінію та поліуретану, має довжину 75 см та важить лише 307 грамів. Костюмна, або як її ще називають камзольна, шпага – поліуретанова на дерев’яній основі, видобути її з “піхов” неможливо, оскільки ефес складає з ними одне ціле.

Предметом гордості дворянина ХVII – ХVIII ст. була костюмною шпагою, яка була предметом щоденного використання, носилась разом з офіційним костюмом чи уніформою. Ці шпаги часто були справжніми витворами мистецтва, називались також камзольними, мисливськими, придворними.
Кузня виготовила чудові й абсолютно безпечні поліуретанові макети камзольної шпаги – адже ефес складає єдине ціле з піхвами.

Слов’яни

12-серійний художньо-історичного телесеріал “Слов’яни” українських режисерів Сергія Саніна та Олега Стахурського, а також словацьких Петера Беб’яка і Міхала Блашкота, вийде на екрани у 2020 році.

“Шаблі, мечі, ножі та кинджали, взуття, обладунки – важко перелічити усе, що зроблено нами для цього серіалу”, – повідомляють у майстерні “Кузня фантазій”. В історико-пригодницькому серіалі, що має розкрити таємницю виникнення першої слов’янської держави Само, для героїв підбирали безліч типів автонтичної зброї, адже там перетин культурних нашарувань.

Головного героя, який за деякими історичними джерелами був франкського походження, “Кузня” озброїли мечем меровінгського типу. Такі мечі були попередниками знаменитої зброї вікінгів, використовувались у Західній Європі у VI – VII ст., а назву отримали від династії франкських правителів.

Для кінопроекту «Слов’яни», який розповідає про боротьбу між слов’янськими племенами та кочовими аварами у VII сторіччі, майстерня виготовила аварську шаблю.

За основу цієї зброї було взято хозарську шаблю з кургану Гочево. Кузня використали її як прототип шаблі простого воїна. А от на створення багатої зброї кагана надихнула так звана «шабля Карла Великого», що насправді могла належати комусь із аварських вождів, переможених франками.

Найбільш складною та копіткою роботою було виготовлення бронзових деталей ефесу – гарди та навершя. Ці деталі ми вирізали з ювелірного воску, відлили в бронзі й, знявши з них форму, допрацьовували та оздоблювали кінцевий варіант. Зрештою, гарда і навершя монтувались із ясеневим руків’ям й були прикрашені напівдорогоцінним камінням.

В серіалі фігурують декілька етнічних спільнот з власною культурою, побутом та знаряддями. Працюючи над антуражем, майстерня намагалась зробити кожен ніж неповторним. Кожен персонаж має власну, неповторну версію малого клинка. Навіть більше – через зовнішній вигляд ножа, його пропорції та лінії кузня намагались розкрити характер героя, підкреслити його характерні риси.

Книга “Вогневир”

Реквізит “Кузні фантазій” використали також для обкладинки книги «Вогневир» – епічної саги, темного українського фентезі видавництва “The Will Production”. Нагадаємо, що наразі планується екранізація українського коміксу “Воля: The WILL”.

Читайте також

Мазепа, Петлюра та Шептицький: на екрани виходить три нові серії історичного детективу “Таємниці великих українців”