fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

довбуш

То є мої гори! Я тут ґазда: фраза з фільму «Довбуш» підтримує бойовий дух захисників України

2 295

«Хто прийде мені в хату і буде правити як я маю жити — вихаркає свої печінки», — попереджає Іван Довбуш в епічному пригодницько-історичному екшені Олеся Саніна. #українцічинятьопір

Автори фільму, прокат якого був запланований на 12 травня в усіх кінотеатрах країни, діляться на своїй сторінці фільму у Facebook, що саме цими словами іванофранківці готуються зустрічати окупантів.

“Ми продовжуємо боронити свій дім, проклинати ворога й чинити лютий опір. Бо це наша земля і ми ніде не підем, а ось хто зазіхне хоч на шмат — піде під неї… Вистоїмо, переможемо і потім обов’язково всі разом переглянемо «Довбуша» на великому екрані. Слава Україні!”, – звучать життєстверджуючі слова творців історичного фільму, які ми всеціло підтримуємо.

Фото – facebook @DovbushMovie

Фрагмент з фільму «Довбуш» Олеся Саніна

Також цікаво, що оператор «Довбуша» Сергій Михальчук — один з найвідоміших кінооператорів України, володар «Срібного ведмедя» Берлінського кінофестивалю за видатний внесок у мистецтво та призер Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні — з першого дня війни їздить по небезпечним точкам Києва та знімає усі ті події, що ми зараз переживаємо.

До його об’єктива потрапляють наші захисники й мирні жителі, що рятуються від ворожого вогню. Ризикуючи власним життям, український оператор показує усьому світові наслідки воєнних злочинів й збирає докази для міжнародного трибуналу. Добірку його світлин опублікували у Vogue.

Творці стрічки також створили серію тематичних постерів.

Нагадаємо, «Довбуш» — пригодницько-історичний екшен про ватажка опришків, який захищав вільність свого народу три століття тому. Масштабні бої й двобої, небезпечні трюки, погоні, втечі — життя легенди Чорної Гори було багатим на яскраві події, чого варто очікувати й від фільму.

За сюжетом, Карпати, початок 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

Читайте також

Україна у вогні і Мавка у вогні: творці мультфільму ще до виходу діляться ексклюзивними світлинами