fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Дисидент

«Дисидент»: у Києві стартували зйомки фільму про колишнього бійця УПА (тизер)

399

Психологічна драма «Дисидент», виробництва JOYFILMS, заснована на реальних подіях, які розгорнулися на тлі радянської військової агресії 1968 року. Прем’єра запланована на осінь 2022 року.

Як повідомили порталу “Нове українське кіно” у пресслужбі фільму, перші сцени драми «Дисендент» були відзняті на натурі у Голосіївському парку у Києві. Там же режисери-постановники Станіслав Гуренко та Андрій Алферов розбили тарілку на честь першого знімального дня.

Дисендент

Режисер Андрій Алферов (фото: пресслужба фільму)

Як зазначається, «Дисидент» стане одним з небагатьох українських повнометражних фільмів, що звернувся до часів кінця Хрущовської відлиги та розквіту дисидентського руху.

Творці фільму обіцяють, що уважний глядач помітить багато маркерів епохи – як культурно-побутових, так і соціально-політичних. Образ головного герою був натхненний історією життя Василя Макуха – дисидента, учасника українського руху опору в СРСР та бійця Української повстанської армії.

«Час, про який йдеться в нашому проєкті – є дуже важливим, оскільки саме тоді закладалася матриця сучасної України. Ми вважаємо, що зрозуміти нас сьогоднішніх неможливо без нас тодішніх. Адже минуле – пролог майбутнього. Сьогоднішня Свобода починалася в середині 1960-х років – і це відчувалося і в активності дисидентського руху і в революційних художніх надбаннях, таких як “Тіні забутих предків” Параджанова.

Ми будемо раді, якщо наш фільм сприятиме зростанню національної свідомості, зміцненню національної культури та громадянської позиції у глядача. Ми не даємо конкретних відповідей глядачеві. Ми маємо на меті поставити йому гострі питання щодо свободи самоідентифікації та самовираження та дати можливість самому знайти на них відповіді», – розповів режисер стрічки Андрій Алферов.

Логлайн: Патріот і колишній боєць УПА повернувся із таборів і ось уже кілька років живе в радянській Україні. Табірне минуле не дає йому знайти гідну професію, а політичні переконання – жити звичайним життям. Втративши віру в боротьбу, він наважується на останню у своєму житті акцію протесту.

Дивіться тизер психологічної драми «Дисидент» (Три місяці до зими).

Головного героя, дисидента на ім’я Олег зіграє Олександр Прищепа, а його дружину Вілену – зірка київського «Молодого театру» Вікторія Ромашко. Також ролі у фільмі виконають Віктор Шестаков, Артемій Зеленський, Даша Творонович, Дмитро Ярошенко, Олег Стефан, Руслан Коваль, Василь Мазур, Олександр Ганноченко, Ігор Халізов.

Режисерський дебют Станіслава Гуренка та Андрія Алферова ще на етапі девелопменту привернув до себе увагу експертів – його підтримав Український культурний фонд. Наразі фільмування відбувається за підтримки Державної агентства України з питань кіно, УКФ, та у партнерстві з легендарною Одеською кіностудією. Виробництвом фільму займається продакшн JOYFILMS («Джой Філмз»), для якого «Дисидент» став першим повнометражним проєктом.

Режисер: Станіслав Гуренко, Андрій Алферов. Автори сценарію: Олександр Качан, Андрій Алферов, Владислав Мицовський. Генеральний продюсер: Олександр Омельянов. Продюсери: Андрій Осипов, Юрій Калиновский. Оператор: Олександр Бойко.

«Нам вдалося зібрати дуже професійну команду за плечима якої багато медіапродуктів, телесеріалів та шоу. Проте, за іронією долі, для багатьох з нас “Дисидент” став першим повним метром – для мене, як генерального продюсера, режисерів фільму Станіслава Гуренко та Андрія Алферова – відомого кінокритика, оператора Олександра Бойко. У цьому сенсі підтримка таких установ, як УКФ І Держкіно, а ще Одеської кіностудії є важливим показником того, що ми рухаємося у вірному напрямку. Це надзвичайно надихає», – поділився генеральний продюсер проєкту Олександр Омельянов.

Зйомки фільму триватимуть у Києві та передмісті протягом двох місяців. Прем’єра психологічної драми «Дисидент» запланована на осінь 2022 року.

Режисери Станіслав Гуренко та Андрій Алферов

Акторка Вікторія Ромашко

Актор Дмитро Ярошенко

Постер фільму

Дисидент» Три місяці до зими

Нагадаємо, два проєкти-переможці 14 пітчингу Держкіно виробництва ТОВ «Джой Філмз» – «Дисидент» (Три місяці до зими) режисерів Станіслава Гуренка та Андрія Алферова і «Її б звали Марта» режисерки Даши Трегубової – стали найдорожчими фільмами, на які держава виділила кошти у 2020 році.

Читайте також

10 найдорожчих фільмів, на які держава виділила кошти у 2020 році