fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Воїни світла прем`єра фільму Черкаси

Військові виконали пісню “Воїни світла” на прем’єрі фільму “Черкаси”

822

На прем’єрі фільму “Черкаси” хор заслуженого академічного ансамблю Збройних Сил України виконав наживо пісню “Воїни світла” гурту “Ляпис Трубецкой” українською мовою.

В український прокат вийшла військова драма “Черкаси“, заснована на реальних подіях. Фільм розповідає історію оборони однойменного морського тральщика, заблокованого російськими окупаційними військами в бухті Донузлав у березні 2014 року під час окупації Криму. У кінострічці використано відому пісню гурту “Ляпис Трубецкой” – “Воины света”, яку екіпаж тральщика співав на борту судна.

Ця сцена в картині з’являється не випадково. Як розповідає режисер Тимур Ященко, на ідею стрічки його надихнуло відео з корабля “Костянтин Ольшанський”. Весною 2014 року моряки на палубі співали цю пісню. І хоча у підписі до нього корабель помилково назвали “Черкасами”, режисер вирішив включити цей епізод у свій фільм. Ященко навіть хотів запросити на одну з ролей стрічки лідера гурту “Ляпис Трубецкой” Сергія Міхалка. Той не зміг приїхати через концертний графік, проте дав дозвіл на використання пісні.

І саме ця пісня, перекладена українською мовою, у виконанні Заслуженого академічного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України стала родзинкою київської гранд-прем’єри “Черкас”. Глядачі, що були присутні у цей момент у залі, зняли їх виступ на відео.

Згодом повну версію виступу, хоча й у гіршій якості, виклали на Youtube-каналі гурту Brutto.

“Черкаси” ─ це перший повнометражний фільм про українські ВМС в історії світового кінематографу. Силові відомства надали справжні кораблі флоту і спеціальне військове обладнання, а для фільмування екшн-сцен притягувалася бойова армійська авіація, близько сотні військовослужбовців, зокрема й спецназівці (“морські котики”). Деякі сцени фільмувались під час навчань ВМС України.

Читайте також

“Черкаси”: цікаві факти про воєнну екшен-драму Тимура Ященка