fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

алієв тріумф

Золота Дзиґа назвала найкращого режисера 2020 року

742

Престижну нагороду – золоту статуетку “Золота Дзиґа” у номінації “Найкращий режисер” – під час церемонії 2020 року отримав Наріман Алієв за фільм “Додому”.

27-річний український режисер Наріман Алієв визнаний переможцем за свою роботу “Додому”.

Додому

Втративши старшого сина унаслідок військових дій на сході України, кримський татарин Мустафа вирішує поховати його на батьківщині у Криму. Разом із молодшим сином вони вирушають у подорож, яка залишить глибокий слід на їхніх стосунках. Головні ролі у фільмі зіграли Ахтем Сеітаблаєв та Ремзі Білялов.

На нагороду номінувались також Роман Бондарчук (“Вулкан”) та Антоніо Лукіч (“Мої думки тихі”). Останній, між тим, переміг у номінації “Відкриття року”.

Цього року кінопремію “Золота Дзиґа” вручали у 23 номінаціях. Серед них – дві нові. Зокрема, започатковано премію “Відкриття року”, переможцем якої могла стати будь-яка персона, що відзначилась видатними досягненнями чи здобутками за останній рік. Також нагороду вручатимуть за “Найкращі візуальні ефекти”.

На участь було подано 88 повнометражних та короткометражних стрічок. Серед них 17 повнометражних ігрових, 31 короткометражних ігрових, 20 документальних, один повнометражний анімаційний фільм та 19 короткометражних анімаційних фільмів.

Читайте також

Золота Дзиґа 2020. Повний список переможців української кінопремії