fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Словʼяни

“Словʼяни”: В Україні зняли перший фентезі-серіал на основі словʼянської міфології

3 036

12-серійний художньо-історичний телесеріал з елементами фентезі “Словʼяни” — це проект спільного виробництва України та Словаччини. За словами творців, це перший  український серіал, в основі якого лежать традиції та міфологія давніх слов’ян. Шоураннерами проекту виступили український та словацький режисери Сергій Санін і Петер Бебʼяк.

Дія серіалу відбувається у VII ст. н. е. та розгортається паралельно у двох слов’янських поселеннях — городищі землеробів Фурнау та схованому високо в Карпатах селищі мисливців і пастухів Великий Стіл, де живе головна героїня — юна травниця Драга. Дівчина-сирота, наділена магічними здібностями, шукає спосіб урятувати брата, та одного разу в лісі знаходить пораненого незнайомця, котрий не пам’ятає, хто він і звідки. Драга рятує чужинця, разом вони намагаються дізнатися про його минуле. Але чим більше дізнаються герої, тим більша небезпека загрожує жителям слов’янських поселень. Мирні люди змушені перетворитися на воїнів, щоб дати відсіч давнім і грізним ворогам — кочівникам-аварам…

Головну жіночу роль — юної травниці Драги, зіграла українка Поліна Носихіна. Також у серіалі залучені українські та і словацькі актори: Юрай Лой, Томаш Машталір, Макар Тихомиров, Анна Адамович, Олексій Тритенко, Душан Цінкота, Олександр Мавріц, Олег Мосійчук, Яна Квантікова, Анди Гриц, Тетяна Міхіна, Олександр Рудинський, Зузана Фіалова, Ольга Ясинська, Євгенія Шимшир’ян, Руслан Сенічкін та інші.

Більша частина фільмування проходила в Житомирській області поблизу сіл Дениші та Тригір’я.

У картині глядач побачить давньослов’янські обряди, реконструйовані вченими-фольклористами, та почує (в українській версії) фрагменти замовлянь, записаних від найстарішої жительки України Христини Нагорної (1900—2017 рр.).

Цікавим фактом є те, що постановник трюків серіалу, словацький каскадер Роман Янкович, має досвід роботи зі Стівеном Спілбергом, а його колега, Матуш Лайчак, задіяний у бойових сценах серіалу, працював над трюками в американському телесеріалі “Гра престолів” та британському серіалі 2020 року “Дракула”.

Серіал “Словʼяни” став переможцем пітчингу “патріотчиих фільмів” Міністерства культури України в 2018 році. Загальний бюджет картини склав 3,6 млн євро, з них майже мільйон євро дала держава.

Серіал створено ТОВ “Медійна Група Європейського Партнерства” та “Wandal Production, s.r.o.” за участі словацького TV JOJ та українського телеканалу “1+1”.

Українська прем’єра відбудеться у 2020 році.
Читайте також:

“Черкаси”: цікаві факти про воєнну екшен-драму Тимура Ященка