fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм Михайла Іллєнка “ТойХтоПройшовКрізьВогонь” викладуть у відкритий доступ

994

Прем’єра стрічки “ТойХтоПройшовКрізьВогонь” відбудеться сьогодні, 12 березня о о 20:30 на Youtube-каналі творців картини.

Про це повідомив генеральний продюсер InsightMedia Володимир Філіппов: “Коронавірус не боїться Той … Нам дуже прикро що фільм “Толока” припинив шлях до глядача з приводу карантину та закриття кінотеатрів. Та щоб не сумувати ми вирішили зробити крок до глядача та викласти у вільний перегляд попередній фільм Михайла Герасимовича. Це наш внесок до прокату Толоки українського кіна. Дивимось разом!”

Нагадаємо, “ТойХтоПройшовКрізьВогонь” – український художній фільм режисера Михайла Іллєнка, який вийшов в український прокат 2 лютого 2012.

Фільм розповідає про долю хлопця з Полтавщини, Івана Додоки, який стає радянським військовим льотчиком, Героєм Радянського Союзу. Але доля складається так, що йому доводиться пройти німецький полон, радянські табори, і зрештою, волею долі, потрапити до Канади, де він стає вождем тамтешнього індіанського племені.

Прототип головного героя — льотчик-ас часів Другої світової війни Герой Радянського Союзу, гвардії старший лейтенант Іван Даценко, командир ланки 10-го гвардійського авіаційного полку 3-ї гвардійської авіаційної дивізії 3-го гвардійського авіаційного корпусу авіації дальньої дії, уродженець села Чернечий Яр під Диканькою, який нібито після нацистського і радянського полонів потрапив у Канаду, де став вождем індіанського племені, що входило до конфедерації ірокезів.

Сюжет фільму дещо перекликається з іншою стрічкою Михайла Іллєнка — фільмом “Фучжоу” (1994). Зокрема, у “ТойХтоПройшовКрізьВогонь” звучить музика з Фочжоу, в хаті Івана висить картина з зображенням Фучжоу, яку намалював сліпий художник — герой фільму “Фучжоу”.

Читайте також

Представлено другий трейлер фільму “Толока” та оголошено про початок спільного проєкту з Фондом “Повернись живим”