fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Таємниці великих українців

Мазепа, Петлюра та Шептицький: на екрани виходить три нові серії історичного детективу “Таємниці великих українців”

2 922

Нові серії документального детектива “Таємниці великих українців” від автора циклу історичних розслідувань “Україна. Повернення своєї історії” Акіма Галімова вийдуть 20 квітня о 18:00.

Про це повідомив автор проєкту. “В історії кожного героя ми проводили дуже глибоке розслідування і знаходили чимало раніше невідомих фактів. Так, у фільмі про Симона Петлюру наша команда разом з експертами розшукала матеріали щодо розслідування вбивства Петлюри, які понад 90 років зберігалися в архіві префектури Паризької поліції і були недоступні. Ці документи містять деталі, що не були враховані судом над його вбивцею і це дозволило нам заново провести розслідування його вбивства”, – розповів проєкту “Нове українське кіно” Акім Галімов.

За його словами, в “Таємницях великих українців” глядачі побачать чимало рідкісних артефактів, які пов’язані з героями нашої історії і абсолютно по іншому розповідають про їхнє життя, дізнаються факти які століттями приховувались і перекручувались.

Прем’єра нових серій історичного детективу “Таємниці великих українців”, в яких йтиметься про постаті Івана Мазепи, Симона Петлюри та Андрея Шептицького відбудеться в понеділок, 20 квітня, на каналі 2+2.

UPD. Прем'єра відбудеться о 18-00Найбагатшим гетьманом України був Іван Мазепа. В його скарбниці було стільки грошей, що багатьом правителям того часу навіть не снилося! Результат вдалих реформ, ну і розуму самого гетьмана.Але ці гроші зникають. Навідміну від легенд про міфічні скарби Полуботка, це – реальна історія, реальні золото та срібло, що перевозили цілими возами. За цими грошима полював Петро Перший після перемоги під Полтавою. Наша команда провела унікальне розслідування, аби вийти на слід скарбів, що належать Україні. У понеділок, 20 квітня, на 2+2 Телеканал з 18-30 цілий вечір повернення історії. Одразу три фільми з циклу #таємницівеликихукраїнців Окрім історії Мазепи, ви побачите таємниче місце де Андрей Шептицький вів секретні перемовини з Папою Римським. І дізнаєтесь справді сенсаційну інформацію про вбивство Симона Петлюри. Ми докопались до матеріалів з обмеженим доступом, що майже 100 років зберігалися в архівах поліції Парижу. Саме там у 1926 році був застрелений Петлюра. І це змінило хід нашої історії.

Опубліковано Акімом Галімовим Четвер, 16 квітня 2020 р.

 

Щодо нових серій, всі вони вийдуть цього року на телеканалі 2+2, проте точних дат ефіру поки немає

Нагадаємо, перша серія “Таємниць великих українців” була присвячена дружині турецького султана Роксолані. Для створення 8-серійного проекту було проведено історичні розслідування у 9 країнах світу. Зокрема у Франції знімальна група потрапила до спеціального сховища бібліотеки Карнегі у місті Реймс. Також команда серіалу відвідала Польщу, Туреччину, Австрію, Італію, Молдову, Румунію, Угорщину і, звісно, дивовижні таємниці розкривали на Батьківщині героїв проекту — в Україні. До історичних розслідувань було залучено півтори сотні найкращих українських та іноземних експертів.

Особливістю нового проекту є максимальна наочність. Глядачам показують таємні архіви, історичні артефакти, документи, про які роками воліли мовчати, та інші речові докази життя, діянь і причин смерті відомих українців.

Таємниці українців

Над створенням історичного детективу працювали команда 1+1 Продакшн: режисер-постановник Дарія Саричева, шеф-редактор Руслан Шаріпов, креативний продюсер Ольга Безноско, виконавчий продюсер Володимир Андріюк, лінійний продюсер Влад Золотарьов, режисер Євгенія Шевчук та редактори Наталія Майданник, Ганна Чертова, Єлизавета Нєвєжина.

Серіал увійшов до числа переможців конкурсу Міністерства культури з надання державної фінансової підтримки на виробництво і розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, за результатом якого на 90% профінансований Мінкультом.

Нагадаємо, що минулий цикл історичних розслідувань Акіма Галімова, а саме масштабний документальний проект-дослідження “Україна. Повернення своєї історії”, що вийшов у 2016 році, також призваний розвінчати історичні міфи, нав’язані українцям протягом багатьох століть, і є доступним для перегляду онлайн:

Другу частину з циклу було знято у 2017 році. У фільмі про князівську династію Рюриковичей та київського князя Ярослава Мудрого.

Третя частина з циклу “Скарби нації. Україна. Повернення своєї історії” була презентована в 2019 році і також вже доступна до перегляду онлайн.

Читати також:

П’ять заборонених в СРСР українських фільмів можно переглянути онлайн