fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

war_not

Фільм “War_note” покажуть онлайн в програмі Docudays

1 182

27 квітня о 18:00, у рамках Docudays UA-2020, відбудеться прем’єра повнометражного документального фільму “War_note” режисера Романа Любого. Фільм виробництва Babylon’13 буде в онлайн-доступі 24 години.

У рамках 17-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, фільм “War_note” представлять у національній конкурсній програмі DOCU/УКРАЇНА під час фестивальних трансляцій. Фільм також номінований на нагороду «RIGHTS NOW!» від правозахисного журі.

Стрічка у національній конкурсній програмі DOCU/УКРАЇНА буде у відкритому доступі протягом однієї доби. Переглянути її безкоштовно можна буде у віртуальному кінотеатрі DOCU/SPACE після короткої реєстрації. ФІльм буде доступним лише на території України.

Окрім цього, на сторінці фільму на DOCU/SPACE можна буде записати відеоповідомлення до режисера фільму та поспілкуватися з ним безпосередньо через короткі відеозвернення в чаті. За фільм “War_note” режисера Романа Любого можна буде проголосувати після перегляду.

War_note

“War_note” – унікальний фільм, який повністю змонтовано з особистих відео українських військових, знятих у військовий час та поза війною, аби розповісти світові про авторів цих записів і країну, на захист котрої вони встали.

Фільм “War_note” викриває дивний світ, у якому діють інші закони, змінюється поведінка, складаються інші відносини і сміються над іншими жартами. Герої прокидаються і засинають, радіють і плачуть, завжди пам’ятаючи, що запис може перерватися будь-якої миті.

“Думаю, що можна полюбити цей фільм за сюрреалізм абсолютно реальних речей і відчуття цінності життя”, – вважає режисер Роман Любий.

Дивіться трейлер “War_note”, який було зроблено на початку роботи над фільмом у 2015 році: відео

Як зазначив режисер, “цей фільм – це лише початок чогось більшого. Проєкт WAR NOTE продовжить збирати подібний матеріал, бо це як мінімум дуже цінні згадки для історії, які з часом загубляться на вінчестерах ветеранів. Проєкт має архівувати такий матеріал і створювати наступні фільми/доксеріал”.

Творча команда

Режисерська робота: Роман Любий

Продюсування: Марко Супрун

Операторська робота: Євген Шевченко, Олексій Болдирєв, Іван Матейко, Валерій Пузік, Роман Базенко, Володимир Небір, Дмитро Бабкін, Валерій Ананьєв

Монтаж: Роман Любий, Володимир Тихий

Звук: Андрій Нідзельський

З уламків реальності, зафіксованої на цих кадрах, складаються, наче пазл, образи авторів відео. Низка відеозаписів веде разом з героями на війну. Поклик і шлях різних людей сплетені тут в одну розповідь. З них поступово складається пазл, де можна роздивитись що таке сучасна війна, і хто такий сучасний українець, йдеться в описі проєкту.

“Цьогоріч до фестивалю зможе долучитись вся Україна, а всі кінопокази та онлайн-трансляції будуть безкоштовними”, – обіцяють організатори Docudays UA-2020, який цьогоріч відбудеться онлайн З 24 квітня до 3 травня.

Читайте також

До шостої річниці початку війни «Какофонія Донбасу» виходить онлайн