fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Тарас. Повернення

Презентовано епізод фільму «Тарас. Повернення» Олександра Денисенка

959

“ІнсайтМедіа” продюсерським центром презентовано епізод фільму «Тарас. Повернення» Олександра Денисенка в онлайні, в день 182 річниці звільнення Шевченка із кріпацтва.

Творці представили епізод фільму «Тарас. Повернення» на тлі прочитання “Ой гляну я, подивлюся…” (1848) Тараса Шевченка у виконанні українського актора та театрального художника Бориса Орлова, який виконав роль Тараса Григоровича у художньому фільмі “Тарас. Повернення” Олександра Денисенка.

Цей трек увійшов у збірку “Антологія української поезії” – нового просвітницького проєкту серії відео-віршів у виконанні акторів сучасного українського кіно, який “ІнсайтМедіа продюсерський центр” запустив на своєму каналі в YouTube.

“На день звільнення із кріпацтва, в 1837, Тарасу було 24 роки. Ось вона і воля, але не на довго. Шевченка заарештували 5 (17) квітня 1847 на дніпровській переправі, та ще на 10 років поневолення він буде покараний царською репресивною системою”, – повідомляють творці фільму.

Дивіться епізод фільму «Тарас. Повернення» Олександра Денисенка: відео

Романтично-драматична сага “Тарас. Повернення” Олександра Денисенка – це перший український фільм про 10-річне заслання Тараса Шевченка в російській царській армії, що окупувала всередині ХІХ ст. казахські степи. Це перший український фільм про першого політичного в’язня російського ГУЛАГу.

Фільм розповідає про останні три місяці заслання Тараса Шевченка на півострові Мангистау в Новопетровській фортеці на Каспії, 1857 року. Поет отримує звістку від друзів з Петербурга про помилування його царем Алєксандром II. Однак військове керівництво Новопетровського форту не поспішає повідомляти про це Тарасові й не видає наказ про звільнення. Більш того, до форту прибуває таємний агент з Петербургу…

Дивіться кінотеатральний трейлер “Тарас. Повернення”: відео

В ролях: Борис Орлов (в ролі Тараса Шевченка), Юрій Шульган (комендант Новопетровського укріплення Іраклій Усков), Анна Топчій-Огій (Агата Ускова), Акнієт Оринтай (казашка Катя). Богдан Бенюк (Дядько), Роман Луцький (польський офіцер на засланні Мацей Мостовський) та ін.

Автор сценарію та режисер-постановник – Олександр Денисенко. Оператор-постановник – Олександр Кришталович. Художник-постановник – Ігор Філіппов. Режисер монтажа: Віктор Маляренко. Композитор – Мирослав Скорик. Продюсери – Володимир Філіппов (Україна), Сергій Азімов (Казахстан). Студія: Інсайтмедіа продюсерський центр. Офіційний дистріб’ютор в Україні: СВОЄ КІНО.

Нагадаємо, що 2-го квітня 2020 року був запланований вихід на широкі екрани історичного екшену «Тарас. Повернення». Про нову дату релізу стрічки творці обіцяють повідомити згодом.

Читайте також

Тарас Шевченко в кіно: від початку ХХ століття до доктора Хауса до “Безславних кріпаків”