fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

режисери

Режисери фільмів «Додому» і «Мої думки тихі» отримали державні нагороди до Дня Конституції

611

Режисери Наріман Алієв («Додому») і Антоніо Лукіч («Мої думки тихі») отримали звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Про це повідомляє прес-служба глави держави. “З нагоди Дня Конституції України Президент підписав указ про відзначення державними нагородами за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави та вагомі трудові досягнення”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, згідно з документом, режисери Алієв та Лукіч, крім інших, отримали звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Повнометражний режисерський дебют Нарімана Алієва «Додому», який вийшов в прокат у 2019 році, отримав “Золотого Дюка” на 10-ому Одеському міжнародному кінофестивалі та був номінований в двох категоріях 72-ого Каннського кінофестивалю. У серпні 2019 року Український оскарівський комітет обрав драму Нарімана Алієва «Додому» у якості національного претендента від України на премію «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою.

По темі: Золота Дзиґа назвала найкращого режисера 2020 року

Додому

Повнометражний дебютний фільм Антоніо Лукіча «Мої думки тихі», який вийшов в прокат у 2020 році, також тримав низку відзнак, в тому числі на 10-ому Одеському міжнародному кінофестивалі, Національну премію кінокритиків «Кіноколо» та на 54-ому Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, де отримав Спеціальну премію журі.

По темі: Режисер Антоніо Лукіч переміг у номінації “Відкриття року” кінопремії “Золота Дзиґа”

Мої думки тихі

В цілому, указом №254/2020 державні нагороди було присвоєно понад 200 особам, що відзначилися особливими досягненнями для України у сферах своєї фахової діяльності. Відповідний указ з’явився на сайті Офісу президента 27 червня.

Державних нагород удостоєно також артиста театру та кіно Олега Філімонова (присвоєно звання «Народний артист України»), співачки Тіни Кароль (нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня), співака, композитора, продюсера Олексієву Потапенку (звання «Заслужений артист України») та ін.

Читайте також –

Верховна Рада ухвалила закон про підтримку креативних індустрій