fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Ми маємо довести, що ми існуємо”: Олесь Санін завершує роботу над міжнародною версією фільму “Довбуш”

213

Один із наймасштабніших українських фільмів часів Незалежності “Довбуш” Олеся Саніна може вийти в прокат спочатку за кордоном, а відразу після перемоги — в Україні.

Про це стало відомо на сайті інтернет-видання kino.24tv.ua, яке посилається на Media Centre. Як зазначається, український режисер Олесь Санін під час брифінгу у Медіацентрі “Україна” розповів про стрічку “Довбуш”. За його словами, історичний екшн може вийти в прокат за кордоном, а вже після війни – в Україні.

Фото – https://mediacenter.org.ua/

Олесь Санін розповів про те, що роботу над стрічкою “Довбуш”, яка мала вийти в українських кінотеатрах 12 травня, закінчують. Сам режисер працює зараз у Львові, до роботи долучається команда фільму з інших міст, зокрема з Миколаєва та Херсона.

За темою: То є мої гори! Я тут ґазда: фраза з фільму «Довбуш» підтримує бойовий дух захисників України

Санін наголосив, що у світі існує величезний інтерес до українського кіно. Наприклад, його фільм “Поводир” вже другий тиждень поспіль йде в прокаті у 600 кінотеатрах США та Канади. Тривають перемовини щодо прокату стрічки в Європі. Є запити навіть з Австралії та Японії.

“Ми мусимо довести, що ми існуємо. Зараз є великий запит на українське мистецтво, особливо, на українське кіно, бо саме воно найпростіше та найшвидше доносить історію про нас, про наш характер, заради чого ми боремося”, – сказав Олесь Санін.

За сюжетом фільму, Карпати. Початок 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

У ролях: Олекса Довбуш – Сергій Стрельников, Іван Довбуш – Олексій Гнатковський, Марічка – Дар’я Плахтій, Пшелуський – Матеуш Косьцюкевіч, Княгиня Яблуновська – Агата Бузек, опришки – Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський, Ростислав Держипільський, Дзвінчук – Олександр Мавріц.

Режисер: Олесь Санін. Продюсери: Максим Асадчий, Олесь Санін. Співпродюсер: Данило Білак. Сценаристи: Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк, Максим Черниш. Оператор: Сергій Михальчук. Композитор: Алла Загайкевич. Художники-постановники: Олександра Дробот, Юрій Григорович. Художники по костюмам: Гала Отенко, Марія Керо. Художник пор гриму: Ірина Солодовська. Постановники трюків: Петро Треско, Руслан Горілий, Петро Жирун. Кастинг-директор: Алла Самойленко.

Виробник фільму — компанія Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України. Кінотеатральною дистрибуцією фільму на території України займаються компанії Кіноманія та FILM.UA Distribution.

Читайте також

«Довбуш» backstage: як знімають історично-пригодницький екшн Олеся Саніна