fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Цікаві факти про фільм “Ціна правди” Аґнєшки Голланд

475

Довгоочікуваний історичний трилер польського режисера Аґнєшки Голланд про Голодомор в Україні “Ціна правди” вже сьогодні можна буде переглянути у кінотеатрах країни!

З нагоди виходу фільму, 20 цікавих фактів:

? Вперше в історії українського кінематографу незрячі та нечуючі люди, завдяки тифлокоментарям та субтитрам, матимуть змогу відвідати показ фільму у всіх кінотеатрах країни. У період прокату стрічки люди з порушенням зору та слуху зможуть переглянути фільм, завантаживши перед показом спеціальний додаток на смартфон.

? У фільмі розповідається про валлійського репортера Гарета Джонса, який у 1933 році приїхав до СРСР і розслідував події Голодомору. Він першим у західній пресі розповів про голод в Україні.

? Режисером кінострічки виступила номінантка на премію “Оскар” Аґнєшка Голланд.

? Головні ролі у фільмі виконали такі зірки зі світовим ім’ям, як Джеймс Нортон, знайомий за мінісеріалом BBC Війна і мир, Гонка, Белль, Ванесса Кірбі, виконавиця ролі принцеси Маргарет в першому і другому сезонах серіалу “Корона” і Пітер Сарсгаард, знайомий за фільмами Кінсі, Афера Стівена Гласса.

? Головним саундтреком стрічки стала пісня “Ціна правди” Джамали, яка прозвучить у фінальних титрах однойменного фільму про валійського репортера Гарета Джонса.

? Україна витратила на стрічку 26 млн грн, а загальний її бюджет становить 262,2 млн грн.

? Консультантом проєкту став Тімоті Снайдер – американський історик та письменник, професор Єльського університету – який у своїй монографії “Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним” обґрунтував тезу про те, що радянський та нацистський режими знищили близько 14 млн мешканців на території України, Польщі, Білорусі, Прибалтики та в західних областях Росії.

? Фільм знімали в Україні, Польщі та Шотландії. В Україні зйомки проходили на найбільшій площі Європи у Харкові, яку на деякий час спеціально закрили для жителів та гостей міста.

? Світова прем’єра фільму відбулася на Берлінському кінофестивалі у лютому 2019 року, а нещодавно фільм потрапив до лонг-листа премії Європейської кіноакадемії.

? Московські місця у фільмі відтворили у Харкові, де заради зйомок перекривали центральну площу міста.

? Зірка серіалу “Корона” акторка Ванеса Кірбі у фільмі гуляє засніженими вулицями Харкова. Водночас апартаменти її героїні, Ади Брукс, – це квартира на вулиці Бульварно-Кудрявська у Києві.

? Також зйомки у Києві проходили поблизу Центрального автовокзалу. Цей район зі старими будинками і заводом, автентично виглядали у кадрі про події 30-х років.

? Подорож журналіста відтворили на локаціях у Чернігівській і Житомирській областях.

? Сніг у кадрі – справжній, ранньої весни 2018 року його випало багато. Джеймс Нортон провів кілька тижнів в Україні, зйомки були дуже інтенсивними.

? Під час зйомок в одному з сіл на Чернігівщині режисерка Агнєшка Голланд познайомилась з літньою жінкою, яка пам’ятає Голодомор.

? Для зйомок у фільмі “Ціна правди” актор Джеймс Нортон навчився грати на дримбі (варгані) – музичному інструменті, який часто використовується в гуцульському музичному побуті.

У фільмі були задіяні коні, голуби, один вовк, один кіт та 20 свиней.

? Більшість акторів стрічки — британські, але у ній також присутні декілька українських та польських акторів. Знімали фільм англійською мовою, для українського прокату його дублювали.

? Бюджет фільму – 8,3 млн євро. Найдорожчими були зйомки в шотландському Единбурзі.

? Справжній Гарет Джонс у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна, але натомість розслідував щось більше – трагедію Голодомору в Україні, яку радянська влада ретельно приховувала.

Дивіться офіційний трейлер “Ціна правди“: відео

Джерело: bbc