fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Місія космос каденюк

Фільм про першого космонавта України Леоніда Каденюка “Місія – Космос” змінив режисера

503

Замість режисера-постановника Сергія Шахворостова фільм про першого космонавта України Леоніда Каденюка “Місія – Космос” зніматиме Сергій Волков, відомий за картиною “Вдивляючись у темряву”.

Про це стало відомо 26 лютого після Ради з державної підтримки кінематографії, яка вдовольнила звернення ТОВ “Спільна перемога продакшн”.

“Місія – Космос” – це розповідь про втілення мрії Леоніда Каденюка і про той шлях, які привели його від порога скромної хати в невеликому українському селі в Чернівецькій області до сходинок космічного корабля.

В основу документальної картини лягла книга Леоніда Каденюка “Місія-Космос” і ось, що автор сам про неї писав: “Рішення написати книгу обумовлено і щирим бажанням поділитися унікальною інформацією, придбаною на космічній орбіті, і глибоким усвідомленням обов’язку це зробити. Оскільки мені пощастило побувати в космосі, було б неправильно зберігати цю інформацію в собі. Крім того, детально описуючи побаченим, відчутим і пережитим, я намагався не тільки дати цінну інформацію тим, хто досліджує психологію людини в космічному польоті, але і “підняти” в космос самого читача – і особливо того, чия мрія побувати там не збулася”.

Сценарій документальної стрічки став одним із переможців 12-го конкурсного відбору Держкіно: підтримка фільму складатиме 3 млн 363 тисяч гривень, 80% бюджету його виробництва. Авторка сценарію та продюсер – Валерія Іваненко.

Прем’єра фільму “Місія – Космос” запланована на 28 січня 2021 року.

Цього січня Леоніду Каденюку виповнилося би 69. Український льотчик-випробувач у 1995 році був відібраний до групи космонавтів Національного космічного агентства України. З 19 листопада по 5 грудня 1997 року тривав його політ у космос, організований у рамках спільної українсько-американської наукової космічної місії STS-87 Space Shuttle Columbia.

Леонід Каденюк – перший і наразі єдиний космонавт України, котрий здійснив політ у космос, льотчик-випробувач, генерал-майор ВПС України, Герой України.