fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Земля блакитна, ніби апельсин

Фільм Ірини Цілик отримав премію на фестивалі в Чорногорії

695

Документальний фільм Ірини Цілик про мистецтво, життя та війну в Україні «Земля блакитна, ніби апельсин» (The Earth is blue as an orange) отримав премію на міжнародному кінофестивалі Underhill Fest як “Спеціальна відзнака міжнародного відбору”.

Поки презентували новий проєкт режисерки «Я і Фелікс» на пітчингу у другому турі 13-го конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно, фільм Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав Спеціальну відзнаку на кінофестивалі у Чорногорії. Про це у Facebook повідомляє Посольство України в Чорногорії.

“Документальна стрічка української режисерки Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» отримав одну з чотирьох премій на міжнародному кінофестивалі Underhill Fest як “Спеціальна відзнака міжнародного відбору. Вітаємо режисерку фільма Ірину Цілик та всю команду”, – йдеться у публікації.

Земля блакитна, ніби апельсин

Новиною про нагороду поділилась також Ірина Цілик на своїй сторінці у Facebook. В дописі режисерка зазначила, що «Земля блакитна, ніби апельсин» отримала Спеціальну відзнаку в міжнародному конкурсі фестивалю UnderhillFest. Нагороду вручили послу України в Чорногорії 23 червня. «Нам звідси приємно отримувати добрі новини», – пише Ірина Цілик.

Фільм Ірини Цілик, позак якого відбувся на фестивалі у Чорногорії 19 червня, розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже сьомий рік. Долаючи щоденні травми існування у прифронтовій зоні, Ганна та її четверо дітей знімають разом аматорський фільм про своє життя в доволі сюрреалістичних обставинах.

Творчий процес ставить питання про те, яку силу має мистецтво в темні часи, як розказати про війну, користуючись художніми засобами. Можливо, кінозйомки як психодрама дозволяють Ганні та її дітям говорити в такий спосіб про власні травми і зберегти в собі людяність та життєрадісність.

Нагадаємо, світова прем’єра фільму відбулася 24 січня в конкурсній секції World Documentary Competition кінофестивалю 2020 Sundance Film Festival. Уперше в історії українського кіна фільм нашого режисера показали в конкурсній програмі найбільшого у США фестивалю незалежних фільмів.

25 квітня в рамках Docudays UA відбулася українська прем’єра документального фільму «Земля блакитна, ніби апельсин» Ірини Цілик.

“Нове українське кіно” вітає режисерку та творчу групу фільму «Земля блакитна, ніби апельсин» з новою нагородою Underhill Fest та бажає й надалі підкорювати серця глядачів та експертних комісій своєю стрічкою!

Читайте також –

Фільм “Віддалений гавкіт собак” про хлопчика з Донбасу взяв премію Peabody Awards