fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Восени вийде один із найдорожчих фільм в історії українського кіно ‒ “Довбуш” Олеся Саніна

2 746

В Україні знімають обіцяну історико-пригодницьку драму про одного з найвідоміших борців за свободу свою і всього краю, легендарного ватажка опришків, грози панів, “що хлопам кривду робили”  ‒ Олексу Довбуша.

Обіцянка підкріплена і найбільшим, як для власно українського фільму, бюджету у 86,7 мільйона гривень, заявленого на 10-му конкурсному відборі Держкіно 2017 року, який проект виграв у секції “Ігрові тематичні (Велич українського духу на прикладах легендарних героїв народного фольклору)”.

Автором ідеї, співавтором сценарію та режисером картини є Олесь Санін, який свого часу зняв справжні хіти – “Поводиря” і “Мамая”.

Синопсис

У першій половині XVIII ст. у містичних Карпатських горах розгортається драма життя Олекси Довбуша, його непростого кохання та боротьби за гідну долю для свого народу, і тут навічно оселяється таїна його безсмертя. Ватага опришків під проводом двох братів, Івана та Олекси Довбушів, їхня невловимість і зухвалість стали надією для народу і пострахом для ворогів. Дороги братів розходяться, панство кидає всі зусилля на придушення волелюбних настроїв, якими охоплені Карпати. Смерть чи безсмертя переможуть у цьому двобої?

Про Довбуша знімали фільми вже неодноразово. Про нього почав знімати Іван Кавалерідзе ще у 1941-му, але завадила Друга світова. Є фільм “Олекса Довбуш” 1959-го та, нарешті, “Легенда Карпат” з Валерієм Харчишиним, який вийшов два роки тому.

Та режисер нової стрічки Олесь Санін обіцяє зробити сучасний та актуальний фільм, який буде комерційно успішним й цікавим практично всім.

“Для мене перевіркою актуальності історії є епос. Якщо існує народна пісня, якщо вона триста років співається і переспівується, значить герой живий”, – вважає Олесь Санін.

Режисер Олесь Санін і виконавець головної ролі Сергій Стрельніков

“Для мене актуалізувалась ця історія в той момент на Майдані, коли я побачив, як “беркут” попер на мітингувальників, їх було мало, вони почали відступати. І раптом один зупинився, зняв з себе куртку й по пояс голий сам, з палкою пішов на цю чорну стіну. “Беркут” зупинився. Я досі не знаю, хто це був, але я побачив, як він змінив хід історії”, – розповів режисер у Львові під час фестивалю “Львів – місто літератури”.

Майдан, 2014 рік. Фото: AFP

Роль Олекси Довбуша зіграє Сергій Стрельников. Актор знявся у більш ніж 50 фільмах та серіалах (“Пристрасті за Чапаєм”, “Володимирська, 15”). Він є актором київського театру “Ателье 16”. Також Стрельніков зіграв одну із ролей у містичній драмі режисера Олександра Безручка “13 автобус”, зйомки якої відбувались минулого літа у Львові.

Роль Івана Довбуша, брата Олекси, зіграє заслужений артист України Олексій Гнатковський, актор та режисер з Івано-Франківська. Він також є куратором мистецького фестивалю Porto Franco.

Кохану Довбуша Марічку зіграє Даша Плахтій. Київська актриса вдало дебютувала у головній ролі в фільмі Марини Степанської “Стрімголов”. За цю роботу вона отримала національну кінопремію “Золота Дзиґа” як найкраща акторка.

В ролі Правиці – Ростислав Держипільський.

Продюсує стрічку Максим Асадчий, оператором-постановником є Сергій Михальчук. Сценарій написаний Василем Портяком, Максимом Чернишем та Олесем Саніним. Режисер монтажу – Денис Захаров.

Дивітся інтерв’ю Яніни Соколовою з режисером-постановником Олесем Саніним, де можна побачити екслюзивні кадри з фільму “Довбуш”.

Зйомки фільму “Довбуш” стартували у серпні 2018 року кінокомпанією “Пронто Фільм” за підтримки Держкіно України. Знімали в найбільш мальовничих місцях Карпат – в Буковці та на Синевірі, на Чорногорі та на Стігу, на Писаному камені та в багряному лісі. Взагалі для зйомок фільму обрані унікальні природні локації, а також реальні місця перебування історичного героя Олекси Довбуша.

Державна підтримка цього проекту становить 65 млн грн при загальній вартості виробництва 86 млн 679 ,2 тис. грн.

Джерело: Українська правда

Читайте також

Вони грабували за батьківщину: Рецензія на український фільм “ЕКС”

Залишити відповідь