fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Найкращий фільм. Став відомий переможець кінопремії Золота Дзиґа 2020

919

На думку Четвертої Національної кінопремії “Золота Дзиґа” кращим фільмом минулого року став “Мої думки тихі”.

Конкурентами переможця на статуетку в найпрестижнішій номінації були фільми “Вулкан”, “Гуцулка Ксеня”, “Додому” та “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”.

Мої думки тихі

За сюжетом звукорежисер і композитор Вадим, зазнавши безлічі невдач у роботі та особистому житті, отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити “незручну Україну” і вирушити до “привабливої Канади”. Подалі від проблем. Туди, де все таке ж високе, як і він сам, включаючи дівчат. Однак, виявляється, що все значно складніше, адже головним супутником у новій роботі буде людина, яка для цього аж ніяк не годиться, – мама Вадима.

Головні ролі у фільмі зіграли Андрій Лідаговський та Ірма Вітовська-Ванца, яка також отримала нагороду за “Найкращу жіночу роль”.

Цього року кінопремію “Золота Дзиґа” вручали у 23 номінаціях. Серед них – дві нові. Зокрема, започатковано премію “Відкриття року”, переможцем якої могла стати будь-яка персона, що відзначилась видатними досягненнями чи здобутками за останній рік. Також нагороду вручатимуть за “Найкращі візуальні ефекти”.

На участь було подано 88 повнометражних та короткометражних стрічок. Серед них 17 повнометражних ігрових, 31 короткометражних ігрових, 20 документальних, один повнометражний анімаційний фільм та 19 короткометражних анімаційних фільмів.

Читайте також

Золота Дзиґа 2020. Повний список переможців української кінопремії