fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Роксолана”: на екрани виходить перша серія історичного детективу “Таємниці великих українців”

4 162

Прем’єра 8-серійного документального детектива “Таємниці великих українців”, який зняв автор циклу історичних розслідувань “Україна. Повернення своєї історії” Акім Галімов, відбудеться 9 березня.

Новий просвітницький документально-історичний серіал розкриє сенсаційні та невідомі факти з життя героїв української історії різних епох. Перша серія “Таємниць великих українців” присвячена дружині турецького султана Роксолані, життя якої — одна з найдивовижніших сторінок світової історії, оповита міфами та легендами.

Подивитись фільм можна буде вже сьогодні о 18:30 на каналі 2+2.

 

За найпоширенішою версією, справжнє ім’я Роксолани — Анастасія Лісовська, і вона народилася в місті Рогатин (сьогодні — Івано-Франківська область). У віці 9-11 років дівчина була викрадена з батьківського дому та опинилася в гаремі османського правителя.

“У гаремі султана Сулеймана жили півтори сотні наложниць, серед яких були навіть принцеси з освітою та гарним приданим, але після першої ночі володар Османської імперії віддає своє серце Роксолані. Щоб зрозуміти, як їй вдалося пройти шлях від рабині до найвпливовішої жінки Османщини, ми з командою вирушили до Стамбула та “перенеслися” на 500 років назад — у світ інтриг та безмежної пристрасті”, — розповів автор і продюсер проекту Акім Галімов.

Зйомки першої серії серіалу відбулися у Туреччині (Стамбул) та Україні (Рогатин, Чемерівці, Київ). У ході розслідування було відвідано зокрема гробницю Роксолани, її хамам та палац Топкапи.

Експертом у цьому фільмі виступила авторка книжок “Роксолана: міфи та реалії”, “Листи Роксолани: любов та дипломатія” та “Жіночий султанат: влада та кохання” Олександра Шутко, а також турецькі дослідники: Ферідун Емеджен та інші.

У циклі документально-історичних фільмів “Таємниці великих українців” також будуть розказані історії державного діяча Симона Петлюри, Єпископа Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького, історика та політичного діяча Михайла Грушевського, правителя Галицько-Волинського князівства Короля Данила, гетьманів Богдана Хмельницького й Івана Мазепи та Анни Київської, доньки князя Ярослава Мудрого, яка стала королевою Франції.

Для створення 8-серійного проекту було проведено історичні розслідування у 9 країнах світу. Зокрема у Франції знімальна група потрапила до спеціального сховища бібліотеки Карнегі у місті Реймс. Також команда серіалу відвідала Польщу, Туреччину, Австрію, Італію, Молдову, Румунію, Угорщину і, звісно, дивовижні таємниці розкривали на Батьківщині героїв проекту — в Україні. До історичних розслідувань було залучено півтори сотні найкращих українських та іноземних експертів.

Особливістю нового проекту є максимальна наочність. Глядачам покажуть таємні архіви, історичні артефакти, документи, про які роками воліли мовчати, та інші речові докази життя, діянь і причин смерті відомих українців.

“Найголовніша цінність наших розслідувань у тому, що всі висновки будуть зроблені на основі реальних речей та артефактів, а не міфів. Для цього групі проекту довелося виконати колосальну роботу й організувати доступ до унікальних місць, які зберігають частинки нашої історії. У справі Симона Петлюри ми працювали в архіві префектури паризької поліції, де зберігаються протоколи слідчих, що розслідували злочин. Ці документи не були відомі загалу, але вони містять просто сенсаційну інформацію про вбивство Петлюри. У національному архіві Франції ми розшукали унікальні відомості про Анну Київську, в сховищах Туреччини — одяг Роксолани. Глядачі вперше зможуть зрозуміти, який вигляд вона мала насправді. Цей проект змінить уяву про героїв нашої історії”, — розповів Акім Галімов.

Творці циклу фільмів “Таємниці великих українців” прагнули передати атмосферу епохи, в якій жив кожен із героїв розслідувань. Тому у фільмах глядачі побачать реконструкції ключових подій із їхнього життя.

Наприклад, у серії про Симона Петлюру був відтворений момент його вбивства, а в історії Короля Данила – битва на Калці. У проекті використано чимало історичної хроніки, зокрема кадри з героями України різних епох, які раніше не були доступні до показу широкому загалу. Вони були розфарбовані спеціально для історичного детективу “Таємниці великих українців”. Ці реконструкції та хроніки дозволять глядачам проекту “перенестись у часі”.

Над створенням історичного детективу працювали команда 1+1 Продакшн: режисер-постановник Дарія Саричева, шеф-редактор Руслан Шаріпов, креативний продюсер Ольга Безноско, виконавчий продюсер Володимир Андріюк, лінійний продюсер Влад Золотарьов, режисер Євгенія Шевчук та редактори Наталія Майданник, Ганна Чертова, Єлизавета Нєвєжина.

Серіал увійшов до числа переможців конкурсу Міністерства культури з надання державної фінансової підтримки на виробництво і розповсюдження фільмів патріотичного спрямування, за результатом якого на 90% профінансований Мінкультом.

Нагадаємо, що минулий цикл історичних розслідувань Акіма Галімова, а саме масштабний документальний проект-дослідження “Україна. Повернення своєї історії”, що вийшов у 2016 році, також призваний розвінчати історичні міфи, нав’язані українцям протягом багатьох століть, і є доступним для перегляду онлайн:

Другу частину з циклу було знято у 2017 році. У фільмі про князівську династію Рюриковичей та київського князя Ярослава Мудрого.

Третя частина з циклу “Скарби нації. Україна. Повернення своєї історії” була презентована в 2019 році і також вже доступна до перегляду онлайн.

Читати також:

4 вирізані сцени, які не увійшли до фільму “Мої думки тихі” (дивитись онлайн)