fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Чорнобиль 2020

Чорнобиль 2020: український режисер зняв місця пожежі у Чорнобилі

1 580

У відео, знятому Станіславом Капраловим, можна побачити кадри згорілих чорнобильських лісів, які гасили пожежники з усієї України. За попередніми оцінками згоріло близько 11 500 га лісів.

Український режисер Станіслав Капралов, відомий за українсько-американською стрічкою “Let it snow” показав день після пожеж у Чорнобильській зоні. “Відчуття абсолютного апокаліпсису. Хотілось максимально передати атмосферу побаченого”, – написав він.

За його словами, за останні 30 років відсутності людини в зоні Чорнобиля, флора і фауна відродилися і стали такими, якими вони були 150 років тому, навіть незважаючи на радіацію. Тепер велика частина відродженого знову знищена.

“Це війна людини і природи”, – додав режисер.

Нагадаємо, в квітні 2020 року в лісі поруч із покинутою Чорнобильською атомною станцією, спалахнула пожежа. Станом на 21 квітня згоріли території колишніх сіл Лелів, Копачі, Поліське, Грезля, Рудня-Грезлянська, Ковшилівка, Варовичі, Буда-Варовичі, Мартиновичі, Смарагдовий, Волхов, Чистогалівка. Також згоріла територія військового міста Чорнобиль-2 і постраждало саме місто Чорнобиль. Попередня оцінка площі пожеж становить близько 11 500 га.

У наслідок масштабних пожеж у Чорнобильській зоні згоріло близько 30% різноманітних туристичних об’єктів.

Читайте також

До шостої річниці початку війни «Какофонія Донбасу» виходить онлайн