fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Docudays UA онлайн: які українські фільми покажуть та як прийняти участь в їх перегляді

1 299

24 квітня в Україні стартує 17-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, присвячений темі дорослішання. У програмі п’ять українських повнометражних стрічок, серед яких “Земля блакитна, ніби апельсин”, “War Note” та “Зарваниця”.

Покази пройдуть в мережі з 24 квітня до 3 травня. В рамках Docudays UA покажуть 70 стрічок з різних куточків світу. Серед них в програмі п’ять українських повнометражних фільмів, які будуть доступні в призначені дати з 18:00 протягом доби на сайті DOCUSPACE. а також на Youtube-каналі і на сторінках відповідних Facebook-подій.

Серед них історія про християнських паломників Західної України («Зарваниця»), війну на Донбасі (War Note і «Земля блакитна, ніби апельсин»), харківський Держпром («Будинок») та електрички між Києвом і провінційними містами («Не хвилюйся, двері відчиняться»).

Тримайте повний розклад та інформацію про українські стрічки:

25 квітня, 18:00 — “Земля блакитна, ніби апельсин” (Ірина Цілик)

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» оповідає про життя родини з містечка Красногорівки у «червоній зоні» Донбасу, яке чи не найбільше постраждало від обстрілів. 2014–2015 роки були дуже складними для цієї родини. Щоночі вони спали у підвалі. Будинок їхніх сусідів зруйнувало снарядом. Зруйнована і школа, де навчалися діти. Попри всі обставини, головні герої не втрачають надії і навіть пробують самі знімати фільми про війну. Війна в Україні триває, але триває і життя.

26 квітня, 18:00 — “Зарваниця” (Ярема Малащук, Роман Хімей)

Щороку тисячі християн Західної України вирушають у пішу ходу до урочища Зарваниця. Поміж молитвами паломники діляться новинами, хваляться нажитим добром, фотографують каплиці, дають інтерв’ю, бачать чудеса. Бачать чудеса?

27 квітня, 18:00 — War Note (Роман Любий)

Особисті відеозаписи з телефонів, записувальних пристроїв та камер українських солдатів сплітаються у сюрреалістичну подорож до фронтової лінії війни з Росією. Фільм викриває дивний світ, у якому діють інші закони, змінюється поведінка, складаються інші відносини і сміються над іншими жартами. Герої прокидаються і засинають, радіють і плачуть, завжди пам’ятаючи, що запис може перерватися будь-якої миті.

29 квітня, 18:00 — “Будинок” (Тетяна Кононенко, Матільда Местер)

На сході України стоїть Держпром – Будинок державної промисловості. Ця споруда, збудована у 1925–1928 роках, була покликана втілювати ідею комунізму. Колись вона була взірцем авангардистського руху, а нині здається майже забутою. Держпром – така собі машина часу. Простір і час тут нероздільні. Фільм «Будинок» балансує між класичною документалістикою спостереження та експериментальним кіно. У ньому майже немає діалогів – це радше поема з рухомих зображень. Використовуючи різні матеріали, в тому числі архівні кадри 1920-х років, фільм рефлексує над тим, як минуле й сучасність, рух і час пов’язані зі статичністю архітектури.

Будинок НАЦІОНАЛЬНА ПРЕМ’ЄРА Тетяна Кононенко, Матільда Местер

1 травня, 18:00 — “Не хвилюйся, двері відчиняться”(Оксана Карпович)

Фільм «Не хвилюйся, двері відчиняться» знято влітку та взимку в електричках, що курсують між Києвом та кількома провінційними містечками. Стрічка запрошує нас проїхатися з робітничим класом, серед якого переважно маргіналізовані пасажири та торговці. Слідуючи за кількома людьми та сім’ями з одного засмальцьованого вагона до іншого, зі станції на станцію, ми заглиблюємося в їхні повсякденні турботи й дізнаємося про дилеми будівництва нової постреволюційної ідентичності. Це атмосферний та вкрай людяний портрет українського суспільства у русі.

Програма Docudays UA-2020 також включає щоденні онлайн-трансляції правозахисних подій RIGHTS NOW!, лекцій та зустрічей майстерні документалістики DOCU/КЛАС; розмов про життя й про кіно з режисерами/-ками фестивальних стрічок та кінокритиками/-инями. Згодом записи цих стрімів також можна буде подивитися і на DOCU/SPACE.

Окрім цього, на платформі є постійна колекція української документалістики, створена силами різних громадських організацій спільно з фестивалем Docudays UA.

Фестиваль можна підтримати благодійним внеском та отримати за це один із сувенірів.

Читайте також

“Чілдрен Кінофест”: Оголошено VІІ конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми