fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Анімаційний фільм «Причинна» за баладою Тараса Шевченка покажуть в Ісландії

301

Чуттєвий анімаційний фільм Андрія Щербака «Причинна» – про кохання, війну, розлуку та розпач – також є у відкритому доступі для перегляду онлайн.

Як повідомляється на Facebook-сторінці кінокомпанії «Магіка-фільм», благодійні покази дебютної анімаційної стрічки режисера, автора сценарію та художника Андрія Щербака пройдуть в місті Рейк‘явік. Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на гуманітарну допомогу Україні.

“Боротьба за свободу, цінності, рідну землю завжди супроводжується цілим спектром сильних емоцій. Це злість на ворога, вдячність бійцям, які стоять на передовій, і волонтерам, які забезпечують тил. А ще це любов. До близьких, рідних, усього народу. І хвилювання за тих, хто досі знаходиться у небезпеці через криваву агресію Кремля”, – діляться творці стрічки.

Фото: Кінокомпанія “Магіка-фільм” у facebook

За сюжетом, коханий головної героїні поїхав за сотні миль і не має змоги надіслати вісточку. Де він? Що з ним відбувається? Живий він чи вже його з‘їли вовки? Дівчина не знає що й думати, то ж позбавлена розуму вона помирає від горя. А її коханий повертається вже на могилу нареченої…

Дивіться історію однієї дівчини, яка чекала коханого з війни, на сінематеці кінокомпанії «Магіка-фільм» – FilmClub за посиланням. Нижче дивіться трейлер фільму.

Режисер, автор сценарію та художник-постановник: Андрій Щербак. Композитори: Тетяна Шамшетдінова. Звукорежисер: Олег Татарчук. Продюсери: Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна. Фільм створено кінокомпанією «Магіка-фільм» за підтримки Держкіно України.

Національна прем’єра стрічки, унікальність якої полягає в експериментальному поєднанні традиційної анімації із нестандартними прийомами відео-арту та звуко- й відеоінсталяцій, відбулась у 2017 році на Одеському міжнародному кінофестивалі.

Серед нагород фільму: Премія ім. Лесі Українки Кабінету Міністрів України за кращий твір для дітей та юнацтва; «Золота Дзиґа» Української кіноакадемії за кращий анімаційний фільм, 2018; спеціальний приз журі Міжнародного кінофестивалю «КРОК» 2017; гран-прі фестивалю «Відкрита ніч. Дубль – 21». Взагалі, фестивальна географія фільму – це 32 фестивалів у 19 країнах світу.

Нагадаємо, україно-сербський етно-лаунж гурт «Shopping Hour» презентував сингл «Time To Forget» та відеокліп епізоду короткометражного анімаційного фільму «Причинна», створеного за мотивами однойменної поетичної балади Тараса Шевченка.

Читайте також

Презентовано саундтрек до анімаційного фільму «Причинна» Андрія Щербака