Анімаційний фільм «Причинна» за баладою Тараса Шевченка покажуть в Ісландії
Чуттєвий анімаційний фільм Андрія Щербака «Причинна» – про кохання, війну, розлуку та розпач – також є у відкритому доступі для перегляду онлайн.
Як повідомляється на Facebook-сторінці кінокомпанії «Магіка-фільм», благодійні покази дебютної анімаційної стрічки режисера, автора сценарію та художника Андрія Щербака пройдуть в місті Рейк‘явік. Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на гуманітарну допомогу Україні.
“Боротьба за свободу, цінності, рідну землю завжди супроводжується цілим спектром сильних емоцій. Це злість на ворога, вдячність бійцям, які стоять на передовій, і волонтерам, які забезпечують тил. А ще це любов. До близьких, рідних, усього народу. І хвилювання за тих, хто досі знаходиться у небезпеці через криваву агресію Кремля”, – діляться творці стрічки.
Фото: Кінокомпанія “Магіка-фільм” у facebook
За сюжетом, коханий головної героїні поїхав за сотні миль і не має змоги надіслати вісточку. Де він? Що з ним відбувається? Живий він чи вже його з‘їли вовки? Дівчина не знає що й думати, то ж позбавлена розуму вона помирає від горя. А її коханий повертається вже на могилу нареченої…
Дивіться історію однієї дівчини, яка чекала коханого з війни, на сінематеці кінокомпанії «Магіка-фільм» – FilmClub за посиланням. Нижче дивіться трейлер фільму.
Режисер, автор сценарію та художник-постановник: Андрій Щербак. Композитори: Тетяна Шамшетдінова. Звукорежисер: Олег Татарчук. Продюсери: Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна. Фільм створено кінокомпанією «Магіка-фільм» за підтримки Держкіно України.
Національна прем’єра стрічки, унікальність якої полягає в експериментальному поєднанні традиційної анімації із нестандартними прийомами відео-арту та звуко- й відеоінсталяцій, відбулась у 2017 році на Одеському міжнародному кінофестивалі.
Серед нагород фільму: Премія ім. Лесі Українки Кабінету Міністрів України за кращий твір для дітей та юнацтва; «Золота Дзиґа» Української кіноакадемії за кращий анімаційний фільм, 2018; спеціальний приз журі Міжнародного кінофестивалю «КРОК» 2017; гран-прі фестивалю «Відкрита ніч. Дубль – 21». Взагалі, фестивальна географія фільму – це 32 фестивалів у 19 країнах світу.
Нагадаємо, україно-сербський етно-лаунж гурт «Shopping Hour» презентував сингл «Time To Forget» та відеокліп епізоду короткометражного анімаційного фільму «Причинна», створеного за мотивами однойменної поетичної балади Тараса Шевченка.
Читайте також