fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Довбуш» backstage: як знімають історично-пригодницький екшн Олеся Саніна

454

Творці фільму «Довбуш» показали фото-backstage, яке дозволяє зазирнути за лаштунки створення наймасштабнішої по кількості задіяних акторів масових сцен, каскадерів, реконструкторів, локацій української стрічки.

Триває останній етап фільмування історично-пригодницької драми «Довбуш» режисера Олеся Саніна, який розпочався 8 червня на одній із локацій зйомок – кіностудії імені О. Довженка. Творці стрічки на своїй сторінці у Facebook поділилися бекстейджами зі знімального майданчика фільму з Сергієм Стрельниковим, Олексієм Гнатковським та Дарією Плахтій у головних ролях.

За темою: Розпочався останній етап зйомок наймасштабнішої української стрічки «Довбуш» Олеся Саніна

Спеціально для зйомок «Довбуша» звели автентичну будівлю в одному із павільйонів кіностудії ім. О. Довженка. Побудували гуцульську корчму 18 століття. З точністю відтворили навіть вогнище — місце, де горить багаття. Результат цієї масштабної роботи глядачі зможуть побачити восени 2021 року, а поки дивіться бекстейджі зі знімального майданчика.

Кадри зі зйомок

довбуш

За сюжетом, події стрічки відбуваються в Карпатах на початку XVIII століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий – справедливості.

Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.

Актори: Олекса Довбуш – Сергій Стрельников, Іван Довбуш – Олексій Гнатковський, Марічка – Дар’я Плахтій, Пшелуський – Матеуш Косьцюкевіч, Княгиня Яблуновська – Агата Бузек, Опришки – Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський, Ростислав Держипільський, Дзвінчук – Олександр Мавріц.

Режисер: Олесь Санін (фільми «Мамай», «Поводир»). Продюсери: Максим Асадчий, Олесь Санін. Співпродюсер: Данило Біляк. Сценаристи: Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк, Максим Черниш. Оператор: Сергій Михальчук. Композитор: Алла Загайкевич. Художник-постановщик: Олександра Дробот, Юрій Григорович. Художники з костюмів: Гала Отенко, Марія Керо. Художник з гриму: Ірина Солодовська. Постановники трюків: Петро Треско, Руслан Горілий, Петро Жирун. Кастинг директор: Алла Самойленко.

Кінотеатральною дистрибуцією на території України займаються компанії Кіноманія та FILM.UA Distribution. Стрічка створюється компанією PRONTO FILM за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України. Права на показ фільму «Довбуш» придбав телеканал «Україна».

Нагадаємо, за планами авторів фільму до кінця липня пригодницько-історичний екшен режисера Олеся Саніна має бути відзнятий.

Читайте також

“Довбуш”: фільм Олеся Саніна про легендарного ватажка опришків вийде восени 2021 року