fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

воля

“Воля: The WILL”: Коли вийде екранізація українського коміксу “Воля”

978

На якому етапі виробництво першого українського кіно-коміксу “Воля” та чим унікальний проєкт, що розповідаю про часи української революції 1917 року із козаками, шпигунами і Леніним-кіборгом.

Український комікс “ВОЛЯ:The WILL” розповідає альтернативну версію історії української революції 1917 року, поєднуючи жанри стімпанку (світ, де використовують технології часів парових машин замість електрики– ред.), фантастики та жахів.

Серед персонажів коміксу – гетьман Павло Скоропадський, військовий діяч УНР Петро Болбочан, історик Михайло Грушевський, а також привид Миколи II, Нестор Махно і Володимир Ленін – Кіборг. Головними героями виступають вигадані персонажі – польська шпигунка Агнешка Бжезинська і майор контррозвідки Максим Кривоніс. “Нове українське кіно” розібралось, як створювався комікс, чому вже кілька років його не можуть екранізувати і чи побачить світ в решті-решт першу українську супергероїку.

Перша “Воля” або народження концепту

Вперше комікс “ВОЛЯ:The WILL” був випущений у 2017 році творчим об’єднанням The Will Production. Автором ідеї та продюсером проєкту виступив В’ячеслав Бугайов, сценаристами – Денис Фадєєв та Олександр Філіпович.

“Коли ми з колегами побачили у архівних матеріалах фото важких бомбардувальників Української республіки Цупелін Штакен, флот, бронепотяги, літаки власного виробництва Анасаль, панцирні війська, розкішні авто Скоропадського, помпезні банкети українських делегацій у Берліні та Києві, повітряний флот Української республіки в 400 літаків тощо – ми зрозуміли, що надважливо донести до суспільства цю інформацію – у яскравій, качовій та крутій формі”, – переповідають зародження ідеї творці “Волі”.

Воля комікс

Жанрово перший український комікс вийшов міксом стімпанку, фантастики, екшену, фентезі та жахів. Змістовно – збіркою з трьох окремих історій, виконаних у трьох авторських художніх стилях під твердою обкладинкою обсягом 60 сторінок.

В короткий час комікс став справжнім бестселлером на українському ринку. Тоді ж почалася розробка його екранізації. У створенні матеріальних реквізитів творці коміксу почали співпрацю із студією Arthammer, майстром Владимиром Баранюком та історичним консультантом Владиславом Запорожцем.

Воля до кіно

Вже наступного року творці коміксу взяли участь у конкурсному відборі кінопроєктів на державну фінансову підтримку. Режисером стрічки “Воля” в заявці зазначили Євгена Матвієнко, а Максима Асадчого, який працював над фільмом “Поводир“, затвердили продюсером. Загальний кошторис картини був вказаний у розмірі ₴76,6 млн, з яких у Держкіно просили ₴61,2 млн.

“Стилістично це має бути пригодницький фантастичний дизель-панк бойовик у дусі “Індіани Джонс”, – йшлося в повідомленні. Виробником картини виступив продюсерський центр Pronto Film.

В 2018 році “Воля” стала одним із переможців конкурсу Мінкульту, але заплановані на початок 2019 року зйомки так і не розпочались. В інтерв’ю “Радіо свобода” творці картини повідомили, що так і не отримали ту кількість коштів, на яку сподівалися. За словами менеджерки проєкту коміксів “Воля” Ольги Вознюк, пошук грошей на зйомки фільму продовжаться. Проте вона відмітила, що творці не готові залучати спонсора, адже може трапитися так, що його бачення роботи відрізнятиметься від їхнього, а підлаштовуватися ні під кого вони не хочуть.

Стрічка потрапила в те, що називають “виробниче пекло”. Проте це не вплинуло на ажіотаж серед фанатів коміксу. Так, наприклад, ще в 2018 році в соцмережах пройшов флешмоб, учасники якого хотіли, щоб польську шпигунку Агнешку Бжезинську зіграла зірка фільму “Гетьман” та серіалу “Марк і Наталка” – Наталка Кобізька.

Частина друга

Поки кіно “Воля” залишалося на паузі, в 2019 році творча група влаштувала продовження коміксу в оновленому стилі під назвою “ВОЛЯ-2”. На цей раз події розгортаються в 1919 році. Над молодою українською Державою, яка щойно об’єдналася із ЗУНР, густішають хмари. Поки світові держави все глибше занурюються у глобальну м’ясорубку – більшовицька імперія починає тиснути з усіх фронтів, використовуючи розбрат, терор, маніпуляції та невідомі містичні технології, що оживляють мерців. Гетьман Павло Скоропадський наказує майору контррозвідки Максиму Кривоносу сформувати команду і віднайти спосіб дешифрувати таємничі документи червоних, виявлені на заводі “Арсенал” після заколоту в Києві.

Одночасно творці коміксу анонсували вихід третього тому “Волі”, який наразі знаходиться у продакшені. “Воля-3” має стати більш брутальним і реалістичнішим коміксом.

Історія створення стрічки також остаточно не зупинилася. В коментарі проєкту “Нове українське кіно” автор ідеї та продюсер “Волі” В’ячеслав Бугайов підтвердив, що спроби знайти гроші на екранізацію команда творців коміксу не полишає і планує в 2020 році подавати заявку на фінансування до Держкіно.

“Так, плануємо. Але, через те, що ми не є кінокомпанією, подавати заявку плануємо через продюсерський центр Pronto Film. Зараз Pronto Film у пошуках режисера, який має достатньо досвіду та професіоналізму, щоб втілити “Волю” на екранах”, – повідомив він.

Крім того, творці коміксу зараз у пошуках фінансування для зйомок промоційного відео до екранізації. За їх словами, з відеорядом, який продемонструє кіно-бачення проєкту, набагато легше буде залучити кошти. “Оскільки експертним радам чи інвесторам важко зрозуміти, як яскравий “мультяшний” комікс може інтерпретуватись у “реалістичному” стилі, зараз ми робимо прототипування”, – додали вони.

Воля The WILL фільм

Тож шанс побачити героїв популярного коміксу у кіно – великий, але раніше 2021 року на прем’єру очікувати не варто.

Ознайомитись із першими прототипами та замальовками майбутньої стрічки, можна в нашій есклюзивній добірці концептів. Також зазначимо, що по костюмах The Will Production співпрацюють з майстернею “Кузня Фантазій”.

Читайте також

Восени вийде один із найдорожчих фільм в історії українського кіно ‒ “Довбуш” Олеся Саніна