fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“ЕКС”: офіційний міжнародний трейлер українського кримінального бойовика (відео)

291

Історичний екшн режисера Сергія Лисенка “ЕКС” (в міжнародному прокаті “The Raid”) з’явиться на великих екранах 23 січня 2020 року.

“ЕКС” – кіно про національно-свідому українську молодь з великою патріотичною ідеєю, яка полягає в боротьбі за свободу та незалежність Батькіщини. Кожен з героїв має власні внутрішні протиріччя і переживання, які передані всіма акторами цієї картини.

В основі сюжету фільму “ЕКС” лежать події, які сталися в листопаді 1932 року в місті Городок, де відбувся напад на пошту молодими українськими патріотами. Хоч акція не увінчалася успіхом, але отримала широкий розголос серед суспільства і стала початком боротьби за незалежність України. Ця поразка невеликого підрозділу бійців УВО перетворилася в перемогу цілого народу та майбутніх поколінь.

Дивіться офіційний трейлер фільму “ЕКС”: відео

Картина належить режисеру Сергію Лисенку. Серед його робіт відомий короткометражний фільм “Кінець канікул” (1986) за участі групи “Кіно”. Сценарій до фільму “ЕКС” написав лауреат премії “Коронація слова” Ярослав Яріш.

Майже для всіх виконавців головних ролей участь у фільмі “Екс” стала дебютом у кінематографі. Оскільки події розгортаються на Галичині, режисер стрічки Сергій Лисенко шукав акторів передусім у цьому регіоні. Виконавцем ролі Чорного став Орест Пастух, Явора – Віталій Гордієнко, а Зюка та Терена зіграли Роман Кривдик та Василь Колісник.

Оператором стрічки виступив Сергій Михальчук, лауреат кінофестивалів у Берліні і Сан-Себастьяні. А художник-постановник, Влад Одуденко, відзначався роботою над фільмами “Поводир”, “Плем’я”, “Сторожова застава”, “Дике поле” та “Крути 1918”.

“ЕКС”: Перший тизер фільму

Фільм створено компанією “Т.Т.М”. Проект фільму переміг на VIII конкурсі Держкіно та отримав значну фінансову підтримку. Загальний бюджет кінострічки – близько 26 мільйонів гривень, з яких половину дає держава.

Залишити відповідь